Pytania kategoria: Obsługa klienta

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Renata

Opublikowano: 31-01-2020
Dzień dobry panie burmistrzu. Od kilku miesięcy opłacam czynsz w kasie urzędu, a nie jak wcześniej w kasie ZUK-u. Kolejki do kasy są coraz dłuższe. Ostatnio czekałam ponad 30 minut. Ponadto, na końcu korytarza przy kasie znajduje się toaleta dla użytku wszystkich czekających. Prawdopodobnie z uwagi na brak wentylacji niejednokrotnie wydobywa się stamtąd okropny fetor, który wszyscy czekający w kolejce do kasy muszą znosić. Bardzo proszę o próbę rozwiązania tych problemów. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Przepraszam za kolejki w kasie, ale ze względu na chorobę jednej kasjerki, która się przedłuża, mają one miejsce. Jesteśmy już po konkursie na kasjera. Planowaliśmy, że od połowy lutego będą już dwie kasjerki i trzecia, która będzie wchodzić na trzecią kasę w razie kolejek. Niestety, poinformowano nas, że zwolnienie prawdopodobnie zostanie przedłużone. Zostajemy przy dwóch kasjerkach i podejmuję działania dot. przygotowania kasjerki rezerwowej na trzecie stanowisko. Jeśli chodzi o drugi problem, to znamy go i podjęliśmy kolejną próbę, aby wyeliminować nieprzyjemny zapach. Czekamy na uzyskanie technicznej opinii eksperta na wykonanie wentylacji mechanicznej tego pomieszczenia.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ja

Opublikowano: 31-01-2020
Dzień dobry. Chcę zapytać, jak to się dzieje, że na gminnych imprezach, wyjazdach, wycieczkach, sponsorowaniu wszędzie widać "Kostrzan", "Goczałkowian" itp. Może troszkę umiaru by się przydało. Przypominam tylko, że to nie jest pana podwórko, a pan jest naszym kontraktowym pracownikiem, dlatego my - ludzie którzy pana na tym stanowisku postawiliśmy - prosimy o promocję jednej z naszych pereł w koronie, czyli zespołu "Ślad". I to nawet nie na poziomie Kostrzan, wystarczy połowa moim zdaniem. Czy pan nie widzi, że folkloru słucha garść ludzi, zupełnie odwrotnie niż zespołu Ślad. Myślę że skoro pomógł pan sfinansować nagranie płyty z kolędami przez zespół "Kostrzanie", to teraz kolej na pomoc finansową na nagranie płyty przez "Ślad". Co pan na to?

 

ODPOWIEDŹ:

Zespół "Ślad" to ciekawa sprawa. Piosenka "Na kamieniu kamień" jest świetną reklamą Strzegomia i za tę piosenkę zespołowi sfinansowano zeszłoroczny wyjazd na festiwal do Mrągowa. Myślę, że o nagraniu płyty członkowie zespołu powinni porozmawiać z dyrektorem Strzegomskiego Centrum Kultury. Do mnie taka informacja nie dotarła. Nie wiem, czy mają wystarczający materiał. Panie "Ja", chciałbym bardzo, żeby pan wiedział ile energii wkładają w swoją pracę członkowie grup artystycznych, by pokazać się na scenie, festynie, czy też na deskach SCK. W gminie Strzegom istnieją 4 zespoły, które trwają nieprzerwanie od wielu lat: "Kostrzanie" od 45 lat, "Goczałkowianie" od 46 lat, "Olszaniacy" od 25 lat i zespół "Retro" od 18 lat. W ZF "Kostrzanie" występuje już kolejne pokolenie młodych mieszkańców gminy Strzegom i cieszy mnie bardzo wysoki poziom artystyczny, który utrzymują przez wiele lat. W przeglądzie kolęd w Złotym Stoku na 12 zespołów folklorystycznych "Kostrzanie" zajęli 1. miejsce. Wysoki poziom dotyczy także pozostałych zespołów. Artyści w zespołach nie otrzymują żadnych gratyfikacji finansowych. Jeden z członków zespołu "Ślad" pracuje w SCK i myślę, że powinien rozmawiać na temat płyty z dyrektorem. Skąd "Ja" wie o chęci wydania płyty, nie wie o tym nic dyrektor SCK.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jhon carter

Opublikowano: 16-08-2019
Panie burmistrzu, piszę do pana w sprawie komunikacji u pana w urzędzie. Chciałem zarejestrować samochód i ciągle są kolejki. Przyjmuje jeden pan, a druga pani na moje pytanie, czy mogę do niej, odpowiedziała opryskliwie, że jest od prawa jazdy. Dużo ludzi młodych chce do pracy, a tutaj tak. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Informację przekażę do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Świdnicy, gdyż nie jest to nasza jednostka.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta