Pytania kategoria: Bezpieczeństwo

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Mieszkanka Konopnickiej

Opublikowano: 28-04-2023
Panie burmistrzu. Oglądamy właśnie filmik na youtube, w którym chwali pan inwestycję na ul. Konopnickiej. Jesteśmy i my zadowoleni z tego całego obiektu, jak i zmianie organizacji ruchu na tej ulicy. Ale proszę w imieniu mieszkańców o zamontowanie progu zwalniającego na odcinku asfaltowym ul. Konopnickiej. Przez to, że wyremontowany odcinek kostki jest dla niektórych uważany jako "pas startowy", odbija się to w dalszym odcinku na bezpieczeństwie mieszkańców numerów 8, 10, 12 i 31.

 

ODPOWIEDŹ:

Musi się zakończyć cała ta inwestycja. Wtedy będziemy myśleć o spowalniaczach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kamil

Opublikowano: 14-04-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Piszę do pana z takim pytaniem i zarazem prośbą. Ulica św. Jadwigi 4, wyjazd z posesji. Zwracam się z prośbą o montaż lustra drogowego, które zapewni bezpieczeństwo ruchu drogowego. Manewr wyjazdu jest bardzo niebezpieczny, po lewej stronie umiejscowiony jest cmentarz żydowski, który ogranicza widoczność całej lewej strony, pojazdem trzeba wyjechać na drogę, żeby zobaczyć, czy nie jedzie żaden pojazd, co stwarza niebezpieczeństwo uczestników ruchu. Nadmieniam, że takie lustra zostały umiejscowione przy wyjazdach z posesji na ul. Kościuszki, co ułatwia wyjazd mieszkańcom. Zwracam się do pana z wielką prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy, aby uchronić nas od groźnych sytuacji na drodze - lustro drogowe bardzo pomoże nam przy wyjeździe z posesji. Zapraszam do osobistego sprawdzenia tego wyjazdu, jak to wygląda na co dzień. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Panie Kamilu, jestem sąsiadem z ulicy. Jeśli zamontuję jedno lustro, to będę musiał zamontować na całej ulicy. Takich oczekiwań w mieście jest bardzo dużo. Wyjeżdżam z naprzeciwka i wymaga to ode mnie dużej uwagi, ale muszę ją zachować. Co do luster, mam negatywne zdanie, bo trudno ocenić odległość samochodu. Wykonanie wszystkich wniosków uniemożliwiłoby realizację projektów, które mamy i o które mieszkańcy domagają się od lat, czasami powojennych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krystyna

Opublikowano: 31-03-2023
 Witam.  Panie burmistrzu, byłam na zakupach w DINO. Widok przy wjeździe porażający…

 

ODPOWIEDŹ:

Znam temat.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Pasażerowie

Opublikowano: 20-01-2023
Panie burmistrzu, proste pytanie. Dlaczego nie można zsynchronizować połączeń Kolei Dolnośląskich, które dowożą mieszkańców naszej gminy do miejskiej komunikacji, która mogłaby odbierać pasażerów na pętli dworzec PKP. Przystanek na Al. Wojska Polskiego nie wystarczy, bo autobusy, które wożą powietrze, i tak sie nie zatrzymują. Myślę, że dyrektor DSDiK we Wrocławiu jako strzegomianin zezwoli na wjazd autobusów na teren PKP. Prywatni przewoźnicy, którzy obsługują dojazd do Świdnicy jeżdżą, jak im się podoba, bez żadnego rozkładu. Pora na kolej.

 

ODPOWIEDŹ:

Na chwilę obecną wszystkie linie dostosowane są do dowozu dzieci do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a istniejący rozkład jazdy uzyskał dofinansowanie od wojewody dolnośląskiego. Możliwość synchronizacji połączeń będzie możliwa dopiero od 1 stycznia 2024 r., po wcześniejszym zaplanowaniu linii autobusowych na 2024 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jakub

Opublikowano: 20-01-2023
Dzień dobry panie burmistrzu, pytanie odnośnie bezpieczeństwa na drodze, a dokładniej wyjazdu z marketu DINO w Rogoźnicy. Nieraz byłem świadkiem niebezpiecznej sytuacji, gdy to kierowca wyjeżdżający z terenu sklepu wymusił pierwszeństwo przejazdu drugiemu kierowcy, który poruszał się od strony Jawora. Wyjazd ten jest bardzo niebezpieczny, gdyż praktycznie nic nie widać od strony Jawora (lekki zakręt, dodatkowo sporo krzewów i drzew utrudniających obserwowanie ruchu). Czy jest możliwość montażu lustra, aby ułatwić wyjazd kupującym w tymże sklepie? Pozdrawiam, mieszkaniec Rogoźnicy.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to droga wojewódzka w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Przesłałem pana uwagi. Jak dostaniemy odpowiedź, to ją opublikujemy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adam

Opublikowano: 23-12-2022
Proszę o naprawę oświetlenia lampy ulicznej Rynek 48.

 

ODPOWIEDŹ:

Awarie oświetlenia proszę zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu pod numerem telefonu 74 8560 532.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mania

Opublikowano: 16-09-2022
Jeśli chodzi pasy o Goczałkowie, to na pewno przydałyby się koło sklepu niedaleko kościoła. Fakt, pasy są kawałek dalej, jednak dla osób starszych to trochę bariera nie do ominięcia. Byłoby naprawdę bezpieczniej, gdyby te pasy się pojawiły.

ODPOWIEDŹ:

Sprawę przekazałem do odpowiedniego wydziału. Jest to droga powiatowa.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec Kolejowej

Opublikowano: 05-08-2022
Witam, szanowny panie burmistrzu. Chciałbym poprosić o pana interwencję w sprawie ul. Kolejowej. Jestem świadom tego, że to teren PKP i gmina ma związane ręce. Jednak parę lat temu w innej sprawie interweniowaliśmy miesiącami do Kolei, a po zgłoszeniu sprawy do pana nagle cudownie opamiętali się i rozwiązali problem, więc liczę, że teraz będzie podobnie. Chodzi o kompletne zaniedbanie tej ulicy. Od lat nikt nie ściął tutaj trawy ani nie przyciął drzew. Przyjeżdżający pociągiem ludzie czują się jakby wchodzili do dzikiej dżungli, a nie do pięknego miasta, jakim niewątpliwie jest Strzegom. Proszę podjechać któregoś dnia i zobaczyć to na własne oczy. Gałęzie z drzew spadają i rozbijają się o chodnik. Obawiam się, że ktoś przechodząc akurat może stracić życie. Straż miejska czy policja są w stanie ukarać prywatnego mieszkańca za nieodśnieżony chodnik przed domem, a nikt nie jest w stanie wyegzekwować ogarnięcia terenu, gdzie przewija się przecież codziennie masa ludzi. Liczę na to, że znajdzie pan jakieś rozwiązania w tej kwestii, ponieważ nie raz pokazał pan, że można załatwić to, przy czym inni dawno się poddali.

 

ODPOWIEDŹ:

Byłem tam i zrobiłem zdjęcia, które wysłałem do zarządcy. Będę rozmawiał. Zobaczymy, co się uda zrobić w tym temacie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Gosia

Opublikowano: 08-07-2022
Witam, panie burmistrzu. Moje pytanie dotyczy bezpieczeństwa na drogach w Goczałkowie. Czy jest możliwość żeby powstały dodatkowe pasy (zebry), żeby móc w niektórych miejscach bezpiecznie przejść przez drogę? Druga moja sugestia dotyczy progów zwalniających - czy jest opcja żeby takie powstały? Na tak duża wioskę z takim natężeniem ruchu nie mamy żadnych progów. Samochody jeżdżą bardzo szybko, a my boimy się o bezpieczeństwo nasze, naszych dzieci i wszystkich mieszkańców. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Proszę o wskazanie konkretnych miejsc, gdzie powinny pojawić się przejścia dla pieszych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Zbigniew

Opublikowano: 18-02-2022
Zwracam się z prośbą-pytaniem do pana burmistrza w następującej sprawie. Kto położył - i dlaczego - płyty polerowane obok fontanny w Rynku. Można powybijać sobie zęby i połamać nogi. Z poważaniem.

 

ODPOWIEDŹ:

Płyty te były kładzione kilkanaście lat temu i nie wiem dlaczego tak zrobiono.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 ... 5 Następna strona