Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Wzorowa Gmina

ODSŁUCHAJ

 

Wzorowa Gmina

Tytuł "Wzorowa Gmina" to symbol sukcesu samorządu, który w wielu przypadkach był możliwy dzięki prawidłowemu wykorzystaniu środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej. Kategorie oceniane przez kapitułę to bezpieczeństwo, edukacja, ekologia, gospodarka, infrastruktura komunalna i transport publiczny, kultura, oświata, przedsiębiorczość, służba zdrowia i opieka społeczna, sport i turystyka.

Na Dolnym Śląsku w plebiscycie "Wzorowa Gmina" wzięło udział 169 miast i gmin. Ocenie poddano 30. Spośród nich nagrodę odebrało 18 samorządów w 12 kategoriach: bezpieczeństwo, edukacja, ekologia, gospodarka, infrastruktura komunalna i transport publiczny, kultura, oświata, przedsiębiorczość, służba zdrowia i opieka społeczna, sport, turystyka, wzorowy samorządowiec.

O wyborze najlepszych decydowała kapituła, w skład której weszli wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, marszałek województwa Cezary Przybylski oraz starosta powiatu wrocławskiego i przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego Roman Potocki.

Wyróżnienie to gmina Strzegom otrzymała za szereg inwestycji prowadzonych na terenie gminy i realizację projektów służących integracji lokalnego społeczeństwa.

Nagroda i przyznany tytuł "Wzorowa Gmina" jest potwierdzeniem, że gmina Strzegom należy do grona najlepszych samorządów w Polsce.

Dzięki temu wyróżnieniu nasza gmina dołączyła do grona Wzorowych Samorządów Rzeczpospolitej i przez najbliższe 3 lata może posługiwać się znakiem "Wzorowa Gmina".

 

 

Na zdjęciu certyfikat i statuetka dla gminy Strzegom za wyróżnienie w konkursie "Wzorowa Gmina"

 

Treść

Powrót