Pytania kategoria: Inwestycje

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Kaśka

Opublikowano: 14-04-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Po raz kolejny apeluję o namalowanie tzw. zebry na drodze naprzeciwko sklepu Kropka w Goczałkowie. Również proszę o zwrócenie uwagi przy planowaniu dojazdów do szkół po wakacjach o zapewnienie dojazdu dzieciom z osiedla przy ul. Strzegomskiej. Z góry dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to droga powiatowa. Prośba o namalowanie pasów zostanie skierowana do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 31-03-2023
Witam, panie burmistrzu. Dziękuje za ostatnią wypowiedź w sprawie naszej miejscowości, brakuje nam takich bieżących informacji. Dziś pytanie w sprawie placu zabaw, który został zamknięty. Co stanie się z obecnymi atrakcjami placu zabaw? Gdzie będą przeniesione? Czy nie można dogadać się z panem … w sprawie działki obok obecnego placu zabaw? Nasze dzieci raz chcą grać w piłkę, a za chwilę chcą na plac zabaw. Proszę wziąć to pod uwagę przy wyznaczaniu działki na taki plac zabaw. Mam nadzieję że w tej sprawie będą jakieś konsultacje społeczne.

 

ODPOWIEDŹ:

Boisko już budujemy. Jedyna lokalizacja placu to za cmentarzem - naprzeciwko trzech bloków. Niestety, rozmowy na temat zamiany działki, o którą jest pytanie, zakończyły się fiaskiem. Obecnie zmieniamy plan przestrzenny, by zacząć projekt. Z mieszkańcami Ruska spotykam się bardzo często na zebraniach i informuję o podjętych działaniach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Rodzice i dzieci z Ruska

Opublikowano: 31-03-2023
Panie burmistrzu. Czy nie lepiej byłoby najpierw pomyśleć o dzieciach z naszej wsi i wybudować plac zabaw a nie go zamykać? Idzie wiosna, robi się coraz cieplej. Co te dzieci mają teraz robić? Proszę mi wierzyć, że więcej jest małych dzieci uczęszczających na plac zabaw, niż młodzieży, która kopie piłkę. Rozumiem, że zostaniemy jedyna wioską bez placu zabaw. Bo zanim on powstanie gdziekolwiek, minie zapewnie sporo czasu.

 

ODPOWIEDŹ:

Lokalizacja placu zabaw jest ustalona. Będzie naprzeciwko trzech bloków, jak się idzie w stronę - do niedawna - hali produkcji krzeseł. Trwa procedura zmiany planu i rozpoczniemy projektowanie. Każda decyzja rodzi kontrowersje. Myślę, że po wybudowaniu boiska będziecie państwo zadowoleni, a dzieci bezpiecznie będą się na nim czuły.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 20-01-2023
Po co w "Małpim gaju" zamontowano stojaki rowerowe, skoro tylna brama jest ciągle zamknięta i nie da się tam wjechać? Po co robiono tam WC, skoro jest ciągle zamknięte?

 

ODPOWIEDŹ:

Kiedy skończymy basztę (mam nadzieję, że w 2023 r.), to brama będzie otwierana. WC w tej chwili jest zamknięte na czas zimy, ale cały czas było i będzie otwarte.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Joanna

Opublikowano: 30-09-2022
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie zagospodarowania skweru na Grabach (róg ul. Dolnej i Wałbrzyskiej). Instalacja z rur i siatek nikomu specjalnie nie służy - po co w ogóle taki wynalazek? Dzieciom brakuje placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, takiego np. jak jest na OSiR-ze. To, co tam stoi, jest dziwnym pomysłem na zagospodarowanie tak dużego terenu. Czy jest szansa, że nastąpi zmiana? Park w końcu wygląda pięknie, ale ta metalowa konstrukcja to okropny pomysł.

 

ODPOWIEDŹ:

Może pani nie służy. Ja z wnukami tam przyjeżdżam i świetnie się bawią. Plac zabaw - jak to pani nazywa "z prawdziwego zdarzenia" - będzie za parę miesięcy na ul. Konopnickiej. Przed aktualnie budowanymi budynkami komunalnymi a ostatnim budynkiem na ul. Miodowej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 08-07-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu! Czy jest możliwość postawienia kamiennej figury przedstawiającej psa na terenie Fortu Gaj pod ścianą, gdzie były dawniej grzebane bezdomne psy? Historia wzgórza wisielców jest przeogromna i moim zdaniem warto też o tym epizodzie pamiętać. Można przywołać jakaś sentencje o kochaniu, szanowaniu zwierząt. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Już w poprzednim z pytań napisałem, że w chwili obecnej koncentrujemy się na innych tematach związanych z tym wzgórzem i nie planujemy na razie żadnych innych działań.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 08-07-2022
Czy magistrat zamierza postawić na terenie odnowionego "wzgórza wisielców" kolumnę z okazji "zjednoczenia ziem Polskich" na wzór stojącej tam kolumny "zjednoczenia ziem Prus"?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie. Nie zamierzamy w obecnej chwili. Koncentrujemy się na dalszej odnowie terenów przyległych (Baszta Prochowa) i dalszej części murów. Po ostatnich ulewach rozpoczynamy negocjacje z konserwatorem zabytków, by ścieżki pochyłe wyłożyć materiałem, który nie będzie spływał po deszczach, jak kruszywo, które jest obecnie. Spodziewaliśmy się takich efektów, ale konserwator nie wyraził zgody na puzzle.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paulina

Opublikowano: 08-07-2022
Czy jest możliwość bardziej ukwiecić, stworzyć warstwy, roślinne piętra, obsadzić wieloletnimi roślinami tereny wzdłuż starego wiaduktu kolejowego? Jest tam pusto i nie wygląda to za dobrze. Może mała palmiarnia?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie jest to teren gminy, tylko PKP i niestety nie możemy wykonywać tam żadnych inwestycji.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ania

Opublikowano: 23-12-2021
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie rozbudowy wodociągu, który kończy się w drodze między ul. Armii Krajowej a ul. Winogronową (na działce 594). W chwili obecnej są przyłączone tymczasowe 4 działki i o następnych nie ma mowy (dziwne), mimo że sąsiaduje z wodociągiem. Wiem, że jest już projekt z pozwoleniami, tylko nie wiem kiedy? A drugie pytanie to nadanie nazwy tej ulicy. Czy są jakieś propozycje? Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Zgodnie z obowiązującym Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2021-2023 spółki WIK w Strzegomiu dalsza rozbudowa sieci w ul. Winogronowej planowana jest na lata 2022-2023. Wszystkie inwestycje w planie wieloletnim spółki uzależnione są od możliwości finansowych w danym roku. Informuję, że zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci wodociągowej leży w gestii przyłączającego po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń. Bliższych informacji w powyższej kwestii można uzyskać w siedzibie spółki WIK w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adam

Opublikowano: 23-12-2021
Czy planach inwestycji lokalnych przewidywana jest w przyszłości budowa na terenie Strzegomia tężni solnej?

 

ODPOWIEDŹ:

Tak, ale wewnętrznej. Powstanie jeszcze w 2022 r. Będzie dodatkowym elementem saunarium na Delfinku, wchodząc w skład groty solnej. Pojawi się dodatkowa sauna infrared, bo do tej stoją kolejki.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona