Projekty Unijne

Projekty Unijne

Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Utworzenie nowego przedszkola z oddziałem integracyjnym

ODSŁUCHAJ

Przedszkole z oddziałem integracyjnym już otwarte!

26 września 2019 r. odbyło sie uroczyste otwarcie Przedszkole Nr 1 z oddziałem integracyjnym przy ulicy T. Kościuszki 51.

Projekt utworzenia placówki dofinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres realizacji projektu od 01.09.2018 r. do 31.08.2020 r. Głównym celem projektu jest zwiększenie o 95 miejsc przedszkolnych wraz z zapewnieniem jego funkcjonowania przez 12 miesięcy. Powstały 3 grupy wiekowe po 25 dzieci w każdej oraz jedna grupa integracyjna licząca 20 dzieci.

Wraz z otwarciem przedszkola nauczyciele przystąpili do diagnozowania dzieci w kierunku realizacji zajęć dodatkowych. W trakcie trwania zajęć w grupach zarówno wychowawcy, jak i psycholog oraz logopeda obserwowali dzieci pod katem zainteresowań i predyspozycji. Po konsultacjach z rodzicami dzieci zakwalifikowane zostały na zajęcia dodatkowe: „Kreatywny Przedszkolak”, „Mały, Wielki Artysta”, „Mały Olimpijczyk” oraz zajęcia specjalistyczne wspomagające rozwój dzieci.

 

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1289

Powrót