Gwiazdy Biznesu

ODSŁUCHAJ

"Gwiazdy Biznesu"

Organizatorem konkursu jest Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, który jedno z największych przedsięwzięć gospodarczych w regionie realizuje wraz ze spółką FRW Media Group - Instytucją Otoczenia Biznesu i Dolnośląskim Portalem Gospodarczym.

Do udziału w bezpłatnej rywalizacji w ramach "Gwiazd Biznesu" mogą zgłaszać się firmy, instytucje oraz samorządy z terenu Dolnego Śląska. Wyboru wszystkich laureatów, na podstawie poprawnie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych, dokonuje Kapituła Konkursu, która składa się z niezależnych autorytetów, przedstawicieli Instytucji Otoczenia Biznesu oraz samorządów.

Kapituła konkursu nagradza przedsiębiorców i samorządowców w siedmiu kategoriach - Mikro Biznes, Mikro Firma, Mała Firma, Średnia Firma, Biznes Odpowiedzialny Społecznie, Samorząd Przyjazny Biznesowi oraz Osobowość.

O tytuł "Samorządu Przyjaznemu Biznesowi" mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, które w swojej działalności realizują cele związane ze wspieraniem przedsiębiorców, likwidowaniem barier w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz organizują wydarzenia służące promowaniu przedsiębiorczości.

To prestiżowe wyróżnienie gospodarcze przyznawane jest raz do roku, a jego celem jest wspieranie samorządów i przedsiębiorców oraz wyeksponowanie najlepszych. Laureaci plebiscytu otrzymają prestiżowe statuetki.

9 października 2020 r. w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbyła się uroczysta gala Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego "Gwiazdy Biznesu". Wśród laureatów znalazła się gmina Strzegom, która wygrała w kategorii "Samorząd przyjazny biznesowi". Nagrodę odebrali Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia oraz Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu.

Warto zaznaczyć, że gmina Strzegom statuetki "Gwiazdy Biznesu" otrzymała również w 2017 r. i 2018 r. w kategorii "Samorząd Przyjazny Biznesowi".

 


Statuetka i certyfikat za zwycięstwo gminy Strzegom w plebiscycie "Gwiazdy Biznesu" w 2020 r. w kategorii "Samorząd Przyjazny Biznesowi"
 
Wspólne zdjęcie laureatów plebiscytu "Gwiazdy Biznesu" podczas gali, która odbyła się w 2020 r.
 
Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta i przewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Marczak z certyfikatem i statuetką za zwycięstwo gminy Strzegom w plebiscycie "Gwiazdy Biznesu" w 2020 r. w kategorii "Samorząd Przyjazny Biznesowi"

 

Treść

Powrót