Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Wieśniak

Opublikowano: 03-03-2024
Panie burmistrzu, prosimy o naprawę dróg szutrowych w Jaroszowie, w szczególności tych, które służą jako dojazd do prywatnych posesji mieszkańców wsi Jaroszów. Drogi obecnie są w stanie tragicznym. Temat jest panu burmistrzowi dobrze znany i omijany.

 

ODPOWIEDŹ:

W odpowiedzi na pytanie w sprawie naprawy dróg szutrowych w Jaroszowie proszę o podanie dokładnej lokalizacji wnioskowanej do naprawy drogi. Ostatnia naprawa dróg w Jaroszowie miała miejsce w grudniu 2023 r. Jednak ze względu na opady i zalegający śnieg w całej gminie Strzegom, drogi o nawierzchni szutrowej zostały wypłukane.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Moll

Opublikowano: 03-03-2024
Panie burmistrzu! Mam pytanie odnośnie organizacji ruchu na Rynku w Strzegomiu. Dlaczego przed wjazdem na Rynek ustawione są znaki C-12 Skrzyżowanie o ruchu okrężnym, skoro na skrzyżowaniu i w odległości do 10 m od tego skrzyżowania nie można się nawet zatrzymywać? Natomiast jak powszechnie wiadomo, w Rynku zorganizowane są miejsca parkingowe. Co więcej, wewnątrz Runku znajdują się drogi dojazdowe, które zaburzają i tak wątpliwy charakter ronda dla tego placu. Czy nie uważa Pan, że projekt organizacji ruchu dla rejonu Rynku powinien zostać dostosowany do stanu faktycznego, a przede wszystkim do stanu zgodnego z przepisami?

 

ODPOWIEDŹ:

W odpowiedzi na pytanie w sprawie ruchu okrężnego Rynku informuję, że gmina Strzegom przeanalizuje sprawę możliwości zmiany organizacji ruchu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Pedre

Opublikowano: 03-03-2024
Czy odcinek ul. Legnickiej od os. Kamionka do Dino zostanie oświetlony? Jest chodnik, ale po zmroku nogi można połamać. Osobna sprawa to sam wjazd do Dino, chodnik i teren zielony zawalony płytami granitowymi, parkujące samochody pana kamieniarza utrudniają dojście i dojazd do sklepowego parkingu. To w końcu także teren gminy. Pozdrawiam

 

ODPOWIEDŹ:

Ten teren zostanie oświetlony w ramach przetargu na wymianę oświetlenia na ledowe.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Fred

Opublikowano: 19-01-2024
Dzień dobry. Sprawa dotyczy łącznika z ul. Sikorskiego. To będzie budowane, żeby ciężarówki omijały miasto? Jeśli tak, to czy wyobraża sobie pan, co się będzie działo na skrzyżowaniu przy DINO? Wypadek za wypadkiem.

 

ODPOWIEDŹ:

Projekt wykonał specjalista z tego zakresu. Wszystkie instytucje uzgodniły projekt jako prawidłowy, więc jestem pewny, że wszystko będzie dobrze

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 19-01-2024
Dzień dobry, jak wygląda sprawa z kolejnym etapem remontu ul. Piłsudskiego? Był pan osobiście na miejscu i widział, w jakim stanie jest droga, szczególnie w czasie opadów deszczu, która miała być remontowana w etapie III. Niestety, nie słychać o żadnych podjętych krokach w tej sprawie. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawdzę, jak jest z budową domów, które nie zostały na tamtą chwilę wybudowane.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Arkadiusz

Opublikowano: 27-10-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Chciałbym zwrócić uwagę na stan nowej drogi tj. ul. Olszowej na odcinku od zakładu drobiarskiego do wyjazdu na drogę 382. Piękna jest to droga, po remoncie szumnie otwarta wraz z politykami, a dziś zarośnięta krzakami, pobocza zasypane naniesionym piachem i od ponad roku z dużym zapadliskiem w jezdni na wysokości firmy Kalenborn. Będę wdzięczny za interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Prace porządkowe zostały już rozpoczęte. Nieznaczne zapadlisko w jezdni bitumicznej było poddane naprawie przy użyciu nakładki asfaltowej. Gmina Strzegom monitoruje stan zapadliska, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom ulicy. W razie stwierdzenia pogłębiania się zapadliska, które stworzyłoby niebezpieczeństwo dla pojazdów oraz pieszych, podejmiemy tymczasowe środki w celu zminimalizowania ryzyka dla użytkowników drogi do czasu, aż będzie możliwe przeprowadzenie pełnej naprawy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 28-04-2023
Dzień dobry. Czy jest możliwość wyznaczenia pasa drogowego przy i za sklepem Biedronka przy ul. Paderewskiego? Z tego, co widzę, to część parkingowa oraz zjazd przy garażach aż do Al. Woj. Polskiego to przedłużenie ul. Księdza Kanonika M. Żmudy. Ludzie traktują to jako parking i stają samochodami, jak chcą i gdzie chcą. Ostatnio 2 razy tir z dostawą do Biedronki zablokował przejazd na ponad 1h, ponieważ jakiś geniusz parkowania stanął tak, że nie można było osobówką nawet przejechać. Czy gmina ma wpływ na ten teren i możliwość zrobienia tam porządku? Wyznaczenia miejsc parkingowych? Wyznaczenia pasa drogi? Pytanie nr 2. Ul. Kamienna pomiędzy blokiem nr 8 (wspólnota) a kamienicą nr 5. Jedyna droga dojazdowa do podwórek, droga pożarowa dla straży oraz dojazd dla karetek. Droga w fatalnym stanie - można to jakoś utwardzić żwirem? I większy problem, pas drogowy w tym miejscu powinien mieć 3 m szerokości. Ciągle jest ta droga zastawiona samochodami, które parkują przy bloku nr 8. Można tam jakieś słupki postawić blokujące parkowanie? Wspólnota z bloku nr 8 postawiła sobie tabliczkę "teren prywatny", tabliczka stoi na ich terenie, ale wygląda to tak, jakby dotyczyło to całej drogi i wjazdu. Policja rozkłada ręce. Często nie jesteśmy w stanie wyjechać z podwórka, gdzie mamy miejsca parkingowe, za które płacimy. Stoją tam również śmietniki i śmieciarki nie mogą często wjechać. Teraz przy ograniczeniu odbioru odpadów będzie problem, śmieciarka nie wjedzie i pojedzie dalej, a śmieci zostaną. Jak będzie pożar, żadna straż nie wjedzie. Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Informuję, że na chwilę obecną gmina Strzegom nie przewiduje wyznaczenia pasa drogowego ze względu na konieczność jego wyznaczenia geodezyjnego. W przypadku prac remontowych ruch zostanie uregulowany. Wszelkie blokowania ulicy należy zgłaszać na policję.

Działka, o której pan pisze, nie jest drogą (zakwalifikowana jest jak działka budowlana), lecz w naturalny sposób użytkowana jest jako dojazd do podwórek wewnętrznych. Oczywiście po zimie zostanie wykonana naprawa nawierzchni szutrowej, jednak posadowienie słupków jest niemożliwe, ponieważ ograniczałoby to w dużej mierze użytkowanie tej działki.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Dominika

Opublikowano: 28-04-2023
Czy na ul. Kochanowskiego obok Delfinka powstanie znak parkingu dla mieszkańców? Osoby przyjeżdżające stawiają samochody na całej ulicy, mając parking Delfinka, przy czym zajmują miejsce mieszkańcom, którzy nie mają innego wyjścia niż właśnie postawić na Delfinku, co wiąże się z otrzymaniem przez pracowników kartki z ostrzeżeniami odholowania samochodu.

 

ODPOWIEDŹ:

Moim zdaniem jest odwrotnie. To mieszkańcy parkują na parkingu Delfinka i placu za parkingiem. Myślę, że kolejne regulacje, tablice utrudnią funkcjonowanie i mieszkańców, i klientów Delfinka.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Wiktor

Opublikowano: 14-04-2023
Witam panie burmistrzu! Czy dałoby radę coś zrobić z drogą prowadzącą do garaży przy ul. Kalcytowej? Jest tam droga piaskowa, która aktualnie jest tak powymywana przez opady, że dziury są ogromne. Nie mówię tutaj o położeniu asfaltu, bo to pewnie niemożliwe, ale chociaż połataniu tych dziur i wyrównaniu lub jeśli się da, to utwardzeniu tego terenu, żeby po ponownych opadach nie było tego samego problemu. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Wszystkie drogi szutrowe będą naprawione po błotnym czasie wiosennym. W chwili obecnej trwają przeglądy dróg i ich klasyfikacja do równania.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marta

Opublikowano: 31-03-2023
Panie burmistrzu, kiedy pojawi się tzw. "Granitowa obwodnica Strzegomia"? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest w fazie projektowej. Większość uzgodnień już jest wykonanych. Jak tylko będzie gotowa do konsultacji, to je ogłosimy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 12 Następna strona