Pytania kategoria: Bezpieczeństwo

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Mieczysław

Opublikowano: 29-03-2024
Dzień dobry, panie burmistrzu. Mam pytanie odnośnie budowlanego placu zabaw w Międzyrzeczu. Mamy cudowne czasy oświetlenia z użyciem paneli fotowoltaicznych, ale od października lampa zamontowana na obecnie budowanym placu zabaw świeci około 2 godzin. Czy jest możliwość dostawienia chociaż jednej lampy zasilanej z sieci, która zapewni bezpieczną zabawę naszym pociechom. Drugie pytanie - dlaczego murawa trawiasta, zamiast sztucznej nawierzchni. Jest to teren bardzo podmokły, po dużych ulewach dzieci nie będą miały możliwości korzystania z nowego boiska, a jest to dla nich głównie robione. Dziękuję za pomoc, bo wiem, że pan burmistrz interweniuje w każdej opisanej kwestii.

 

ODPOWIEDŹ: 

Lamp hybrydowych będzie więcej. Takiej nawierzchni chcieli mieszkańcy na zebraniach wiejskich i w czasie konsultacji. Nigdy nie padła propozycja innej nawierzchni. Było to zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Gosia

Opublikowano: 29-03-2024
Witam panie burmistrzu. Ponawiam pytanie, a zarazem prośbę. Czy można zlecić odpowiednim służbom, aby zajęły się gruntownym wyczyszczeniem (nie mam na myśli śmieci) parku w Goczałkowie - wykarczowanie dzikich drzewek, zarośli, popodcinanie gałęzi tak, żeby to miejsce stało się przejrzyste i miłe dla oka?

 

ODPOWIEDŹ: 

Ruszają pace przy parku w Goczałkowie, zgodnie z projektem zatwierdzonym przez konserwatora zabytków. Zaczynamy od mostka. W realizacji także wycinki, tylko te na które pozwala konserwator. Już w przyszłym roku będzie tak pięknie jak w Rogoźnicy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieczysław

Opublikowano: 03-03-2024
Dzień dobry, panie burmistrzu. Proszę o informację, czy jest możliwość wykonania oświetlenia drogi z Międzyrzecza do Strzegomia. Bardzo dużo ludzi, dzieci porusza się drogą do Strzegomia. Dzieci do szkoły z normalnych przyczyn boją się wieczorem przechodzić ul. 3 Maja. Nowe lampy na pewno by poprawiły bezpieczeństwo poruszania się nie tylko mieszkańców, jak i osób biegających czy rowerzystów. Proszę o rozważenie tej prośby.

 

ODPOWIEDŹ:

Ul. 3 Maja będzie miała wymienione oświetlenie na ledowe. Mamy w planie w nowej kadencji uruchomienie nad Strzegomką centrum aktywności i wtedy oświetlimy teren. Co do trasy Strzegom-Międzyrzecze, to koniecznie chcę wybudować ciąg pieszo-rowerowy z oświetleniem. W tej perspektywie projektowej środków z Unii Europejskiej mamy dużo pieniędzy na ścieżki rowerowe i jestem pewny, że to się uda.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Gronowska

Opublikowano: 19-01-2024
Kiedy Osiedle Wschód doczeka się bezpiecznego połączenia z miastem, chodnika chociażby na ul. Gronowskiej, kanalizacji i dostępu do wody na wszystkich ulicach? Inwestujecie w kanalizacje i drogi na wsiach (do Dino itp.), drogi na ul. Wodnej, Andersa itd. A co z nami? Niczego doprosić się nie możemy, mieszka tu już tak dużo ludzi, którzy płacą podatki jak inni!

 

ODPOWIEDŹ:

Zakończyliśmy projekt przebudowy drogi ul. Armii Krajowej na odcinku S5 – ul. Gronowska. W nim zawarty jest też projekt ścieżki rowerowej. W 2024 r. będziemy się starać o dofinansowanie z Rządowego Programu Przebudowy Dróg. Ponadto, po konsultacjach z zarządcą drogi krajowej, projektujemy przejście dla pieszych i przejazd rowerem przez krajową 5. Projekt wykonuje gmina, przejście - zarządca drogi. Planowany jest też montaż fotoradaru przy tym przejściu. Projekt będzie wykonany w 2024 r. (jest dużo uzgodnień i decyzji). Jeśli chodzi o wodę i kanalizację, to proszę określić dokładnie. Nie wykonujemy tych urządzeń na terenach, które zostały kupione od prywatnych właścicieli. W przygotowaniu jest projekt ul. Jagodowej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Bolesław

Opublikowano: 27-10-2023
Dzień dobry, poniedziałek, poranek 2 października 2023 r. Jak wiele osób, odprowadzam dziecko do szkoły nr 2 przy ulicy Mickiewicza. Od razu po wjeździe na ulicę i na parking OSiR rzuca się w oczy zanieczyszczona nawierzchnia spowodowana przez spaloną gumę na asfalcie i kostce. Niby nic takiego, ale ogrom powierzchni daje od razu do myślenia, że niszczenie nie trwało krótko. Czy są jakieś kamery, czy było coś zgłaszane na policję? Przecież hala to jedna z wizytówek miasta, a ta guma łatwo i długo nie zejdzie. Ktoś powinien za to odpowiedzieć!

 

ODPOWIEDŹ:

W dniu 1 października 2023 r. w hali OSiR odbył się "Koncert charytatywny dla Marcelinki" połączony ze zbiórką pieniędzy na jej leczenie. W/w impreza poruszyła wiele "strzegomskich serc", które przyłączyły się do udziału w tym wydarzeniu i zebrania jak największych środków pieniężnych na leczenie chorego dziecka. Do imprezy przyłączyli się członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji i Strzegomskiej Grupy Motocyklowej. Podczas wjazdu pojazdów na parking OSiR-u kilku członków w/w grup (z zachowaniem bezpieczeństwa) dało pokaz kontrolowanej jazdy z "efektem dymnym". Prezes OSiR w najbliższym czasie zobowiązał się do usunięcia z parkingu śladów opon.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkanka Konopnickiej

Opublikowano: 28-04-2023
Panie burmistrzu. Oglądamy właśnie filmik na youtube, w którym chwali pan inwestycję na ul. Konopnickiej. Jesteśmy i my zadowoleni z tego całego obiektu, jak i zmianie organizacji ruchu na tej ulicy. Ale proszę w imieniu mieszkańców o zamontowanie progu zwalniającego na odcinku asfaltowym ul. Konopnickiej. Przez to, że wyremontowany odcinek kostki jest dla niektórych uważany jako "pas startowy", odbija się to w dalszym odcinku na bezpieczeństwie mieszkańców numerów 8, 10, 12 i 31.

 

ODPOWIEDŹ:

Musi się zakończyć cała ta inwestycja. Wtedy będziemy myśleć o spowalniaczach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kamil

Opublikowano: 14-04-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Piszę do pana z takim pytaniem i zarazem prośbą. Ulica św. Jadwigi 4, wyjazd z posesji. Zwracam się z prośbą o montaż lustra drogowego, które zapewni bezpieczeństwo ruchu drogowego. Manewr wyjazdu jest bardzo niebezpieczny, po lewej stronie umiejscowiony jest cmentarz żydowski, który ogranicza widoczność całej lewej strony, pojazdem trzeba wyjechać na drogę, żeby zobaczyć, czy nie jedzie żaden pojazd, co stwarza niebezpieczeństwo uczestników ruchu. Nadmieniam, że takie lustra zostały umiejscowione przy wyjazdach z posesji na ul. Kościuszki, co ułatwia wyjazd mieszkańcom. Zwracam się do pana z wielką prośbą o pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy, aby uchronić nas od groźnych sytuacji na drodze - lustro drogowe bardzo pomoże nam przy wyjeździe z posesji. Zapraszam do osobistego sprawdzenia tego wyjazdu, jak to wygląda na co dzień. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Panie Kamilu, jestem sąsiadem z ulicy. Jeśli zamontuję jedno lustro, to będę musiał zamontować na całej ulicy. Takich oczekiwań w mieście jest bardzo dużo. Wyjeżdżam z naprzeciwka i wymaga to ode mnie dużej uwagi, ale muszę ją zachować. Co do luster, mam negatywne zdanie, bo trudno ocenić odległość samochodu. Wykonanie wszystkich wniosków uniemożliwiłoby realizację projektów, które mamy i o które mieszkańcy domagają się od lat, czasami powojennych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krystyna

Opublikowano: 31-03-2023
 Witam.  Panie burmistrzu, byłam na zakupach w DINO. Widok przy wjeździe porażający…

 

ODPOWIEDŹ:

Znam temat.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Pasażerowie

Opublikowano: 20-01-2023
Panie burmistrzu, proste pytanie. Dlaczego nie można zsynchronizować połączeń Kolei Dolnośląskich, które dowożą mieszkańców naszej gminy do miejskiej komunikacji, która mogłaby odbierać pasażerów na pętli dworzec PKP. Przystanek na Al. Wojska Polskiego nie wystarczy, bo autobusy, które wożą powietrze, i tak sie nie zatrzymują. Myślę, że dyrektor DSDiK we Wrocławiu jako strzegomianin zezwoli na wjazd autobusów na teren PKP. Prywatni przewoźnicy, którzy obsługują dojazd do Świdnicy jeżdżą, jak im się podoba, bez żadnego rozkładu. Pora na kolej.

 

ODPOWIEDŹ:

Na chwilę obecną wszystkie linie dostosowane są do dowozu dzieci do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a istniejący rozkład jazdy uzyskał dofinansowanie od wojewody dolnośląskiego. Możliwość synchronizacji połączeń będzie możliwa dopiero od 1 stycznia 2024 r., po wcześniejszym zaplanowaniu linii autobusowych na 2024 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jakub

Opublikowano: 20-01-2023
Dzień dobry panie burmistrzu, pytanie odnośnie bezpieczeństwa na drodze, a dokładniej wyjazdu z marketu DINO w Rogoźnicy. Nieraz byłem świadkiem niebezpiecznej sytuacji, gdy to kierowca wyjeżdżający z terenu sklepu wymusił pierwszeństwo przejazdu drugiemu kierowcy, który poruszał się od strony Jawora. Wyjazd ten jest bardzo niebezpieczny, gdyż praktycznie nic nie widać od strony Jawora (lekki zakręt, dodatkowo sporo krzewów i drzew utrudniających obserwowanie ruchu). Czy jest możliwość montażu lustra, aby ułatwić wyjazd kupującym w tymże sklepie? Pozdrawiam, mieszkaniec Rogoźnicy.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to droga wojewódzka w zarządzie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Przesłałem pana uwagi. Jak dostaniemy odpowiedź, to ją opublikujemy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 6 Następna strona