Pytania kategoria: Obsługa klienta

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 15-04-2022
Dzień dobry, panie Burmistrzu. Czy istnieje możliwość zorganizowania dodatkowego stanowiska ds. meldunkowych i PESEL w Wydziale Spraw Obywatelskich? 28 lutego i 1 marca byłem w Urzędzie Miejskim i naprawdę są duże kolejki. Pracują tylko dwie panie (ukłony za ciężką i profesjonalną obsługę), a niestety petentów przybywa i będzie ich więcej w związku z sytuacją w Ukrainie. Mam nadzieję, że zależy panu na profesjonalnej obsłudze każdego petenta i oczywiście "rozładowania" kolejki czekających ludzi na załatwienie pilnych spraw. Z poważaniem.

ODPOWIEDŹ:

Szanowny panie! Gdybyśmy mieli obsłużyć tylko uchodźców z terenu gminy, to już zakończylibyśmy prace przy numerach PESEL. Niestety, w innych miastach szło to znacznie wolniej i do Strzegomia zjeżdżało bardzo dużo uchodźców z innych miast, także z Wrocławia. Uchodźcy zapisywani są na godzinę, a ten tłum tworzą ci, którzy są niezapisani.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 03-09-2021
Dlaczego nie ma interwencji policji na terenie przystanku na ul. Dworcowej, skoro dzień w dzień są czynione dziwne przypadki? A jest okres wakacyjny. Są zawieszane zasłony do zabaw lubieżnych i innych. A wiadomo wszystkim, że nieraz przebywają tam same kobiety i się boją.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawę przekazałem na policję i do wydziału nadzoru, choć niezbyt rozumiem treść pytania.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ola

Opublikowano: 02-04-2021
Witam panie burmistrzu, od kilku lat dojeżdżałam do pracy busem na Świebodzice, zawsze połączenie było dobre. Od ponad miesiąca nic nie kursuje. Dużo ludzi tym busem dojeżdżało. Czy w najbliższej przyszłości będzie znów połączenie w kierunku Świebodzic? Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:

W chwili obecnej mam niedobrą informację. Planowaliśmy w naszej komunikacji kursy Strzegom-Świebodzice, lecz Rada Miejska w Świebodzicach nie wyraziła na to zgody, a jest to konieczne.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adam

Opublikowano: 23-10-2020
Witam, 12 miesięcy czekam na dotacje 4 tys. zł za wymianę pieca węglowego na kocioł gazowy. Po co było obiecywać i oszukiwać ludzi?


ODPOWIEDŹ:

Nikogo nie oszukiwaliśmy, na bieżąco informowaliśmy o problemach, które nie zależą od Urzędu Miejskiego.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Irena

Opublikowano: 22-05-2020
Panie burmistrzu, proszę się przyjrzeć, jak funkcjonuje urząd w chwili obecnej tj. obsługa klienta w holu. Czy uważa pan, że zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa i zachowania odległości pomiędzy osobami, skoro wpuszczanych jest po parę osób naraz. Stoją one w holu, czekają na obsługę i słuchają, w jakiej sprawie przyszli inni. Co z RODO w tym przypadku? Kolejna rzecz, przy jednej z lad przyjmowane są naraz po 2 osoby - a co z odległością między nimi, przecież 1,5 metra czy 2 metry nie są zachowane. Lada nie ma pleksy, a mieć powinna, osoby mają tylko maseczki, tu znowu brak zachowania RODO. Sprawa dla Sanepidu, Inspekcji pracy i Prezesa UODO.

 

ODPOWIEDŹ:

Informuję, że od wtorku 19 maja br. Urząd Miejski w Strzegomiu jest ponownie otwarty dla klientów. W przestrzenni publicznej klient ma obowiązek nosić maskę, natomiast nie ma obowiązku noszenia rękawiczek. Na parterze (przy Wydziale Podatkowym) i na II piętrze ustawione są specjalne lady dla klientów. Przy głównym wejściu znajduje się mata dezynfekująca. Należy również korzystać z płynu dezynfekującego - dozownik znajduje się w pobliżu schodów na parterze.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Henryk

Opublikowano: 24-04-2020
Szanowny panie burmistrzu. Czy widzi pan możliwość zainicjowania przez urząd we współdziałaniu np. z parafiami działań w kierunku takim, by np. wolontariusze, a także sąsiedzi mogli pomagać samotnym rencistom i emerytom, mającym problemy z wyjściem z domu oraz osobom chorym poprzez dostarczanie im zakupów i obiadów kupowanych przez nich w barze mlecznym lub restauracji? Może warto w obecnej sytuacji temat nagłośnić w mieście? Łączę wyrazy szacunku Henryk Pietraszkiewicz.

 

ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za inicjatywę. Z chęcią ją nagłośnimy, tylko jaka organizacja i które osoby będą to organizować, jak w innych miastach?! Siedzibę też udostępnimy. Gmina dostarcza posiłki osobom, które są na kwarantannach i osobom starszym, które zgłoszą potrzebę w Ośrodku Pomocy Społecznej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Renata

Opublikowano: 31-01-2020
Dzień dobry panie burmistrzu. Od kilku miesięcy opłacam czynsz w kasie urzędu, a nie jak wcześniej w kasie ZUK-u. Kolejki do kasy są coraz dłuższe. Ostatnio czekałam ponad 30 minut. Ponadto, na końcu korytarza przy kasie znajduje się toaleta dla użytku wszystkich czekających. Prawdopodobnie z uwagi na brak wentylacji niejednokrotnie wydobywa się stamtąd okropny fetor, który wszyscy czekający w kolejce do kasy muszą znosić. Bardzo proszę o próbę rozwiązania tych problemów. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Przepraszam za kolejki w kasie, ale ze względu na chorobę jednej kasjerki, która się przedłuża, mają one miejsce. Jesteśmy już po konkursie na kasjera. Planowaliśmy, że od połowy lutego będą już dwie kasjerki i trzecia, która będzie wchodzić na trzecią kasę w razie kolejek. Niestety, poinformowano nas, że zwolnienie prawdopodobnie zostanie przedłużone. Zostajemy przy dwóch kasjerkach i podejmuję działania dot. przygotowania kasjerki rezerwowej na trzecie stanowisko. Jeśli chodzi o drugi problem, to znamy go i podjęliśmy kolejną próbę, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. Czekamy na uzyskanie technicznej opinii eksperta na wykonanie wentylacji mechanicznej tego pomieszczenia.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ja

Opublikowano: 31-01-2020
Dzień dobry. Chcę zapytać, jak to się dzieje, że na gminnych imprezach, wyjazdach, wycieczkach, sponsorowaniu wszędzie widać "Kostrzan", "Goczałkowian" itp. Może troszkę umiaru by się przydało. Przypominam tylko, że to nie jest pana podwórko, a pan jest naszym kontraktowym pracownikiem, dlatego my - ludzie którzy pana na tym stanowisku postawiliśmy - prosimy o promocję jednej z naszych pereł w koronie, czyli zespołu "Ślad". I to nawet nie na poziomie Kostrzan, wystarczy połowa moim zdaniem. Czy pan nie widzi, że folkloru słucha garść ludzi, zupełnie odwrotnie niż zespołu Ślad. Myślę że skoro pomógł pan sfinansować nagranie płyty z kolędami przez zespół "Kostrzanie", to teraz kolej na pomoc finansową na nagranie płyty przez "Ślad". Co pan na to?

 

ODPOWIEDŹ:

Zespół "Ślad" to ciekawa sprawa. Piosenka "Na kamieniu kamień" jest świetną reklamą Strzegomia i za tę piosenkę zespołowi sfinansowano zeszłoroczny wyjazd na festiwal do Mrągowa. Myślę, że o nagraniu płyty członkowie zespołu powinni porozmawiać z dyrektorem Strzegomskiego Centrum Kultury. Do mnie taka informacja nie dotarła. Nie wiem, czy mają wystarczający materiał. Panie "Ja", chciałbym bardzo, żeby pan wiedział ile energii wkładają w swoją pracę członkowie grup artystycznych, by pokazać się na scenie, festynie, czy też na deskach SCK. W gminie Strzegom istnieją 4 zespoły, które trwają nieprzerwanie od wielu lat: "Kostrzanie" od 45 lat, "Goczałkowianie" od 46 lat, "Olszaniacy" od 25 lat i zespół "Retro" od 18 lat. W ZF "Kostrzanie" występuje już kolejne pokolenie młodych mieszkańców gminy Strzegom i cieszy mnie bardzo wysoki poziom artystyczny, który utrzymują przez wiele lat. W przeglądzie kolęd w Złotym Stoku na 12 zespołów folklorystycznych "Kostrzanie" zajęli 1. miejsce. Wysoki poziom dotyczy także pozostałych zespołów. Artyści w zespołach nie otrzymują żadnych gratyfikacji finansowych. Jeden z członków zespołu "Ślad" pracuje w SCK i myślę, że powinien rozmawiać na temat płyty z dyrektorem. Skąd "Ja" wie o chęci wydania płyty, nie wie o tym nic dyrektor SCK.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jhon carter

Opublikowano: 16-08-2019
Panie burmistrzu, piszę do pana w sprawie komunikacji u pana w urzędzie. Chciałem zarejestrować samochód i ciągle są kolejki. Przyjmuje jeden pan, a druga pani na moje pytanie, czy mogę do niej, odpowiedziała opryskliwie, że jest od prawa jazdy. Dużo ludzi młodych chce do pracy, a tutaj tak. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Informację przekażę do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdnicy, gdyż nie jest to nasza jednostka.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta