Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w Gminie Strzegom

ODSŁUCHAJ

Problematyczne schody

Prace związane z termomodernizacją 6 obiektów oświatowych rozpoczęły się w kwietniu 2017 r. Już na samym początku pojawiły się problemy z głównym wejściem do budynku Gimnazjum nr 1 (obecnie PSP Nr 3).

Dokumentacja przetargowa przewidywała wykonanie remontu głównego wejścia do budynku, a podczas prowadzenia robót związanych z remontem "balkonu" i schodów oraz tarasu wejścia głównego do Gimnazjum stwierdzono zły stan konstrukcji płyty "balkonu", nie odpowiadający wymaganiom norm i stwarzający zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.
- Po wykonaniu demontażu warstwy lastryka i podkładu betonowego na tarasie i schodach stwierdzono również obecność niekontrolowanego nasypu, na którym wykonano taras i schody, co w konsekwencji powodowało pękanie powierzchni i nierównomierne jej osiadanie - wyjaśnia Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu. W związku z powyższym konieczne było rozebranie elementów konstrukcyjnych oraz zaprojektowanie i wykonanie nowych elementów wejścia. Gmina wyłączyła tę część robót z zakresu powierzonego wykonawcy i zleciła wykonanie projektu. - We wrześniu ubiegłego roku uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Wg umowy z wykonawcą budowa nowego wejścia zakończy się w maju 2018 r. Nowe wejście do szkoły zostało zaprojektowane w zupełnie inny sposób, tak aby zapewnić większe bezpieczeństwo dzieciom, które nie będą już wychodzić bezpośrednio na jezdnię. Udało się również wygospodarować część miejsca, które może zostać przeznaczone na chodnik - dodaje Katarzyna Cioruń.

Niecodzienna sytuacja ze schodami nie ułatwiała funkcjonowania placówki oświatowej, jak i samych uczniów. - Budynek szkoły rozpoczął swoje funkcjonowanie we wrześniu 2017 r. bez czynnego głównego wejścia. Uruchomiliśmy dla dzieci młodszych wejście boczne, a dla starszych wejście tylne od strony boiska. Utrudniało to początkowo organizację pracy szkoły, ale przyzwyczajenie do nowych warunków spowodowało, że nie zakłóca to już jej funkcjonowania - mówi Agnieszka Łukaszonek, dyrektor PSP nr 3 w Strzegomiu. - Do końca maja mają powstać nowoczesne schody, które zaopatrzone będą w schodołaz dla niepełnosprawnych. Mimo długiego czasu oczekiwania, cieszy fakt, że zakończymy rok szkolny z nowymi i na pewno bezpiecznymi schodami - kończy optymistycznie Agnieszka Łukaszonek.
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1291

Powrót