Aktualności oświatowe

ODSŁUCHAJ
12.06.2018

V Gminny Konkurs Historyczny „Polska pod zaborami”

Zdjęcie Artykułu

11 czerwca 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z oddziałami przedszkolnymi w Goczałkowie odbył się V Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów oddziałów gimnazjalnych. W nawiązaniu do jubileuszu stu lat odzyskania niepodległości przez Polskę, hasłem przewodnim tegorocznych zmagań była „Polska pod zaborami - od 1795 do 1918 roku”. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który zawierał teksty źródłowe, tabele oraz źródła ikonograficzne.

I miejsce przypadło Katarzynie Szkarłat z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce zajął Marcin Kłos z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, a III miejsce zajął Sebastian Bohonos z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Jaroszowie.

Miłą niespodzianką dla uczestników konkursu był występ uczniów klasy VI, którzy zaprezentowali scenkę historyczną ukazującą losy Polski pod zaborami. Dopełnieniem spotkania była prelekcja pana Romana Asyngera, który przybliżył uczniom historię naszego kraju od czasów rozbiorów aż do pełnego odzyskania niepodległości. Wśród zaproszonych gości był pan Tadeusz Zarzycki, radny Strzegomia oraz pani Barbara Siwiecka, przedstawicielka Rady Rodziców. Również nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który był zasługą rodziców.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1472

Powrót