Aktualności oświatowe

ODSŁUCHAJ
20.07.2018

Wypoczynek dzieci i młodzieży z Jaroszowa na kolonii letniej w Sianożętach

Zdjęcie Artykułu

Stowarzyszenie "Razem dla Jaroszowa" we współpracy z Duszpasterstwem Rzymskokatolickiej Parafii w Jaroszowie zorganizowało letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży.

W dniach od 06 -14.07.2018 roku 22 dzieci i młodzieży z Jaroszowa i terenu gminy Strzegom wypoczywało na kolonii w Ośrodku Wypoczynkowym „Solator” w Sianożętach. Opiekę nad kolonistami sprawowali wolontariusze będący opiekunami grup kolonijnych: Tomasz Dziurla – kierownik kolonii, a także dk. Mateusz Zając i ks. Marek Krysiak - proboszcz z Jaroszowa.
 
Program kolonii był bardzo bogaty. Uczestnicy mogli korzystać z przeróżnych form aktywności: instruktażu nauki pływania w morzu, plażowania i kąpieli w morzu, nauki śpiewu oraz nauki gry na gitarze. Były także różne gry i zabawy sportowe, rozgrywki w piłkę nożną i siatkówkę pomiędzy poszczególnymi grupami, gra w bule, dyskoteki, grill, codzienne zajęcia profilaktyczne prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę opiekunów, profilaktyczne warsztaty plastyczne nt. walki z uzależnieniami (alkohol, nikotyna i narkotyki), zajęcia integracyjne dla uczestników, a także wycieczki piesze i autokarowe związane ze zwiedzaniem: Sianożętów (m. in. poznanie historii miejscowości, jej topografii oraz atrakcji), skansenu chleba w Ustroniu Morskim (budynek XIX-wieczny), zabytków i atrakcji Kołobrzegu, zabytkowej latarni morskiej w Gąskach, Lasu Kołobrzeskiego (dąb Bolesław i dąb Warcisław), a także wycieczka do Parku Rozrywki "Dziki Zachód" w Zieleniewie. Podczas ośmiu dni kolonii odbyło się wiele różnych konkursów tematycznych, podczas których koloniści mogli rozwijać swoje pasje i talenty, uczyli się współpracy w grupie oraz zdrowo pojętej rywalizacji. Na zakończenie kolonii zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali od Organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody. Bardzo ważnym elementem formacyjnym podczas tego wypoczynku były spotkania z Bogiem podczas codziennych porannych i wieczornych apeli oraz mszy świętych.
 
Tegoroczna kolonia miała służyć przede wszystkim mocnej integracji dzieci i młodzieży i ich rozwojowi duchowemu. Mogła ona dojść do skutku dzięki wytężonej pracy wychowawców, którzy byli jednocześnie współorganizatorami, sponsorów i rodziców, za co jesteśmy wszystkim ogromnie wdzięczni. Część środków finansowych przeznaczonych na organizację kolonii została pozyskana w formie dotacji z Gminy Strzegom.
 
Odpowiednia pogoda, dobre nastroje, wiele atrakcji oraz nowe znajomości i przyjaźnie - to wszystko na długo pozostanie w sercach i umysłach uczestników letniej kolonii w Sianożętach i będzie trwałym wspomnieniem dobrego czasu przeżytego z Bogiem i drugim człowiekiem.
 
Zarząd Stowarzyszenia "Razem dla Jaroszowa" bardzo dziękuje Burmistrzowi Strzegomia oraz Radzie Miejskiej za wsparcie finansowe tego wypoczynku.
 
W imieniu Organizatorów
Tomasz Dziurla
Autor: Strzegom
Liczba wyświetleń: 1422

Powrót