Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Czesko-polskie zawody strażackie

ODSŁUCHAJ

Nasi strażacy w Horicach

Współpraca z miastem partnerskim Horice w Czechach układa się wzorowo. Tym razem do naszych południowych sąsiadów udała się 20-osobowa delegacja strażaków-ochotników z gminy Strzegom na czele z zastępcą burmistrza Strzegomia - Wiesławem Witkowskim i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Strzegomiu - Pawłem Mosórem, by uczestniczyć w drugiej i ostatniej części międzynarodowego projektu pn. "Czesko-polskie zawody strażackie" ("Česko-polské hasičské závody").

Inauguracja projektu miała miejsce w Strzegomiu na początku czerwca br. Teraz przyszedł czas na rewizytę. Wyjazd odbył się w dniach 15-17 września br. - Głównym punktem naszego pobytu w Czechach był udział w sobotnich zawodach sprawnościowych. Strażacy chodzili na szczudłach, przeciągali linę, pokonywali różne przeszkody na czas i układali herby miast z kartonów. Dzień wcześniej uczestniczyliśmy w konferencji pn. "Zaangażowanie strażaków z gminy Strzegom i Horic w akcjach ratowniczych" oraz w jubileuszu 25-lecia państwowej straży pożarnej z Horic i 120-lecia ochotniczej straży pożarnej - informuje Urszula Olszewska, prezes zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu.

Jak podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski, wyjazd do Horic był udany i spełnił założenia projektowe. - Chodziło głównie o to, by nawiązać bliższą współpracę pomiędzy strażą pożarną obu miast. Te dwa spotkania dały możliwość wymiany doświadczeń i zobaczenia sprzętu strażackiego, poznania ludzi i środowiska. Wierzę, że nawiązane przyjaźnie będą owocować w przyszłości - podsumował zastępca burmistrza Strzegomia.

Projekt był współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 27,5 tys. euro.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1854

Powrót