Pytania kategoria: Inne

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Strażak

Opublikowano: 13-03-2020
Panie burmistrzu! Super, że gmina Strzegom inwestuje w OSP. Ale są też inne jednostki w gminie - proszę o nich też nie zapominać. Kolejny nowy samochód dla OSP Strzegom? Może zadbajmy o inne jednostki. Są jeszcze Kostrza, Tomkowice, Granica, Żelazów, w których są stare proszące się o wymianę pojazdy. Pewnie powie pan, bo mają ponad 200 wyjazdów, że są w KSRG. Może warto postarać się wprowadzić więcej jednostek do KSRG… Gdyby jednostki były alarmowane tyle razy co Strzegom, też miałyby tyle wyjazdów.

 

ODPOWIEDŹ:

Temat jest trudny. Jeśli chodzi o wyjazdy, decyduje o tym dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Z rozmowy z komendantem PSP w Świdnicy wynika, że najwięcej zdarzeń jest w Strzegomiu, dlatego ta jednostka jest najczęściej alarmowana. Nie ma możliwości w tej chwili wprowadzenia nowych jednostek do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jeśli uda się zakupić samochód ze środków zewnętrznych, to gmina zadeklarowała w budżecie 200 tys. zł. Jeden z samochodów z OSP Strzegom zostanie przesunięty do innej jednostki.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Zosia

Opublikowano: 13-03-2020
Witam serdecznie pana burmistrza. Zwracam się do pana z prośbą o interwencję w sprawie podwórka Rynek 44-48, za Urzędem Miejskim. Chodzi mi o to że jest tam znak (zakaz ruchu w obu kierunkach) i adnotacja - nie dotyczy mieszkańców. Po podwyżkach za postój w mieście nie jesteśmy w stanie postawić tam swoich samochodów, ponieważ stawiają tam auta ludzie, którzy unikają opłat za parkowanie. Policja nie reaguje na nasze zgłoszenia, ponieważ teren należy do Urzędu Miejskiego, więc dlatego moja prośba, żeby pan mógł jakoś na to zareagować.

 

ODPOWIEDŹ:

Był u mnie w tej sprawie mieszkaniec jednego z budynków przylegających do tego podwórka. Informuję, że nie ma możliwości kontroli, kto tam parkuje.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Filip

Opublikowano: 13-03-2020
Dzień dobry, chcę zamontować na swoim domu instalację fotowoltaiczną. Czy na tego typu inwestycje są w gminie jakieś dotacje poza rządowym programem Mój Prąd?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie mamy żadnych dotacji na instalacje fotowoltaiczne.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Dorota

Opublikowano: 13-03-2020
Dzień dobry panie burmistrzu, proszę dać nadzieję mieszkańcom Strzegomia, że dołoży pan wszelkich starań, aby poruszyć temat skomunikowania Strzegomia linią kolejową z miastem Wrocław. Na chwilę obecną mieszkańcy nie mają szans na dojazd do Wrocławia w godzinach porannych (są zupełnie bez szans, aby być na miejscu o godzinie 7.00). Brakuje bezpośrednich połączeń w godzinach wczesnorannych. Poza tym jako miasto jesteśmy zupełnie odcięci od kolei, która przecież jest jednym z najbardziej ekologiczny środków transportu. Mamy XXI wiek, a my jako miasto jesteśmy daleko w tyle na pozycji straconej. Dlaczego?

 

ODPOWIEDŹ:

Będę miał w tym tygodniu spotkanie z dyrektorem PKP we Wrocławiu i poruszę ten temat. Mam też taką propozycję. Spotkajmy się z osobami, którym potrzebne jest takie połączenie. Może to być nawet w sobotę, żebyście państwo mogli przyjść. Przegadamy temat. Mam pewien pomysł. Proszę o propozycję kiedy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jasia

Opublikowano: 31-01-2020
Jakie służby przeprowadzają w naszym mieście kontrolę, czym pali się w piecach? Mamy sąsiada, który pali czym popadnie, np. porąbane meble, panele podłogowe itp., komu mamy zgłosić, by została u niego przeprowadzona kontrola pieca... Policja odmawia, straż pożarna też, straży miejskiej w naszym mieście brak....to może pracownicy wydziału ochrony środowiska taką kontrolę przeprowadzą po zgłoszeniu im miejsca zdarzenia? Proszę o udzielenie odpowiedzi, bo chcemy by jeszcze w tym sezonie grzewczym były wobec tej osoby wyciągnięte konsekwencje. Mamy dość bezkarności takiego zachowania.

 

ODPOWIEDŹ:

Kontrola palenisk leży w kompetencjach inspektorów ds. ochrony środowiska, jednakże taka kontrola powinna być przeprowadzona w asyście pracowników policji, którzy na podstawie posiadanych kompetencji mogą nałożyć mandat w razie stwierdzonych nieprawidłowości.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Patrycja

Opublikowano: 31-01-2020
Co gmina zamierza zrobić z wykluczeniem transportowym?

 

ODPOWIEDŹ:

Z tym wykluczeniem to trochę przesada. Posiadamy - jak żadne inne miasto w okolicy - dwa dworce autobusowe z klimatyzacją. Kursy autobusowe realizowane są przez firmy zewnętrzne, a decyduje o nich niestety czynnik ekonomiczny. Od października ruszy komunikacja gminna. W tej chwili mamy otwartą komunikację dla wiosek w ramach dowozów do szkół. Mamy połączenia pociągowe z Jaworzyną Śląską, a tam dalej można jechać w wielki świat. Planowany jest remont dworca Strzegom Główny od 2021 r. Mam nadzieję, że prezes PKP dotrzyma słowa.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ola

Opublikowano: 22-11-2019
Panie burmistrzu. Mam pytanie, czy wejściówki na R. Rynkowskiego rozeszły sie tylko wśród znajomych SCK? Jeszcze plakaty dobrze nie zawisły, a już można było zapomnieć o koncercie.

 

ODPOWIEDŹ:

Koncert Ryszarda Rynkowskiego odbył się w ramach uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na koncercie w Strzegomskim Centrum Kultury wystąpiły też zespoły z terenu naszej Gminy tj. Kostrzanie, Goczałkowianie, Olszaniacy, Retro. Część miejsc siedzących organizatorzy byli zmuszeni zapewnić członkom wymienionych zespołów, w większości osobom starszym oraz gościom zaproszonym na uroczystości. Informacje o koncercie ukazały się na plakatach, a wcześniej w lokalnej prasie i radio oraz na stronie internetowej SCK. Miejsca na balkonie oraz część na parterze były przeznaczone dla osób z bezpłatnymi wejściówkami, które zainteresowani odbierali w SCK. Pomimo, że wydawane były maksymalnie po dwie wejściówki dla jednej osoby i decydowała kolejność zgłoszeń, rozeszły się one bardzo szybko. Strzegomskie Centrum Kultury zapewniło jednak dużą ilość miejsc nieobjętych wejściówkami, na dostawionych krzesłach, a ze sceny w dniu koncertu podawana była wielokrotnie informacja, że koncertu będzie mogło wysłuchać więcej osób niż nominalnie mieści sala. Ilość widzów ograniczały tylko względy bezpieczeństwa. Podczas koncertu okazało się jednak, że wszystkie osoby, które przyszły na koncert - również te nie posiadające wejściówek (kilkadziesiąt osób) - zmieściły się na sali i mogły wysłuchać koncertu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Janina

Opublikowano: 22-11-2019
Witam, chciałabym zapytać pana kiedy zniknie stara reklama, która została zdemontowana podczas remontu Al. Wojska Polskiego (Aleja Rzeźb). A obecnie stoi oparta o płot i zapomniana przez właściciela. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Prosiłem właściciela o usunięcie osobiście. Jeszcze raz poproszę. Jeśli jej nie zabierze, to my ją zabierzemy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 29-10-2019
Witam serdecznie. Czy ma pan wpływ na firmę Eneris? Po raz kolejny, mimo harmonogramu, nie odbierają odpadów gabarytowych. Jedną ulicę wezmą, drugą pominą. Infolinia odział w Świdnicy w chamski sposób zbywa klientów. Wczoraj był termin odbioru ul. Starzyńskiego -została uprzątnięta, a Brzozowa pominięta. Nie wiem, kto za to odpowiada, ale za każdym razem jest tak samo. W mieście syf na każdym kroku, nie mają pojęcia o gospodarce odpadami komunalnymi, a harmonogramy można sobie w kanał włożyć. Z niczym się nie pokrywają.


ODPOWIEDŹ:

Pytanie przekazałem interwencyjnie do Biura Obsługi Interesanta firmy Eneris, które zostało uruchomione na parterze w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o., Al. Wojska Polskiego 75, nr tel. 884 201 912.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Rogoźniczanin

Opublikowano: 29-10-2019
Panie burmistrzu, mam pytanie gdzie jest kosz na śmieci koło cmentarza parafialnego w Rogoźnicy? Ludzie sprzątający groby wynoszą śmieci do parku. Kto ten park później posprząta? Proszę o interwencje w tej sprawie.


ODPOWIEDŹ:

Cmentarz w Rogoźnicy jest cmentarzem parafialnym. Za brak pojemnika odpowiada zarządca lub Rada Parafialna. Sprawa już została przekazana odpowiednim jednostkom i jest w trakcie realizacji.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona