Pytania kategoria: Inwestycje

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Drogowiec

Opublikowano: 28-02-2020
100 obwodnic w 10 lat... Dlaczego w zestawieniu zabrakło miasta Strzegom?

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to wykaz obwodnic dotyczących dróg krajowych. Nasza obwodnica dotyczy drogi wojewódzkiej 374. W ubiegłym tygodniu byłem na spotkaniu burmistrzów i wójtów Aglomeracji Wrocławskiej, gdzie były rozmowy na ten temat. O szczegółach nie mogę jeszcze mówić, bo muszę otrzymać upoważnienie od radnych, które będzie stanowić uchwała intencyjna. Liczę na to, że realne wykonawstwo to środki europejskie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Artur

Opublikowano: 28-02-2020
Witam panie burmistrzu. Pytanie odnośnie cmentarzy i maszyn do sprzedaży zniczy. Czy takie automaty zostaną zainstalowane na naszych cmentarzach? Jestem niepełnosprawny i bardzo zależy mi, by takie automaty powstały w naszej gminie. Dodam, że korzystam z takich automatów w Świebodzicach. Proszę o podjecie działań, by nasze miasto mogło korzystać z takich udogodnień.

 

 ODPOWIEDŹ:

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Strzegomiu zakupił już jeden automat na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej. Po obserwacji zainteresowania nim będą dokonywane kolejne zakupy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Justyna

Opublikowano: 31-01-2020
Dzień dobry panie burmistrzu. Mam pytanie odnośnie terenu przy ul. Armii Krajowej. Czy budynek, który tam powstanie będzie dla mieszkańców ul. Armii Krajowej 25, gdyż ten budynek nie nadaje się, moim zdaniem, do naprawy jeszcze w jakikolwiek sposób. Proszę o odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie, nie jest to budynek zamienny.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Janusz

Opublikowano: 31-01-2020
Witam panie burmistrzu, piszę z zapytaniem, czy skwer przy Al. Wojska Polskiego /Bankowa zostanie w jakiś sposób odrestaurowany?

 

ODPOWIEDŹ:

Niestety, w ramach użyczenia tego terenu (nie jest on własnością gminy Strzegom) wykonujemy tylko koszenie trawy. Teren ten w planie przestrzennym przeznaczony jest pod usługi. To od właściciela zależy, kiedy plac zostanie zagospodarowany zgodnie z przeznaczeniem. Braku estetyki dopełniają kubły, z których wysypują się śmieci. Skieruję tam kontrolę, czy są one segregowane, bo wspólnota otrzymała w użyczenie teren pod boks śmietnikowy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec Strzegomia

Opublikowano: 29-10-2019
Drogi panie burmistrzu! Mam pytanie odnośnie strzegomskich cmentarzy. Czy byłaby możliwość nawiązania współpracy z firmą, która zaopatruje cmentarze w tzw. "wkładomaty"? Byłoby to świetne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich. Podobne urządzenia zamontowane są na cmentarzu w Żarowie i świetnie spełniają swoją rolę. Nieocenioną pomocą byłoby to na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, gdzie nie ma w pobliżu sklepu.


ODPOWIEDŹ:

Sprawa dotycząca ustawienia "zniczomatów" przy cmentarzach komunalnych została przekazana do zarządcy cmentarzy komunalnych - Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. celem przeanalizowania.

 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Uczennica

Opublikowano: 13-09-2019
Witam. Z początku chciałam pochwalić komunikację miejską na wakacje - bardzo fajna inicjatywa. Szkoda, że tak mało kursów, ale rozumiem trzeba myśleć o wszystkich miejscowościach gminy Strzegom. Chciałabym zapytać - czy jest możliwość zainwestowania w komunikację miejską (chodzi o dojazd z wiosek do Strzegomia - jeżeli byłaby możliwość do Świdnicy) w roku szkolnym?

 

ODPOWIEDŹ:

Komunikacja miejska ruszy na przełomie września i października 2020 r. W tej chwili robimy badania jak, ile i gdzie. Chcemy pozostawić obecnych przewoźników na swoich liniach, a uruchomić te, które dla nich są nieopłacalne. Wieczorem Świdnica, sobota, dojazd do stref ekonomicznych. To takie przykłady. Badania pokażą rozwiązania. Podstawą będzie skomunikowanie wiosek z miastem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adrian

Opublikowano: 16-08-2019
Panie burmistrzu! Coraz ładniej wyglądają remontowane parki. Nie wiem czy jest planowane, ale fajnym uzupełnieniem inwestycji byłaby iluminacja remontowanych obiektów w pewnych miejscach. Podświetlenie wyremontowanych murów czy wiaduktu byłoby wspaniałym uzupełnieniem. Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina planuje wykonanie w przyszłości podświetlenia odrestaurowanych murów obronnych i bastei, jak również wykonanie nowych ścieżek do bastei oraz fontanny w miejscach tzw. "przedeptów". Wiadukt leży na terenie należącym do PKP, w związku z czym podejmiemy starania, aby został podświetlony.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 16-08-2019
Dzień dobry, szanowny panie burmistrzu, mam pytanie związane z remontem balustrady kolejowej. Czy ma pan informację na temat odnowienia linii kolejowej Marciszów-Malczyce i wznowienia ruchu kolejowego? Czy jest szansa o połączenia kolejowe relacji Strzegom-Wrocław? Czy gmina mogłaby o to zabiegać? Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina cały czas zabiega o remont i wznowienie połączeń kolejowych, jednak jest to jeszcze odległa perspektywa. Pozdrawiam.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Joseph

Opublikowano: 02-08-2019
Szanowny panie burmistrzu! Kanalizacja ściekowa w Skarżycach. Kiedy? Najwyższa pora z obietnicą i terminami unijnymi. Czy kolejny raz przesuną termin bez konsekwencji karnych? Tych terminów było już kilka... Z poważaniem.

 

ODPOWIEDŹ:

Robiona jest dokumentacja dla Skarżyc i są duże kłopoty, bo teren wsi jest bardzo zróżnicowany wysokościowo, a także występują tereny zalewowe przy rzece Strzegomce. Termin realizacji projektu został określony do 31 lipca 2019 r. Co do realizacji, to informuję, że w tym roku spółka Wodociągi i Kanalizacja kończy Modlęcin. W 2020 r. planujemy Rusko, a w 2021 r. - Skarżyce i Stawiska.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Barbara

Opublikowano: 02-08-2019
Panie burmistrzu, z wielką przyjemnością od lat przyglądam się, jak bardzo zmienia się nasze miasto, oczywiście na plus. Jest to niemałą zasługą gospodarzy miasta. Nowe tereny wzdłuż murów (koło Netto), nowe ławki ... a wokół ławek jak dawniej wysypisko butelek i puszek po piwie. Kosze na śmieci jeszcze nierozpakowane, a już pełne pamiątek po libacjach. Wygląda to przerażająco, że zamiast alei spacerowej wybudowano nową "meliniarnię" dla rodzimych pijaków i nierobów, którzy przenieśli się z murku koło Syreny na świeże ławeczki… Czy nie powinno się karać za takie "dbanie " o nasze dobro wspólne? Czy zakaz picia w miejscach publicznych i niszczenie tego, co powinno być pozytywną wizytówką naszego miasta, jest dozwolone? Ostatnio chciałam pochwalić się moim gościom zmianami w naszym mieście, ale było mi po prostu wstyd za te widoki. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Myślę, że sytuacja się zmieniła odkąd włączyliśmy monitoring. Byłem ostatnio z wnukami i nikogo nie było.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 Następna strona