Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Pytania kategoria: Środki unijne

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Ewa

Opublikowano: 15-04-2022
Witam. Ja odnośnie dotacji na wymianę ogrzewania. Ile jeszcze będziemy czekać? Czekamy już rok na te 4.000,00 zł. Mniejsze gminy dostają po dwóch miesiącach, a my nadal czekamy.

ODPOWIEDŹ:

Pani Ewo. Nie wszystkie gminy realizują ten projekt. Jest to projekt realizowany wspólnie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Ostatni raz go realizujemy, bo WFOŚiGW zrezygnował z tego programu. Dostaliśmy z funduszu informację, że nasz wniosek otrzymał pozytywną opinię, dlatego u państwa był lub w najbliższych dniach będzie inspektor, który potwierdzi, że instalacja została wykonana. Jak tylko podpiszemy umowę, dostaniemy pieniądze i będziemy je szybko wypłacać. Ten program taki jest. Trzeba zrobić i dopiero możemy się starać o pieniądze. A procedury są niestety czasochłonne. Można by było też tak. Podpisujemy umowę z państwem, dajemy zaliczkę i zaczyna się rozliczenie, które jest bardzo ciężkie. Proszę o wyrozumiałość. Dodam, że w ramach tego projektu wpłynęło ok. 80 wniosków.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Michał

Opublikowano: 23-10-2020
Dzień dobry. Kiedy w końcu dostaniemy pieniążki za wymianę pieca? Z miesiąca na miesiąc jest wszystko przekładane. Wniosek był składany w roku 2019.


 ODPOWIEDŹ:

To nie nasza wina. Ja też mam już dość tego tłumaczenia się za błędy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zamykanie programu, otwieranie nowego, zmiana kierunków - to wszystko jest niezrozumiałe. Zgłaszałem te problemy, ale nic to nie dało. Jeśli chcemy realizować ten program, musimy przyjąć to do wiadomości i przewidywać, że wypłata dotacji to okres do roku czasu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta