Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Świat Kamienia

ODSŁUCHAJ

Będą tworzyć w granicie

27 czerwca 2021 r. rozpoczęło się VIII Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie. W plenerze weźmie udział 8 artystów, w tym lokalny rzeźbiarz – Zbigniew Zych. Strzegomianin zdradził, że jego praca będzie przedstawiała Bazylikę Mniejszą.

- Postanowiłem wykonać „matkę” Strzegomia, czyli naszą bazylikę na chmurce z granitu – zdradził strzegomski rzeźbiarz Zbigniew Zych.

Plener potrwa do 31 lipca br. i weźmie w nim udział 8 artystów w międzynarodowym składzie.  Przez ponad miesiąc z twardym, strzegomskim granitem zmierzą się takie znakomitości, jak Radosław Keler, Andrzej Kosowski, Martin Kuchar, Christos Mandzios, Grzegorz Niemyjski, Marcin Nosko, Marcin Plichta i Zbigniew Zych.

- Bardzo się cieszymy, że startuje już VIII edycja pleneru, ponieważ to jedno z największych wydarzeń artystycznych tego typu, w tej części Europy. Nigdzie indziej nie powstają tak duże formy rzeźbione w twardej skale, jaką jest granit – tłumaczy Krzysztof Kalinowski, dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury i jednocześnie organizator Biennale.

Efekty pracy artystów będzie można zobaczyć na strzegomskim Rynku już 1 sierpnia br. podczas uroczystego wernisażu. Będzie to także okazja do tego, aby poznać artystów i móc osobiście porozmawiać o ich twórczości.

Na zdjęciu inauguracja VIII Strzegomskie Biennale Rzeźby w Granicie

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1038

Powrót