Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów

ODSŁUCHAJ

1,2 mln zł z UE na jaroszowskie centrum!

20 marca br. została podpisana umowa o dofinansowanie złożonego projektu "Utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w ramach Centrum Aktywności i Integracji Mieszkańców Wsi Jaroszów", złożonego przez gminę Strzegom do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Przedmiotem projektu jest utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie w nowo budowanym obiekcie z przeznaczeniem pomieszczeń na pierwszym piętrze na Klub Seniora w Jaroszowie wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Projekt obejmuje także zakup wyposażenia do klubu.

Budynek centrum będzie pozbawiony jakichkolwiek barier architektonicznych i zapewnia bezpośredni dostęp do wszystkich pomieszczeń. Na piętro będzie można wjechać windą.

- Zakup wyposażenia zaplanowaliśmy tak, alby uwzględniało specjalne potrzeby seniorów -np. zakupimy 100 książek drukowanych większa czcionką i 100 audiobooków. Seniorzy będą mieć również do dyspozycji tablety i komputery. Wyposażone zostanie pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

W klubie umieszczony zostanie również pierwszy publicznie dostępny w gminie defibrylator AED. Jest to urządzenie wspomagające reanimację osób, u których doszło do zatrzymania akcji serca.

 


Celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w gminie Strzegom poprzez utworzenie Klubu Seniora w Jaroszowie, przeciwdziałającego wykluczeniu społecznemu poprzez realizację działań pozwalających na rozwijanie i propagowanie różnych form twórczej działalności seniorów, integrowanie i aktywizowanie osób starszych na rzecz społeczności lokalnych.


 

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1183

Powrót