Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzygomiu wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych

ODSŁUCHAJ

Rewitalizacja zakończona!

Gmina Strzegom zakończyła realizację zadania pod nazwą "Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu" wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych".

Przypomnijmy, że gmina, na realizację tej inwestycji, otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 mln 207 tyś zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej nr 6 „Infrastruktura spójności społecznej”, Działania nr 6.3 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów”, Poddziałania 6.3.4 „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – ZIT AW”

Rewitalizacja parku miejskiego i dzielnicy Graby wpłynęła na estetykę miasta i zdecydowanie poprawiła jego wizerunek. Prace rozpoczęły się na wiosnę 2018 r., a ich zakończenie nastąpiło w 2019 r. Roboty budowlane objęły teren wzdłuż ul. Dolnej, co w połączeniu z przebudową jezdni i chodników całkowicie i trwale zmieniło na lepsze wizerunek Grabów i uczyniło z nich miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców innych części miasta i sołectw. Powstał tu m. in.: plac zabaw na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Wałbrzyskiej i Dolnej, zjeżdżalnie linowe i fontanna posadzkowa. Ponadto uzupełniona została zieleń, posadowione zostały nowoczesne lampy oświetlające teren oraz przygotowane miejsce i przyłącza elektryczne pod kino plenerowe. W kolejnym etapie przebudowany został park miejski pomiędzy ul. Dolną a Kasztelańską. Powstała urokliwa fontanna, place i urządzenia zabawowe oraz atrakcyjna zieleń. Dla młodszego pokolenia utworzono park kalisteniczny (w pobliżu ul. Świdnickiej), gdzie młodzież może ćwiczyć na specjalnych drążkach i poręczach. Dodatkowo powstał mały ogród botaniczny, pergola z huśtawkami, warzywnik miejski, podwyższona rabata - dostępna dla niepełnosprawnych i górka saneczkowa. Odrestaurowane zostały mury miejskie oraz odbudowana baszta na cele działalności wystawienniczej, prowadzonej przez organizacje pozarządowe. Ta część miasta, dzięki swojemu obecnemu wizerunkowi, stała się prawdziwa wizytówką Strzegomia oraz miejscem częstych spacerów mieszkańców.
 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 2193

Powrót