Aktualności oświatowe

ODSŁUCHAJ
26.07.2018

Wakacje nad morzem zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany

Zdjęcie Artykułu

W terminie od 19.07.18 do 25.07.18 Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany było organizatorem wyjazdu nad morze dla dzieci z terenu Gminy Strzegom. W wycieczce wzięło udział 42 dzieci , głównie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olszanach. Miejscem pobytu był ośrodek kolonijny „Victora” w Międzywodziu , tam uczestnicy mieli zapewnione noclegi oraz pełne smaczne wyżywienie.

Uczestnicy wypoczynku mieli każdego dnia zapewnionych wiele atrakcji i wyjazdów do pobliskich znanych nadmorskich miejscowości. Dzieci odwiedziły Świnoujście, gdzie zwiedziły najwyższą latarnię morską , Fort Gerharda oraz odbyły rejs statkiem po całym porcie. W następnych dniach były wycieczki do Kołobrzegu , w którym uczestnicy mogli przeżyć przygodę w Western City – Parku Rozrywki , Międzyzdroi, gdzie zwiedzili Gabinet Figur Woskowych, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego oraz słynne Molo. W pobliskiej Pogorzelicy dzieci skorzystały z wielu wodnych atrakcji w aquaparku , natomiast w Bałtyckim Parku Dinozaurów we Wrzosowie zobaczyły repliki wielkich dinozaurów oraz skorzystały z wielu innych miejsc rozrywki i zabaw. Jedną z atrakcji był też wyjazd do Wisełki, gdzie dzieci pływały na różnego rodzaju sprzętach wodnych po dużym jeziorze. W niedzielny wieczór odwiedził kolonistów iluzjonista , który zrobił wielki show dla dzieci pokazując różnego rodzaju sztuczki. Nikt nie mógł zorientować się, jak to jest możliwe!! Oprócz atrakcji turystycznych i kąpieli w morzu uczestnicy codziennie również brali udział w zajęciach profilaktycznych i warsztatach dotyczących : środków psychoaktywnych, alkoholu, papierosów oraz radzenia sobie ze stresem i emocjami. Dla ambitnych i utalentowanych były konkursy plastyczne.
 
Rekreacja ruchowa w postaci gier zespołowych, rożnego rodzaju zabaw integracyjnych oraz tanecznych przy muzyce, była na porządku dziennym. Opiekę nad dziećmi sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem, ratownik wodny, który zawsze czuwał nad dziećmi kąpiącymi się w wodzie, oraz pielęgniarka.
 
Wyjazd odbył się dzięki dotacji z Gminy Strzegom, która pokryła koszty zakwaterowania dzieci w ośrodku oraz sponsorów , którzy dofinansowali Nasze Stowarzyszenie w organizacji wypoczynku. Za pomoc finansową bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym wycieczka doszła do skutku, w szczególności Panu Zbigniewowi Suchycie, Burmistrzowi Strzegomia , którego decyzja o przyznaniu środków pieniężnych, po raz kolejny umożliwiła dzieciom atrakcyjny i aktywny tygodniowy pobyt wakacyjny.
 
Jakub Janowicz
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Olszany
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1033

Powrót