Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Młodzi aktywni strzegomianie

ODSŁUCHAJ

 


Nr 1/2015 -
Pani Natalia Chyłek

- mieszkanka Strzegomia, będąc uczennicą angażowała się w sprawy samorządu uczniowskiego, Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, zapoczątkowała akcję charytatywną na rzecz Domu Małych Dzieci w Jaworze, wolontariuszka w Domu Małego Dziecka Fundacji „Salvator”, bierze udział w akcjach charytatywnych.


Nr 2/2015
Pan Patryk Berestecki

- mieszkaniec Stanowic, w 2012 r. wstąpił w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu i stał się jej bardzo aktywnym członkiem, brał udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych, niosąc pomoc potrzebującym. Tytuł wręczony w dniu 22 maja 2015 roku.


Nr 3/15
Pan Paweł Leśnicki

mieszkaniec Stanowic, aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego, czynny zawodnik Klubu Piłkarskiego LKS Herbapol Stanowice, twórca strony internetowej klubu i OSP w Stanowicach, aktywny członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanowicach, z którą uczestniczy w akcjach ratowniczych, zawodach i wielu uroczystościach.


Nr 4/15 
Pan Konrad Fornal

- w latach 2013 – 2015 przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, organizator zbiórek krwi oraz środków finansowych na rzecz Domu Małego Dziecka w Jaworze, organizator spektakli teatralnych, turniejów komputerowych oraz zawodów sportowych. Tytuł wręczony w dniu 11 listopada 2015 roku.


Nr 5/18
Pani Joanna Sozańska

absolwentka studiów magisterskich na kierunkach Stosunki międzynarodowe oraz bliskowschodnie na Uniwersytecie Jagiellońskim, stypendystka Programu Erasmus+ w Turcji oraz Maroku. Autorka analiz i referatów podczas konferencji naukowych dotyczących stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa międzynarodowego oraz problematyki Bliskiego Wschodu. Wrażliwa na potrzeby innych osób, a także na rzecz praw kobiet i nierówności o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Tytuł wręczony w dniu 11 listopada 2018 roku.


Nr 6/2020
Pan Kacper Rutka

mieszkaniec Strzegomia, tancerz Wrocławskiej Akademii Tańca. Wraz z partnerka Sarą Litorowicz zdobywają złoty medal w tańcach latynoamerykańskich oraz srebrny medal w tańcach standardowych. W 2019 roku zdobyli tytuł Mistrzów Świata w konkurencji 10 tańców w kategorii do 19 lat, w roku 2020 przeszli do nowej kategorii wiekowej do 21 lat. Tytuł wręczony w dniu 6 marca 2020 roku, podczas „Gali Strzegomskich Mistrzostw Świata „ w Strzegomiu.


Nr 7/21
Pan Jan Kubiak

harcerz od drugiej klasy szkoły podstawowej. Posiada stopień Harcerza Rzeczypospolitej, jest zuchmistrzem i instruktorem harcerskim w stopniu Przewodnika. Jest organizatorem wielu biwaków, zimowisk i obozów harcerskich, które miały na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz zapobiegały podejmowaniu ryzykownych zachowań. Posiada wiele pasji: biega, żegluje, jeździ rowerem, uprawia alpinizm i wspinaczkę.


Nr 8/21
Pan Błażej Kołodziej

- Założyciel i członek Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom, członek OSP w Jaroszowie. Zaangażowany w propagowanie klas mundurowych w LO w Strzegomiu, uczestnik wielu konkursów historycznych i przedstawień teatralnych. Uczestnik i współorganizator zbiórek charytatywnych, inicjator pomocy opiekuńczej oraz robienia zakupów dla seniorów, inicjator i organizator zbiórek krwi, uczestnik akcji usuwania szkód po wichurach i nawałnicach. Współorganizator koncertów i programów patriotycznych i religijnych.


 

Powrót