Aktualności oświatowe

ODSŁUCHAJ
07.06.2018

XV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych

Zdjęcie Artykułu

6 czerwca br. na stadionie OSiR w Strzegomiu zagościła lekkoatletyka. Po raz piętnasty uczniowie szkół podstawowych spotkali się, by rywalizować w konkurencjach biegowych i skokach.

W tegorocznych zawodach wystartowało ponad 150 zawodników i zawodniczek ze wszystkich szkół podstawowych gminy Strzegom. W ceremonii otwarcia zawodów uczestniczyli zaproszeni goście: burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski, naczelnik Wydziału Oświaty – Urszula Podsiadły-Szubert i Teresy Niedźwiedzkiej z Wydziału Kultury, Sportu i Promocji. Swoją obecnością zaszczycił także twórca i wieloletni promotor strzegomskiego Mityngu Lekkoatletycznego - Tadeusz Wasyliszyn.

W programie zawodów znalazły się biegi na 60 i 100 metrów, skok w dal, oraz sztafety 4 x100 m, 4 x 200 m, 4 x 400 m i nietypowa sztafeta 400/300/200/100m. Po raz kolejny dzieci i młodzież szkół podstawowych udowodnili, że kochają „królową sportu” i z pełnym poświęceniem uczestniczą w sportowej rywalizacji. Wszyscy zawodnicy ambitnie walczyli o najlepsze wyniki. Widać było jak wiele czasu i sił poświęcili na przygotowanie się do zawodów.
Medale i dyplomy, wodę dla zawodników i dowozy wszystkich szkół na zawody ufundowała gmina Strzegom. W ceremonii dekoracji najlepszych lekkoatletów naszej gminy uczestniczyli burmistrzowie Strzegomia.

Organizatorzy mityngu składają serdeczne podziękowania Grzegorzowi Luszawskiemu - członkowi zarządu Spółki OSiR za przygotowanie stadionu do zawodów, nauczycielom wychowania fizycznego szkół podstawowych za przygotowanie, organizację i opiekę na zawodach, uczniom PSP nr 2 za obsługę techniczną i dbanie o porządek i bezpieczeństwo podczas zawodów. Szczegółowe wyniki rywalizacji w poszczególnych konkurencjach znajdują się u nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach.

Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 996

Powrót