Pytania kategoria: Remonty

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Kierowca

Opublikowano: 29-10-2019
Witam panie burmistrzu, chciałbym zadać pytanie w sprawie drogi znajdującej się na terenie gminy Strzegom - droga od skrzyżowania Rusko/ Lasek w kierunku miejscowości Lasek. Droga jest w tragicznym stanie, dziura na dziurze. W miejscu gdzie zaczyna się gmina Udanin droga nagle się zmienia na "bez dziur" Czy ktoś tym się zajmie? Czy tylko miasto zasługuje na remonty? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Ta droga jest drogą powiatową. Pytanie przekażę do starostwa powiatowego.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Anna

Opublikowano: 16-08-2019
Witam. Czy na ul. Chopina zostaną pousuwane korzenie po drzewach? Patrząc teraz jak panowie układają krawężniki, to wydaje się, że chodniki będą węższe.


ODPOWIEDŹ:

Pnie drzew zostały usunięte. Jeżeli chodzi o szerokość chodnika, to został on zawężony do ok. 1,60 m.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Quiwa

Opublikowano: 06-07-2018
PYTANIE z dnia: 2018-06-22

Kategoria pytania: Remonty 

Czy jest jakaś szansa na remont stacji kolejowej, bo co by nie mówić „odstrasza”! Super, że tunel nie jest zalany, ale jednak wygląd stacji zostawia wiele do życzenia. Przydałyby się też tam jakieś toalety. Dodatkowo zadam pytanie - czy dałoby się jako miasto wnioskować o wznowieniu ruchu na linii Strzegom-Bolków lub dalej? 

 

ODPOWIEDŹ:

Szanowni państwo! Ostatnio w Internecie pojawiły się różne informacje o Fort-Gaju, stacji kolejowej, czy też lekarzy w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. Chciałbym wyjaśnić, że to nam – radnym i mi udało się odzyskać kontrakt na nocną i świąteczną pomoc lekarską i pielęgniarską. Kontrakt realizuje na zlecenie szpitala pogotowie ratunkowe i to ono odpowiada za dyżury lekarskie, nie ja. Nie jest to zadanie gminy, lecz jesteśmy aktywni w tym temacie. Nawet jeśli brakuje w lipcu w trzech dniach lekarza, to fakt, że nie zgłosili się lekarze. To nie jest wina burmistrza. Obrażanie mojej osoby w tym temacie i dworca kolejowego to kampania wyborcza, która nie powinna mieć miejsca do czasu ogłoszenia wyborów przez Państwową Komisję Wyborczą. Co do dworca kolejowego, wielokrotnie toczyły się moje rozmowy z dyrektorem PKP – panem Szulcem nt. remontu. Zostaliśmy zgłoszeni do projektu na remont kilku następnych dworców na terenie Dolnego Śląska. Radni po konsultacjach wyrazili poparcie remontu z wydzieleniem części dworcowej, a na pozostałej części miał być Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadeklarowaliśmy też przekazanie 6 mieszkań dla rodzin zamieszkujących na dworcu. Sprawa utknęła we Wrocławiu. O Fort-Gaju piszemy na stronie pierwszej, bo na tę inwestycję przyszedł czas. Szukamy pieniędzy i widzimy możliwości po sukcesie w ramach projektu „Szlak Kamienia” (Aleja Wojska Polskiego, centrum multimedialne w CAS „Karmel”, oświetlenie Góry Krzyżowej, szlak turystyczny w Strzegomiu). Z programu Interreg dostaliśmy na to zadanie ok. 570 tys. euro. W czerwcu złożyliśmy wspólnie z Horicami, Dobromierzem i Muzeum w Hradec Kralove wniosek o dofinansowanie remontu Fort-Gaju.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta