Pytania kategoria: Nieruchomości

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Strzegomianin

Opublikowano: 26-11-2021
Witam panie burmistrzu. Mam pytanie - jak wygląda postęp prac związanych z budową mieszkań TBS na ul. Armii Krajowej?

 

ODPOWIEDŹ:

W pierwszej kolejności będzie realizowane osiedle na ul. Parkowej w Strzegomiu. Bardzo proszę o przeczytanie artykułu na 1. stronie naszej gazety. Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Świdnicy budowę ma rozpocząć w 2022 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kasia

Opublikowano: 01-10-2021
Witam. Moje pytanie dotyczy wyznaczenia miejsca na budowę garażu w miejscowości Goczałków na tzw. Osiedlu Manhattan. Gdzie się udać w tej sprawie? Zaznaczę, że jestem właścicielką nieruchomości na tym osiedlu. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Zapraszam panią do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego (pokój nr 34, II piętro) w celu uzgodnienia lokalizacji działki, na której będzie można wybudować garaż.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kowalski

Opublikowano: 22-01-2021
Dzień dobry. Czy w naszym mieście istnieje coś takiego jak zamiana mieszkania własnościowego z gminą na większe? Jeżeli tak, to z kim sie kontaktować w sprawie takiej zamiany, ile to trwa i czy mieszkania przed zamianą zostają przeglądnięte i wycenione przez rzeczoznawcę?

 

ODPOWIEDŹ:

 Nie praktykujemy takich zamian. Mamy bardzo duży brak mieszkań i jeśli się pojawią, to są rozdzielane dla osób z listy mieszkaniowej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Starud

Opublikowano: 22-01-2021
Witam. Do jakiej wysokości mogą być nasadzenia na posesjach? Na ulicach osiedla Południe Wrzosowej i Starzyńskiego rośnie las. Drzewa mają po 15 m wysokości i stanowią przeszkodę architektoniczną. Proszę o korekcję drzew po uprzednim przeglądzie.

 

ODPOWIEDŹ:

Ustawa o ochronie przyrody nie określa wysokości, do jakiej mogą rosnąć drzewa. W przypadku wyrządzonej szkody dla nieruchomości sąsiednich właściciel może wystąpić na drogę sądową.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: jw1969

Opublikowano: 28-02-2020
Witam panie burmistrzu. Kiedy nastąpi wypłata dotacji związanych z wnioskami o dofinansowanie kosztów wymiany pieców, złożonych w 2019 r.? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

W grudniu 2019 r. zostały wypłacone pierwsze transze dotacji, które obejmowały realizację wymiany pieców do czerwca 2019 r. Pozostałe inwestycje obejmujące realizację wymiany pieców w okresie od lipca do grudnia 2019 r., zostały ujęte we wniosku o dofinansowanie "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w gminie Strzegom w 2019 r. - Etap II" złożonym do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Oddział w Wałbrzychu. W chwili obecnej oczekujemy na ocenę wniosku. W przypadku pozytywnej oceny wniosku przewidywany termin wypłaty kolejnych transzy dotacji to maj/ czerwiec 2020 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paulina

Opublikowano: 17-08-2018
PYTANIE z dnia: 2018-08-07

Kategoria pytania: Nieruchomości 

Panie burmistrzu, w nawiązaniu do informacji z 6 lipca 2018 r. odnośnie realizacji ewentualnej inwestycji mieszkaniowej wspólnie ze Spółdzielnią ze Świebodzic - czy to będą tylko i wyłącznie mieszkania komunalne/socjalne, które są praktycznie niedostępne dla rodzin o zarobkach pomiędzy najniższą a średnią krajową? 

 

ODPOWIEDŹ:

Będą takie i takie. Czynsz mieszkaniowy w tych mieszkaniach nie może przekraczać 15 zł za m kw. W następnym numerze biuletynu szczegółowo opiszemy ten temat.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta