Budowa Roku

ODSŁUCHAJ

Budowa Roku

Konkurs "BUDOWA ROKU" jest organizowany corocznie przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Przedmiotem konkursu są nowe lub odbudowane, rozbudowane, nadbudowane bądź przebudowane obiekty budowlane albo proces inwestycyjny ze wszystkich rodzajów budownictwa.

Konkursem kieruje Komitet Organizacyjny powołany przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa spośród członków Związku oraz instytucji współorganizujących i sponsorujących.

Nagrodzone inwestycje charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.
3 września 2020 r. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Konkursie PZITB "Budowa Roku 2019".

Gmina Strzegom otrzymała nagrodę II stopnia za realizację "Budynku demonstracyjnego o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej - przedszkole z oddziałem żłobkowym w Strzegomiu przy ul. Kościuszki 31".

 

 


Statuetka i nagroda w konkursie "Budowa Roku 2019"

 


Burmistrz Strzegomia odbiera nagrodę i statuetkę na gali w Warszawie, która odbyła się 3 września 2020 r., foto: Jacek Daniluk

Powrót