Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Strzegomianin

Opublikowano: 22-11-2019
Dzień dobry panie burmistrzu. Kieruję do pana pytanie w sprawie ul. Kościelnej. Czy jest możliwa zmiana organizacji ruchu z dwukierunkowej na jednokierunkową na odcinku od ul. Świdnickiej do ul. Dąbrowskiego? Na tym odcinku parkują samochody i niemożliwością jest, aby minęły się tam dwa auta (z ledwością nawet czasami jedno). W trakcie dużego ruchu jest to bardzo uciążliwe. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Na chwilę obecną nie jest przewidziana zmiana w istniejącej organizacji ruchu na ul. Kościelnej w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Tomasz

Opublikowano: 22-11-2019
Witam, na ul. Olszowej zostały postawione już nowe lampy, czy mogłyby zostać już także uruchomione? Sam remont jeszcze pewnie trochę potrwa, a coraz wcześniej robi się ciemno. Dodatkowo jedna z nowych lamp znajduje się na skrzyżowaniu, na którym została postawiona również lampa solarna na ul. Andersa. Dobrze by było przesunąć tę solarną w wyjątkowo nieoświetlone miejsce na pograniczu działek 2647 i 2648. Czy jest to planowane?

 

ODPOWIEDŹ:

Nowe lampy na ul. Olszowej w Strzegomiu zostaną włączone w najbliższym czasie. Aktualnie gmina przesłała do TAURON Dystrybucja wniosek o zawarcie umowy oświetleniowej. Ponadto informuję, że na ul. Andersa w 2020 r. planowane jest dostawienie jednej latarni, która doświetli nieoświetlone miejsce. 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adam

Opublikowano: 22-11-2019
Czy mógłbym się dowiedzieć, na jakim etapie jest inwestycja obwodnicy miasta Strzegom. Bielawa, Dzierżoniów i Strzegom razem startowały do budowy obwodnic. W Dzierżoniowie już się buduje obwodnicę, a w Strzegomiu temat ucichł. Dziękuję za odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Obecna budowa obwodnicy Dzierżoniowa to inwestycja niezwiązana z analizą techniczno-ekonomiczną obwodnicy Strzegomia, Dzierżoniowa i Bielawy, która została przygotowana w tym roku. Jest bardzo interesująca, bo zakłada, że rozpocznie się od zjazdu na drogę gminną z drogi 374 w stronę zakładów drobiarskich, ma przechodzić koło Podstrefy Strzegomskiej, następnie przez rzekę Strzegomkę przejdzie między Żelazowem a Kostrzą w stronę Rogoźnicy, kończyć się będzie w Siekierzycach. Jest to ciekawy pomysł, bo zjazd na tę obwodnicę byłby dla wszystkich kopalni na terenie gminy Strzegom (z wyjątkiem złoża Graniczna, dla którego realizowany jest inny projekt). Projekt ciekawy, ale też kosztowny. Moim zdaniem realizacja może się odbyć dopiero przy kolejnej puli środków z Unii Europejskiej. Kiedy? Tego nikt nie potrafi określić. Jak państwo wiecie, dopiero teraz trwają negocjacje w sprawie nowego budżetu Unii Europejskiej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec Strzegomia

Opublikowano: 22-11-2019
Dzień dobry panie burmistrzu! Jestem osobą, która jest zakochana w zabytkach naszego miasta. Wyrażam jednak ubolewanie nad oświetleniem zewnętrznym Bazyliki Mniejszej. Lampy od bardzo długiego czasu są spalone i nie oświetlają całego obiektu, co odbiera odpowiedni klimat temu miejscu. Podobnie pomnik Trójcy Św. nie jest oświetlony przez spalenie lampy. Bardzo ważnym aspektem są drzewa, które zasłaniają lampy, uniemożliwiając jeszcze działającym dostatecznie pełne oświetlenie murów czy dachu kościoła. Czy mógłby pan skierować tę sprawę do odpowiedniego organu? Będę bardzo wdzięczny! Bazylika to wizytówka naszego miasta - również nocą.

 

ODPOWIEDŹ:

Porozmawiam na ten temat z ks. prałatem Markiem Babuśką. Zobaczymy, co da się zrobić.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Dorota

Opublikowano: 31-10-2019
Dzień dobry panie burmistrzu. Moje pytanie dot. oświetlenia ul. Dembińskiego (wzdłuż terenu zielonego przy parkingu Lidl-a). Na całej długości tego odcinka nie świeci się żadna z 3 lamp oświetlenia ulicznego. Pozostałe ulice osiedla są oświetlone. Z czego to wynika? Czy jest szansa, że idąc tą ulicą wieczorem, będzie można czuć się bezpiecznie? Na placu Lidl-a są wygaszane lampy, więc jest naprawdę ciemno. Pozdrawiam mieszkanka osiedla.

 

ODPOWIEDŹ:

Awaria oświetlenia została zgłoszona do Tauron Dystrybucja. Z informacji zwrotnej wynika, że usterka została usunięta. Przypominam, że niesprawność oświetlenia ulicznego można zgłaszać całodobowo pod numerem telefonu 991 lub w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - pod numerem telefonu 74-8560-532.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Inwestor

Opublikowano: 31-10-2019
Witam pana, czy istnieje szansa na montaż oświetlenia na końcowym odcinku ul. Starzyńskiego? Jest to droga dojazdowa do nowo powstającego osiedla domów jednorodzinnych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina Strzegom rozważy w przyszłości możliwość punktowego doświetlenia szutrowego odcinka ul. Starzyńskiego w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

 

Imię/nick: Irek

Opublikowano: 29-10-2019
Dzień dobry. Czytając "Gminne Wiadomości" ucieszyła mnie informacja o budowie ścieżki pieszo rowerowej do Wieśnicy. Jednak czy nie uważa pan iż dopełnieniem tej inwestycji powinno być przedłużenie ścieżki rowerowej przy ul. Kościuszki do drogi rowerowej na Wieśnicę? Co prawda przegapiono tę możliwość przy remoncie ul. Kościuszki, ale w dalszym ciągu istnieje możliwość poszerzenia istniejącego chodnika przy ul. Kościuszki od strony osiedla na ciąg pieszo-rowerowy. Wówczas byłaby to super trasa. Proszę to przemyśleć. Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina Strzegom posiada gotowy projekt organizacji ruchu dla sieci i dróg rowerowych opracowany w granicach administracyjnych Strzegomia. W przedmiotowym projekcie zostało ujęte przejście pieszo-rowerowe przez ul. Sosnową w kierunku ul. Kościuszki. Ponadto na ul. Sosnowej zostaną namalowane piktogramy, które połączą ruch rowerowy odbywający się ul. Sosnową z ul. Promenada.

 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: mieszkaniec

Opublikowano: 08-10-2019
Jak długo chodnik we wsi Granica przy lokalu nr 28 będzie służył za prywatny parking tego pana? Świetna inwestycja gminy w naszej wsi, szkoda tylko, że nie da się z niej swobodnie skorzystać. Liczę, że jest pan w stanie ten problem rozwiązać, nim konieczna będzie wymiana wyjeżdżonego fragmentu chodnika z kieszeni podatników.

 

ODPOWIEDŹ:

Pytania i uwagi w temacie bezpieczeństwa, patroli policji, spożywania alkoholu w miejscach publicznych przekazałem komendantowi policji. 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krzysztof

Opublikowano: 08-10-2019
Witam, jestem mieszkańcem gminy Strzegom i ostatnio Panie Burmistrzu będąc w Strzegomiu, przypomniałem sobie, że obok Bazyliki jest wykonany nowy parking. Moje pytanie jest następujące. Od której strony można do niego dojechać, czy od ulicy Kościelnej czy od ulicy Dąbrowskiego? Panie Burmistrzu czekam na odpowiedź. Pozdrawiam, Krzysztof.

 

ODPOWIEDŹ:

Można dojechać od ul. Dąbrowskiego poprzez ul. Prałata Stanisława Siwca.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marcin

Opublikowano: 13-09-2019
Obiecywał pan, że zajmiecie się poprawieniem drogi i bezpieczeństwa na odcinku ul. Rybna i 3-go Maja. Codziennie pokonuję tę trasę z dzieckiem do szkoły i niemal codziennie zdarza się nam na tym odcinku niebezpieczna sytuacja. Dziś idąc skrajnie poboczem drogi (gdyż chodnika brak) na łuku ulicy Rybnej, zostałem niemal uderzony przez auto. Zapomnieliście zupełnie o tej części miasta i nie zdajecie sobie sprawy, jak tu jest piekielnie niebezpiecznie! To nie do pomyślenia! Sprawa nadaje się do telewizji.

 

ODPOWIEDŹ:

Projekt przebudowy ul. 3 Maja został zakończony. Realizacja w 2020 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona