Pytania kategoria: Inne

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Krzysztof

Opublikowano: 03-03-2023
Kto był inicjatorem wniosku o zmianę planu dla miejscowości Międzyrzecze, by wprowadzić funkcję gospodarowanie odpadami dla nieruchomości stanowiącej mienie niczyje, a która to proponowana zmiana spowodowała takie niezadowolenie mieszkańców tej wsi.

 

ODPOWIEDŹ:

Wnioskodawcą była osoba fizyczna. W poniedziałek 27 lutego br. potwierdziłem na zebraniu wiejskim, że negatywne stanowisko wsi - zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją - spowodowało usunięcie z projektu planu przestrzennego wprowadzenie nowej funkcji na działkach 105, 106, 107, 108/1.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Michał

Opublikowano: 03-03-2023
Dzień dobry, ktoś dewastuje nasze miasto, wypisując na murach i budynkach napis "Rdz"... Czy miasto robi coś w sprawie, aby zostało to zaprzestane?

 

ODPOWIEDŹ:

Już któreś pytanie ma stwierdzenie - czy miasto coś robi? To miasto jest także pana, panie Michale. Może pan wie, kto to robi, ma pan podejrzenia. My możemy i zgłaszamy do organów ścigania. Nie ma możliwości okamerowania całego miasta.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 03-03-2023
Dzień dobry, zwracam się z zapytaniem, czy mieszkańcy mogą już przyjść i brać udział w obradach sesji?

 

ODPOWIEDŹ:

Tak, mogą przyjść obserwować sesję.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Haneczka17

Opublikowano: 03-03-2023
Witam, mam pytanie. Czy można liczyć od Urzędu Miejskiego na dofinansowanie prądu na działkach na kolonii pod krzyżem?

 

ODPOWIEDŹ:

Zarząd ogródków działkowych zgłosił dwa projekty o dofinansowanie. Nie ma tam tematu dofinansowania zadania, o którym pani mówi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 03-02-2023
Panie burmistrzu! Tyle było medialnego szumu, był ogłoszony konkurs na nazwę, ale gdzie podział się nasz "Granitobus"? Znowu jeżdżą olbrzymie landary przewożące powietrze.

 

ODPOWIEDŹ:

"Granitobus" ma usterkę - jest w warsztacie. Firma, która wykonuje usługę przewozową niezgodnie z umową przekazała go do warsztatu i trochę trwa załatwianie spraw formalnych. Ze sposobem załatwienia naprawy nie zgodziła się gmina i producent. Jest już po rozmowach i autobus trafił do firmy wskazanej przez producenta.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Anna

Opublikowano: 20-01-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Może pan lub Rada Miejska ma pomysł, jak walczyć z wyrzucaniem odpadków na ulice? Mam na myśli resztki jedzenia, które ludzie zamiast do śmietnika - wyrzucają na chodniki, ulice, trawniki, wynoszą do parku itp. Teraz w okresie poświątecznym to jest wysyp niedojedzonych szynek i ciast, a tak to na bieżąco: mnóstwo obgryzionych kości, skóry z boczku, ryb, szynki, o chlebie nie wspominając. Zwracam na to szczególną uwagę, bo mieszkam w środku miasta i jestem właścicielką psa, o którego dbam i zależy mi na jego zdrowiu. Ostatnio pies się bardzo mocno zatruł, spacery z nim, kiedy musiał być na diecie, to prawdziwa męczarnia, co kilka metrów resztki spleśniałego, zepsutego jedzenia. Nawet nie wiadomo kogo upomnieć. Z tego, co rozmawiałam z innymi mieszkańcami, to często robią to starsi ludzie, do których w ogóle nie dociera, że robią coś złego. Liczę, ze władze miasta poruszą ten problem. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Proszę pani, psa prowadza się na kagańcu i na smyczy. W każdym boksie śmietnikowym jest pojemnik na odpady bio i tam trzeba wyrzucać resztki jedzenia.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mietek

Opublikowano: 20-01-2023
Panie burmistrzu, jak to jest z korzystaniem komórki po zmarłym na podwórku? Nikt jej nie odebrał, a mój sąsiad używa i nie płaci. Kto to ustala?

 

ODPOWIEDŹ:

Używa nielegalnie. Nie wiemy, która to komórka.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Grzegorz Nowak

Opublikowano: 03-01-2023
Witam panie burmistrzu. Najlepsze życzenia w Nowym Roku! Chciałem zapytać o realizację programu sprzedaży opału po cenach preferencyjnych. Ostatnia informacja na stronie UM jest z 8 grudnia, i przypomnę, że nie była to dobra informacja dla mieszkańców. Czy na pismo wysłane 7 grudnia do PGG o zwiększenie dostaw, ktoś odpowiedział? Jeśli tak, to jaka była ta odpowiedź? Jak wygląda realizacja podań złożonych w 2022 roku? Od stycznia 2023 roku już można składać podania o następną transzę, a jak wiemy pierwsza transza nie została zrealizowana w całości. Ja składałem podanie przez e-puap na początku grudnia i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Bardzo proszę o przedstawienie, jak wygląda realizacja dotychczasowych podań i jak wygląda plan na początek 2023 roku? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie dostaliśmy zwiększenia wolumenu węgla na 2022 r. z Polskiej Grupy Górniczej S. A., natomiast dostaliśmy większą transzę na 2023 r. w wys. 2 241 ton węgla. Te osoby, które nie otrzymały w 2022 r. węgla mogą wnioskować o cały wolumen, czyli 3 tony w 2023 r. Muszą donieść tylko aktualizację wniosku i będą traktowane priorytetowo - w pierwszej kolejności otrzymają węgiel.

Proszę czekać na telefon, jeżeli chodzi o odpowiedź na wniosek. Panie z naszego urzędu dzwonią telefonicznie według kolejności składania wniosków i informują, kiedy można przyjść do magistratu, by dopełnić pozostałych formalności.

Reszta informacji znajduje się na stronie www.strzegom.pl i na profilu facebookowym gminy Strzegom. Proszę śledzić najnowsze komunikaty w tej sprawie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kierowca

Opublikowano: 23-12-2022
Ma pan może informację, czy w jakiejś dającej się przewidzieć przyszłości powstanie w Strzegomiu stacja ładowania samochodów elektrycznych? Może gmina ma jakieś plany w tej kwestii? A może np. na którejś stacji paliw albo przy markecie taki punkt ładowania powstanie? Motoryzacja zmienia się dynamicznie, auta spalinowe drożeją i pewnie wkrótce te elektryczne nie będą już wydawać się drogie. Myślę, że warto podjąć jakieś działania, by zlokalizować stacje ładowania pojazdów elektrycznych w naszej gminie. Nie chodzi o darmowe ładowanie, ale o możliwość szybkiego doładowania auta elektrycznego, czy to dla mieszkańców, czy też np. turystów i osób jadących tranzytem przez naszą gminę.

 

ODPOWIEDŹ:

Tak, rozeznajemy temat. Jest szansa, że taka stacja będzie na jednej ze stacji paliw.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ania

Opublikowano: 23-12-2022
Dzień dobry. Czy nasze miasto jest na tyle bogate, że w Strzegomiu ciągle są jakieś festyny, imprezy, oświetlenie całą noc? Czy mamy się spodziewać bardzo dużego wzrostu podatków od przyszłego roku?

 

ODPOWIEDŹ:

Ciągle to nie, ale gmina organizuje 3 duże imprezy: Święto Granitu Strzegomskiego, Międzynarodowy Festiwal Folkloru i Dożynki Gminne. Zmieniamy zakres festiwalu "Strzegom A Cappella" w 2023 r. Organizatorami pozostałych festynów są instytucje i organizacje pozarządowe.

Podwyżka podatku od nieruchomości została ustalona w wys. 8%. W skali gminy jest to kwota ok. 1,54 mln zł, którą trzeba podzielić na wszystkich właścicieli nieruchomości w zależności od ich wielkości. Podatki od środków transportu pozostają na najniższym poziomie, zgodnie z tabelą Ministerstwa Finansów. Podatek rolny jest zgodny z komunikatem prezesa GUS ws. średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów, będącej podstawą do ustalenia podatku rolnego na rok podatkowy 2023. Podatek leśny jest zgodny z komunikatem prezesa GUS ws. średniej ceny sprzedaży ceny drewna uzyskanej przez nadleśnictwa za pierwsze trzy kwartały 2022 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 9 Następna strona