Aktualności oświatowe

ODSŁUCHAJ
08.06.2018

Czwórka w Pacanowie

Zdjęcie Artykułu

Kultywowanie tradycji związanych z patronem jest ważnym obszarem działalności PSP nr 4 w Strzegomiu. Corocznie od 2004 roku, czyli od daty nadania szkole imienia Kornela Makuszyńskiego, wyrusza szkolna wycieczka do Pacanowa w celu uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu Kultury dziecięcej oraz w Zjazdach Kornelowców.

W tym roku w dniach 2-3 czerwca wzięliśmy udział w 16. Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Hiszpania. Organizatorzy Festiwalu przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: gigantyczny tort na 85. Urodziny Koziołka Matołka, koncert Grzegorza Wilka, warsztaty twórcze, pokazy tańca hiszpańskiego, teatr hiszpański. W Pacanowie hucznie świętowano Dzień Dziecka a życzenia najmłodszym złożyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, która także czytała dzieciom Przygody Koziołka Matołka. Galę finałową otworzył tradycyjny Bajkowy Korowód, w którym wzięły udział reprezentacje szkół, klubów, domów kultury, stowarzyszeń, kół zainteresowań, świetlic. Prowadzący imprezę – Conrado Moreno – przedstawił koloryt swojej ojczyzny i uczył nas  podstaw języka hiszpańskiego. Na scenie nie zabrakło także dziecięcych artystów.

Wszyscy bawili się fantastycznie. Bogaty i pełen emocji wyjazd do Pacanowa szybko się skończył i czekamy z niecierpliwością na kolejny za rok.

Wycieczkę dofinansowali: Gmina Strzegom, Gmina Pacanów oraz Rada Rodziców PSP nr 4 w Strzegomiu.

PSP nr 4 w Strzegomiu

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 932

Powrót