Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Pytania kategoria: Inwestycje

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Natalia

Opublikowano: 03-03-2024
Witam, panie burmistrzu. Mam pytanie dotyczące szkoły w Goczałkowie. Czy ona kiedyś doczeka się jakiegokolwiek remontu? Remont wewnątrz już dawno by się przydał, tak samo wyposażenie sal w odpowiednie ławki szafki na pomoce naukowe. To naprawdę trochę wstyd, bo to najbrzydsza szkoła w okolicy.

 

ODPOWIEDŹ:

Nieprawda. Jest zadbaną szkołą i dobrze wyposażoną. Wadą są małe klasy. W której klasie są brzydkie ławki czy szafki? Mam dobrą wiadomość. Oba obiekty przejdą w najbliższych latach termomodernizację, która obejmie remont elewacji, docieplenie ścian, dachu, remont schodów i wejść, wymianą okien i drzwi, zmianę systemu ogrzewania, remont kotłowni oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, instalacji elektrycznej, a także wykonanie niezbędnej wentylacji oraz remont klatek schodowych i wszystkich pomieszczeń.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jaroszów

Opublikowano: 03-03-2024
Witam, panie burmistrzu. Mam pytanie dotyczące drogi nr 5 od Jaroszowa do Strzegomia. Czy jest możliwość budowy drogi rowerowej? Może po starym torowisku wybudować cyklostradę? Dużo osób porusza się rowerami oraz pieszo na tym odcinku drogi, więc byłaby to super inwestycja.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie ma pozwolenia PKP, ale robimy projekt na ścieżkę rowerową na odcinku Jaroszów - Morawa, która będzie przebiegała drogą polną, później do ul. Gronowskiej, ul. Armii Krajowej, aż do ul. Szarych Szeregów. Są pieniądze, realizacja zajmie co najmniej 2 lata.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kaśka

Opublikowano: 14-04-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Po raz kolejny apeluję o namalowanie tzw. zebry na drodze naprzeciwko sklepu Kropka w Goczałkowie. Również proszę o zwrócenie uwagi przy planowaniu dojazdów do szkół po wakacjach o zapewnienie dojazdu dzieciom z osiedla przy ul. Strzegomskiej. Z góry dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to droga powiatowa. Prośba o namalowanie pasów zostanie skierowana do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 31-03-2023
Witam, panie burmistrzu. Dziękuje za ostatnią wypowiedź w sprawie naszej miejscowości, brakuje nam takich bieżących informacji. Dziś pytanie w sprawie placu zabaw, który został zamknięty. Co stanie się z obecnymi atrakcjami placu zabaw? Gdzie będą przeniesione? Czy nie można dogadać się z panem … w sprawie działki obok obecnego placu zabaw? Nasze dzieci raz chcą grać w piłkę, a za chwilę chcą na plac zabaw. Proszę wziąć to pod uwagę przy wyznaczaniu działki na taki plac zabaw. Mam nadzieję że w tej sprawie będą jakieś konsultacje społeczne.

 

ODPOWIEDŹ:

Boisko już budujemy. Jedyna lokalizacja placu to za cmentarzem - naprzeciwko trzech bloków. Niestety, rozmowy na temat zamiany działki, o którą jest pytanie, zakończyły się fiaskiem. Obecnie zmieniamy plan przestrzenny, by zacząć projekt. Z mieszkańcami Ruska spotykam się bardzo często na zebraniach i informuję o podjętych działaniach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Rodzice i dzieci z Ruska

Opublikowano: 31-03-2023
Panie burmistrzu. Czy nie lepiej byłoby najpierw pomyśleć o dzieciach z naszej wsi i wybudować plac zabaw a nie go zamykać? Idzie wiosna, robi się coraz cieplej. Co te dzieci mają teraz robić? Proszę mi wierzyć, że więcej jest małych dzieci uczęszczających na plac zabaw, niż młodzieży, która kopie piłkę. Rozumiem, że zostaniemy jedyna wioską bez placu zabaw. Bo zanim on powstanie gdziekolwiek, minie zapewnie sporo czasu.

 

ODPOWIEDŹ:

Lokalizacja placu zabaw jest ustalona. Będzie naprzeciwko trzech bloków, jak się idzie w stronę - do niedawna - hali produkcji krzeseł. Trwa procedura zmiany planu i rozpoczniemy projektowanie. Każda decyzja rodzi kontrowersje. Myślę, że po wybudowaniu boiska będziecie państwo zadowoleni, a dzieci bezpiecznie będą się na nim czuły.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 20-01-2023
Po co w "Małpim gaju" zamontowano stojaki rowerowe, skoro tylna brama jest ciągle zamknięta i nie da się tam wjechać? Po co robiono tam WC, skoro jest ciągle zamknięte?

 

ODPOWIEDŹ:

Kiedy skończymy basztę (mam nadzieję, że w 2023 r.), to brama będzie otwierana. WC w tej chwili jest zamknięte na czas zimy, ale cały czas było i będzie otwarte.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Joanna

Opublikowano: 30-09-2022
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie zagospodarowania skweru na Grabach (róg ul. Dolnej i Wałbrzyskiej). Instalacja z rur i siatek nikomu specjalnie nie służy - po co w ogóle taki wynalazek? Dzieciom brakuje placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, takiego np. jak jest na OSiR-ze. To, co tam stoi, jest dziwnym pomysłem na zagospodarowanie tak dużego terenu. Czy jest szansa, że nastąpi zmiana? Park w końcu wygląda pięknie, ale ta metalowa konstrukcja to okropny pomysł.

 

ODPOWIEDŹ:

Może pani nie służy. Ja z wnukami tam przyjeżdżam i świetnie się bawią. Plac zabaw - jak to pani nazywa "z prawdziwego zdarzenia" - będzie za parę miesięcy na ul. Konopnickiej. Przed aktualnie budowanymi budynkami komunalnymi a ostatnim budynkiem na ul. Miodowej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 08-07-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu! Czy jest możliwość postawienia kamiennej figury przedstawiającej psa na terenie Fortu Gaj pod ścianą, gdzie były dawniej grzebane bezdomne psy? Historia wzgórza wisielców jest przeogromna i moim zdaniem warto też o tym epizodzie pamiętać. Można przywołać jakaś sentencje o kochaniu, szanowaniu zwierząt. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Już w poprzednim z pytań napisałem, że w chwili obecnej koncentrujemy się na innych tematach związanych z tym wzgórzem i nie planujemy na razie żadnych innych działań.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 08-07-2022
Czy magistrat zamierza postawić na terenie odnowionego "wzgórza wisielców" kolumnę z okazji "zjednoczenia ziem Polskich" na wzór stojącej tam kolumny "zjednoczenia ziem Prus"?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie. Nie zamierzamy w obecnej chwili. Koncentrujemy się na dalszej odnowie terenów przyległych (Baszta Prochowa) i dalszej części murów. Po ostatnich ulewach rozpoczynamy negocjacje z konserwatorem zabytków, by ścieżki pochyłe wyłożyć materiałem, który nie będzie spływał po deszczach, jak kruszywo, które jest obecnie. Spodziewaliśmy się takich efektów, ale konserwator nie wyraził zgody na puzzle.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paulina

Opublikowano: 08-07-2022
Czy jest możliwość bardziej ukwiecić, stworzyć warstwy, roślinne piętra, obsadzić wieloletnimi roślinami tereny wzdłuż starego wiaduktu kolejowego? Jest tam pusto i nie wygląda to za dobrze. Może mała palmiarnia?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie jest to teren gminy, tylko PKP i niestety nie możemy wykonywać tam żadnych inwestycji.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona