Pytania kategoria: Inne

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 11-06-2021
Dzień dobry, chciałem zapytać dlaczego Strzegom nie wykorzystuje potencjału nowych terenów zielonych wzdłuż estakady kolejowej w centrum miasta? Jest to miejsce, które powinno tętnic życiem nie tylko mieszkańców, ale i przyrody. Są to wspaniałe tereny pod założenia ogrodowe np. Rosarium, czy na wzór ogrodów botanicznych lub ogrodów krakowian. Jest to miejsce, które aż się prosi o fontannę lub aleję wystawową - rzeźby kamienne lub aleje popiersi zasłużonych dla miasta. Proszę o więcej roślin, o jakąś spójną, bogatą w zieleń, kwiaty, drzewa wizytówkę Strzegomiu. Zawsze kojarzy mi się Strzegom z pięknymi założeniami roślinnymi w centrum. Proszę to przełożyć na tamte połacie pod estakadą.

 

ODPOWIEDŹ:

Panie Pawle, chyba dawno nie był pan w Strzegomiu. Jeśli pan się pojawi, to zapraszam na spacer od marketu Netto wzdłuż estakady i dalej na Graby. Wiele pana dobrych pomysłów już jest zrealizowanych np. piękna kolorowa fontanna. Też myśleliśmy o małym ogrodzie botanicznym, ale na wiele spraw nie wyraził zgody konserwator zabytków. Zapraszam też na wiele imprez, które już się odbywają i będą się odbywać na plantach. Zapraszam też na Aleję Rzeźb, która przebiega wzdłuż Al. Wojska Polskiego - tam też jest fontanna. Rzeźb przybywa, w tym roku kolejny plener rzeźbiarski.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Anna Maria:

Opublikowano: 28-05-2021
Panie burmistrzu, moje pytanie dotyczy opieki całodobowej nad osobami starszymi, schorowanymi, niepełnosprawnymi fizycznie lub intelektualnie, niesamodzielnymi. Dlaczego w naszej gminie nie ma ośrodka/ placówki świadczącej takie usługi dla swoich mieszkańców, tak jak ma to Żarów, który nie dość że jest małą gminą o mniejszym budżecie, to ma taką placówkę i pobyt w niej finansuje z własnego budżetu dla swoich mieszkańców? Proszę pomyśleć o sytuacji opiekunów takich osób, które nie mają możliwości nigdzie umieścić swoich podopiecznych, by chociaż na kilka dni móc odpocząć, wyjechać na krótki urlop. Dlaczego w naszej gminie nie myśli się o takich potrzebach? Proszę mi nie odpowiadać, że mamy DDP „Senior-Wigor”, bowiem ta placówka jest nastawiona na osoby starsze, ale w pełni sprawne i fizycznie, i intelektualnie. Wykluczeniu podlegają osoby, o których wspomniano wyżej. Może to już czas i pora na takie zadania. Nie tylko drogi i parki są ważne. Potrzeby mieszkańców należy równoważyć.

 

ODPOWIEDŹ:

My też płacimy i kierujemy – tak jak gmina Żarów – do takich placówek naszych mieszkańców, którzy nie mają opieki, a wymagają jej przez 24 godziny. Anno Mario!
W Żarowie jest PLACÓWKA PRYWATNA, w której przebywają nasi mieszkańcy. Nie znam gminy w okolicy, która prowadziłaby całodobowy dom opieki nad ludźmi nie tylko starszymi, ale też niewydolnymi społecznie i życiowo. Chyba, że placówkę taką finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia lub osoba prywatna, spółka. Nie zgadzam się z ostatnimi dwoma zdaniami. Żyjemy chyba w dwóch różnych gminach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ewa

Opublikowano: 14-05-2021
Witam serdecznie. Chciałam zapytać, kiedy będzie wykoszona trawa na podwórku za sklepem Rossmann? Trawa już jest bardzo wysoka. Dziękuję, pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Będzie systematycznie utrzymywana. Wiosną zawsze tak jest, że mamy wąskie gardło, w tym roku szczególnie (COVID-19 wśród pracowników) oraz opady deszczu. Z rozmowy z panią prezes spółki ZUK wiem, że po pierwszym uporządkowaniu terenu podwórek będzie szczególnie o niego dbała.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Haneczka 17

Opublikowano: 14-05-2021
Witam, mam pytanie. Czy w Strzegomiu mogłaby być organizowana akcja "Beczka plus", tak jak w innych miastach np. we Wrocławiu, żeby oszczędzać wodę i wykorzystywać deszczówkę w związku ociepleniem klimatu? Chodzi mi oczywiście o działki ROD. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie znałem tematu. Myślę, że to dobry pomysł. Poleciłem odpowiedniemu wydziałowi przygotowanie propozycji i mówię - czemu nie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jolka

Opublikowano: 14-05-2021
Gratulacje dla pana burmistrza za pozyskanie środków na budowę mieszkań. Super! Ale do tego miodu muszę dodać łyżkę dziegciu, a mianowicie drogi dojazdowe. Fajnie, że ul. Konopnickiej będzie piękną drogą, ale taka inwestycja mieszkaniowa na tak bliskim terenie i do tego budowa przez prywatnego inwestora spowoduje - obym się myliła - że ul. Parkowa będzie "pięknie" zakorkowana. Załóżmy, że w sumie będzie ok. 250 mieszkań (gminne i prywatne), każda rodzina z autem, albo i dwoma, czyli średnio 300 aut i teraz spróbujmy wyjechać ok. godz. 7.00, jak wszyscy wybierają się do pracy. No, nie ma szans bez poszerzenia ul. Parkowej zwłaszcza, że przy domu jednorodzinnym przy zjeździe z ul. Dolnej jest "zwężka" i dwa auta nie przejadą koło siebie czy ul. Krótkiej, a gdzie jeszcze chodniki? Proszę wziąć to pod uwagę. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za czujność. To miłe, że są mieszkańcy, którzy myślą w tych kategoriach wsparcia i rady. Zagospodarowanie tego terenu to także rozwiązanie problemu kanalizacji deszczowej, sanitarnej, no i przede wszystkim dróg. Na odcinku ul. Krótkiej od ul. Bohaterów Getta przejęliśmy już kilka lat temu teren po lewej stronie i możemy budować tam szerszą drogę. Jadąc w lewo - ul. Krótką - koło garaży będziemy przebudowywać ul. Parkową - też na szerszą z chodnikiem. Najtrudniejszy odcinek, który pozostanie jednokierunkowy wyjazdowy, to odcinek od zjazdu z górki do ul. Dolnej. Mieliśmy w tym temacie spotkanie 13 maja br. Prawdopodobnie będzie to odcinek jednokierunkowy, tylko na wyjazd z tego terenu, wjazd na ten teren budownictwa byłby od ul. Parkowej, ul. Krótkiej, ul. Miodowej przez ul. Konopnicką. Wyjazd ul. Konopnicka - ul. Miodowa, ul. Krótka i jednokierunkowa ul. Dolna. Sprawy cały czas są dyskutowane. 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Wiesława

Opublikowano: 29-04-2021
Kto odpowiada za stan czystości przy ul. Legnickiej na odcinku od targowiska do przychodni medycznej - jedno wielkie śmietnisko! Wstyd dla Strzegomia i dla nas mieszkańców. Jest prawo, które obowiązuje wszystkich jednakowo. Czekamy na podjęcie odpowiednich decyzji i egzekucji.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina nie jest właścicielem wskazanego miejsca. Jest to teren prywatny i za porządek odpowiada właściciel, dlatego Urząd Miejski skierował stosowne zgłoszenie na policję w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Agnieszka

Opublikowano: 29-04-2021
Witam, mam pytanie odnośnie parkingu pomiędzy dużym i znanym marketem spożywczym a Centrum Medycznym przy ul. Legnickiej. Kto jest odpowiedzialny za brud i śmietnik, jaki tam się znajduje? Jest tam wszystko - śmieci, butelki, opony, czasami bywają też pralki, telewizory, nie wspomnę już o wraku samochodu, który stoi juz ok. 2 lat. Mieszkam naprzeciwko i każdego dnia, kiedy odsłaniam okno jest mi niedobrze, widząc ten syf. W środę i sobotę jest targ i przyjeżdżają ludzie z okolic i patrzą na to wszystko. Czy to ma być wizytówka Strzegomia? Brawo naprawdę! Czy ktoś to posprząta, czy zakwitną drzewa i przestanę widzieć to wszystko? Proszę o odpowiedź, bo już nie mogę na to patrzeć. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

 Gmina nie jest właścicielem wskazanego miejsca. Jest to teren prywatny i za porządek odpowiada właściciel, dlatego Urząd Miejski skierował stosowne zgłoszenie na policję w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta 

 

Imię/nick: Tytan

Opublikowano: 02-04-2021
Witam serdecznie panie burmistrzu, chciałem zapytać o obsługę klienta. Czy panie tam pracujące pracują za karę, bo po ich zachowaniu odbieram że tak? Chciałem zapłacić za podatek, a pani odpowiedziała, że już nie mogę, żebym przyszedł w poniedziałek, a godzina była 12.30 i przy kasie były dwie osoby. Pozdrawiam serdecznie.

ODPOWIEDŹ:

Sprawa została przeanalizowana i uważam, że powinien pan być obsłużony. Przełożony przeprowadził rozmowę ze wszystkimi paniami pracującymi w kasie, że klienci, którzy czekają w kolejce, mają być wszyscy obsłużeni. Kolejka będzie zamykana przez panią z recepcji, która przybyłych po czasie klientów będzie informowała, że kasa już jest nieczynna.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkanka

Opublikowano: 02-04-2021
Dzień dobry, proszę o informację, czy i gdzie został zrealizowany jeden z podpunktów Budżetu Obywatelskiego 2020 w postaci parku dla psów?

ODPOWIEDŹ:

Lokalizacja wskazana w Budżecie Obywatelskim 2020 nie uzyskała akceptacji konserwatora zabytków. Jest rozpatrywana kolejna lokalizacja.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec gminy

Opublikowano: 02-04-2021
Witam. Panie burmistrzu, w nawiązaniu do pisma od pana w sprawie podwyżki opłaty za śmieci ma się rozumieć, że firma odbierająca śmieci ma obowiązek zabrać każdą ilość odpadów? Kilka razy wystawiałem odpady w workach w większej ilości - około 10 szt. i niestety, ale co tydzień był zabierany 1, góra 2 worki, a co z pozostałymi? Za takie pieniądze - jeśli sytuacja będzie się powtarzała - to nie ma, co się dziwić, że ludzie wyrzucają śmieci po lasach. Problem z odbiorem zgłaszałem do odpowiedniego działu w gminie, niestety brak reakcji.

 

ODPOWIEDŹ:

W naszej gminie obowiązuje zbiórka odpadów w pojemnikach. Firma ma obowiązek zabrać każdą ilość odpadów z pojemnika. Tak jak określa regulamin, można wystawić odpady w worku obok pojemnika, jeżeli powstała nadwyżka (ale tylko incydentalnie). W tym konkretnym przypadku nie wiemy, czy właściciel nie posiada pojemnika lub te nadwyżki powstają za każdym razem. Właściciel powinien posiadać taki pojemnik, który pomieści wytworzone odpady od odbioru do odbioru. W razie wątpliwości proszę o kontakt z Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi w UM w Strzegomiu (nr telefonu: 74 8560 570, 74 8560 571).

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 7 Następna strona