Pytania kategoria: Inwestycje

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Mieszkaniec Strzegomia

Opublikowano: 29-10-2019
Drogi panie burmistrzu! Mam pytanie odnośnie strzegomskich cmentarzy. Czy byłaby możliwość nawiązania współpracy z firmą, która zaopatruje cmentarze w tzw. "wkładomaty"? Byłoby to świetne rozwiązanie dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych odwiedzających groby swoich bliskich. Podobne urządzenia zamontowane są na cmentarzu w Żarowie i świetnie spełniają swoją rolę. Nieocenioną pomocą byłoby to na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, gdzie nie ma w pobliżu sklepu.


ODPOWIEDŹ:

Sprawa dotycząca ustawienia "zniczomatów" przy cmentarzach komunalnych została przekazana do zarządcy cmentarzy komunalnych - Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. celem przeanalizowania.

 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Uczennica

Opublikowano: 13-09-2019
Witam. Z początku chciałam pochwalić komunikację miejską na wakacje - bardzo fajna inicjatywa. Szkoda, że tak mało kursów, ale rozumiem trzeba myśleć o wszystkich miejscowościach gminy Strzegom. Chciałabym zapytać - czy jest możliwość zainwestowania w komunikację miejską (chodzi o dojazd z wiosek do Strzegomia - jeżeli byłaby możliwość do Świdnicy) w roku szkolnym?

 

ODPOWIEDŹ:

Komunikacja miejska ruszy na przełomie września i października 2020 r. W tej chwili robimy badania jak, ile i gdzie. Chcemy pozostawić obecnych przewoźników na swoich liniach, a uruchomić te, które dla nich są nieopłacalne. Wieczorem Świdnica, sobota, dojazd do stref ekonomicznych. To takie przykłady. Badania pokażą rozwiązania. Podstawą będzie skomunikowanie wiosek z miastem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adrian

Opublikowano: 16-08-2019
Panie burmistrzu! Coraz ładniej wyglądają remontowane parki. Nie wiem czy jest planowane, ale fajnym uzupełnieniem inwestycji byłaby iluminacja remontowanych obiektów w pewnych miejscach. Podświetlenie wyremontowanych murów czy wiaduktu byłoby wspaniałym uzupełnieniem. Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina planuje wykonanie w przyszłości podświetlenia odrestaurowanych murów obronnych i bastei, jak również wykonanie nowych ścieżek do bastei oraz fontanny w miejscach tzw. "przedeptów". Wiadukt leży na terenie należącym do PKP, w związku z czym podejmiemy starania, aby został podświetlony.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 16-08-2019
Dzień dobry, szanowny panie burmistrzu, mam pytanie związane z remontem balustrady kolejowej. Czy ma pan informację na temat odnowienia linii kolejowej Marciszów-Malczyce i wznowienia ruchu kolejowego? Czy jest szansa o połączenia kolejowe relacji Strzegom-Wrocław? Czy gmina mogłaby o to zabiegać? Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina cały czas zabiega o remont i wznowienie połączeń kolejowych, jednak jest to jeszcze odległa perspektywa. Pozdrawiam.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Joseph

Opublikowano: 02-08-2019
Szanowny panie burmistrzu! Kanalizacja ściekowa w Skarżycach. Kiedy? Najwyższa pora z obietnicą i terminami unijnymi. Czy kolejny raz przesuną termin bez konsekwencji karnych? Tych terminów było już kilka... Z poważaniem.

 

ODPOWIEDŹ:

Robiona jest dokumentacja dla Skarżyc i są duże kłopoty, bo teren wsi jest bardzo zróżnicowany wysokościowo, a także występują tereny zalewowe przy rzece Strzegomce. Termin realizacji projektu został określony do 31 lipca 2019 r. Co do realizacji, to informuję, że w tym roku spółka Wodociągi i Kanalizacja kończy Modlęcin. W 2020 r. planujemy Rusko, a w 2021 r. - Skarżyce i Stawiska.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Barbara

Opublikowano: 02-08-2019
Panie burmistrzu, z wielką przyjemnością od lat przyglądam się, jak bardzo zmienia się nasze miasto, oczywiście na plus. Jest to niemałą zasługą gospodarzy miasta. Nowe tereny wzdłuż murów (koło Netto), nowe ławki ... a wokół ławek jak dawniej wysypisko butelek i puszek po piwie. Kosze na śmieci jeszcze nierozpakowane, a już pełne pamiątek po libacjach. Wygląda to przerażająco, że zamiast alei spacerowej wybudowano nową "meliniarnię" dla rodzimych pijaków i nierobów, którzy przenieśli się z murku koło Syreny na świeże ławeczki… Czy nie powinno się karać za takie "dbanie " o nasze dobro wspólne? Czy zakaz picia w miejscach publicznych i niszczenie tego, co powinno być pozytywną wizytówką naszego miasta, jest dozwolone? Ostatnio chciałam pochwalić się moim gościom zmianami w naszym mieście, ale było mi po prostu wstyd za te widoki. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Myślę, że sytuacja się zmieniła odkąd włączyliśmy monitoring. Byłem ostatnio z wnukami i nikogo nie było.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jan

Opublikowano: 06-07-2018
PYTANIE z dnia: 2018-06-21

Kategoria pytania: Inwestycje 

Panie burmistrzu, kto wymyślił lokalizację tej mini-elektrowni na Górze Krzyżowej? Czy nie można było zamontować ją z boku lub pociągnąć prąd z latarni? Ile kosztowała ta nietrafiona inwestycja? 

 

ODPOWIEDŹ:

Wymyślił projektant. Lokalizację uzgadniano z Nadleśnictwem. Poczekajmy na efekty, kiedy zostanie uruchomione oświetlenie.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta 

Imię/nick: Kacper

Opublikowano: 06-07-2018
PYTANIE z dnia: 2018-06-20
Kategoria pytania: Inwestycje 

Bardzo dobry pomysł z tymi rowerami miejskimi. Mam pytanie, kiedy dokładnie by to miało wejść? 

 

ODPOWIEDŹ:

Na pytania rowerowe odpowiedziałem w Internecie. Co do terminu, to w tym roku przetarg, a na wiosnę komunikacja rowerowa. Wcześniej połączenie ścieżek w sieć, która spowoduje, że z jednej ścieżki w drugą będzie można bezpiecznie przejechać.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta