Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Fred

Opublikowano: 19-01-2024
Dzień dobry. Sprawa dotyczy łącznika z ul. Sikorskiego. To będzie budowane, żeby ciężarówki omijały miasto? Jeśli tak, to czy wyobraża sobie pan, co się będzie działo na skrzyżowaniu przy DINO? Wypadek za wypadkiem.

 

ODPOWIEDŹ:

Projekt wykonał specjalista z tego zakresu. Wszystkie instytucje uzgodniły projekt jako prawidłowy, więc jestem pewny, że wszystko będzie dobrze

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 19-01-2024
Dzień dobry, jak wygląda sprawa z kolejnym etapem remontu ul. Piłsudskiego? Był pan osobiście na miejscu i widział, w jakim stanie jest droga, szczególnie w czasie opadów deszczu, która miała być remontowana w etapie III. Niestety, nie słychać o żadnych podjętych krokach w tej sprawie. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawdzę, jak jest z budową domów, które nie zostały na tamtą chwilę wybudowane.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Arkadiusz

Opublikowano: 27-10-2023
Dzień dobry, panie burmistrzu. Chciałbym zwrócić uwagę na stan nowej drogi tj. ul. Olszowej na odcinku od zakładu drobiarskiego do wyjazdu na drogę 382. Piękna jest to droga, po remoncie szumnie otwarta wraz z politykami, a dziś zarośnięta krzakami, pobocza zasypane naniesionym piachem i od ponad roku z dużym zapadliskiem w jezdni na wysokości firmy Kalenborn. Będę wdzięczny za interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Prace porządkowe zostały już rozpoczęte. Nieznaczne zapadlisko w jezdni bitumicznej było poddane naprawie przy użyciu nakładki asfaltowej. Gmina Strzegom monitoruje stan zapadliska, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom ulicy. W razie stwierdzenia pogłębiania się zapadliska, które stworzyłoby niebezpieczeństwo dla pojazdów oraz pieszych, podejmiemy tymczasowe środki w celu zminimalizowania ryzyka dla użytkowników drogi do czasu, aż będzie możliwe przeprowadzenie pełnej naprawy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 28-04-2023
Dzień dobry. Czy jest możliwość wyznaczenia pasa drogowego przy i za sklepem Biedronka przy ul. Paderewskiego? Z tego, co widzę, to część parkingowa oraz zjazd przy garażach aż do Al. Woj. Polskiego to przedłużenie ul. Księdza Kanonika M. Żmudy. Ludzie traktują to jako parking i stają samochodami, jak chcą i gdzie chcą. Ostatnio 2 razy tir z dostawą do Biedronki zablokował przejazd na ponad 1h, ponieważ jakiś geniusz parkowania stanął tak, że nie można było osobówką nawet przejechać. Czy gmina ma wpływ na ten teren i możliwość zrobienia tam porządku? Wyznaczenia miejsc parkingowych? Wyznaczenia pasa drogi? Pytanie nr 2. Ul. Kamienna pomiędzy blokiem nr 8 (wspólnota) a kamienicą nr 5. Jedyna droga dojazdowa do podwórek, droga pożarowa dla straży oraz dojazd dla karetek. Droga w fatalnym stanie - można to jakoś utwardzić żwirem? I większy problem, pas drogowy w tym miejscu powinien mieć 3 m szerokości. Ciągle jest ta droga zastawiona samochodami, które parkują przy bloku nr 8. Można tam jakieś słupki postawić blokujące parkowanie? Wspólnota z bloku nr 8 postawiła sobie tabliczkę "teren prywatny", tabliczka stoi na ich terenie, ale wygląda to tak, jakby dotyczyło to całej drogi i wjazdu. Policja rozkłada ręce. Często nie jesteśmy w stanie wyjechać z podwórka, gdzie mamy miejsca parkingowe, za które płacimy. Stoją tam również śmietniki i śmieciarki nie mogą często wjechać. Teraz przy ograniczeniu odbioru odpadów będzie problem, śmieciarka nie wjedzie i pojedzie dalej, a śmieci zostaną. Jak będzie pożar, żadna straż nie wjedzie. Dziękuję za ewentualną odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Informuję, że na chwilę obecną gmina Strzegom nie przewiduje wyznaczenia pasa drogowego ze względu na konieczność jego wyznaczenia geodezyjnego. W przypadku prac remontowych ruch zostanie uregulowany. Wszelkie blokowania ulicy należy zgłaszać na policję.

Działka, o której pan pisze, nie jest drogą (zakwalifikowana jest jak działka budowlana), lecz w naturalny sposób użytkowana jest jako dojazd do podwórek wewnętrznych. Oczywiście po zimie zostanie wykonana naprawa nawierzchni szutrowej, jednak posadowienie słupków jest niemożliwe, ponieważ ograniczałoby to w dużej mierze użytkowanie tej działki.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Dominika

Opublikowano: 28-04-2023
Czy na ul. Kochanowskiego obok Delfinka powstanie znak parkingu dla mieszkańców? Osoby przyjeżdżające stawiają samochody na całej ulicy, mając parking Delfinka, przy czym zajmują miejsce mieszkańcom, którzy nie mają innego wyjścia niż właśnie postawić na Delfinku, co wiąże się z otrzymaniem przez pracowników kartki z ostrzeżeniami odholowania samochodu.

 

ODPOWIEDŹ:

Moim zdaniem jest odwrotnie. To mieszkańcy parkują na parkingu Delfinka i placu za parkingiem. Myślę, że kolejne regulacje, tablice utrudnią funkcjonowanie i mieszkańców, i klientów Delfinka.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Wiktor

Opublikowano: 14-04-2023
Witam panie burmistrzu! Czy dałoby radę coś zrobić z drogą prowadzącą do garaży przy ul. Kalcytowej? Jest tam droga piaskowa, która aktualnie jest tak powymywana przez opady, że dziury są ogromne. Nie mówię tutaj o położeniu asfaltu, bo to pewnie niemożliwe, ale chociaż połataniu tych dziur i wyrównaniu lub jeśli się da, to utwardzeniu tego terenu, żeby po ponownych opadach nie było tego samego problemu. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Wszystkie drogi szutrowe będą naprawione po błotnym czasie wiosennym. W chwili obecnej trwają przeglądy dróg i ich klasyfikacja do równania.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marta

Opublikowano: 31-03-2023
Panie burmistrzu, kiedy pojawi się tzw. "Granitowa obwodnica Strzegomia"? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest w fazie projektowej. Większość uzgodnień już jest wykonanych. Jak tylko będzie gotowa do konsultacji, to je ogłosimy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Obywatel

Opublikowano: 31-03-2023
Witam ponownie. Ponawiam zapytanie odnośnie oświetlenia, a raczej jego braku. Przy ulicach np. Bohaterów Getta, Krótka, Kamienna itp. brakuje żarówek w oświetleniu ulic, bo się wypaliły. Czy można za pana pośrednictwem zgłosić to odpowiednim służbom? Całą zimę nikt nic z tym nie robił, idzie wiosna. Może najwyższy czas? Druga sprawa to znaki drogowe. Albo są nieczytelne lub odwrócone w drugą stronę (np. ul. Kamienna, zakaz postoju i nakaz skrętu w prawo). Pisałem na policję, ale zero poprawy. Proszę o zgłoszenie tego do odpowiednich służb. Pewnie więcej jest takich miejsc w Strzegomiu. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Ze względu na wzrost cen za energię elektryczną gmina wyłączyła częściowo oświetlenie uliczne - dokonano wyłączenia co drugiej lampy oświetlenia sodowego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączeniami nie były objęte punkty oświetleniowe przy przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, szkołach itp. Pracownik Urzędu Miejskiego w Strzegomiu przeprowadził oględziny wskazanych ulic w Strzegomiu, podczas których stwierdzono zasadę wyłączania lamp. W przypadku, gdy na ulicy nie świeci cały ciąg oświetlenia oznacza to, że prawdopodobnie doszło do awarii, którą prosimy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu pod numerem tel. 74 85 60 532. Odnośnie drugiej części pytania, sprawa została zgłoszona na policję.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mirek

Opublikowano: 31-03-2023
Panie burmistrzu, czy nasza gmina zamierza coś zrobić z sytuacją na skrzyżowaniu ul. Al. Wojska Polskiego, ul. Dworcowej oraz ul. A. Mickiewicza. Rano tworzą się tam spore korki oraz wyjazd z ul. Dworcowej na ul. A. Mickiewicza zajmuje bardzo długo, nie mówiąc już o niebezpiecznym przejściach dla pieszych, gdzie w większości to dzieci uczące się w PSP nr 2. Czy dobrym rozwiązaniem byłoby postawienie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Co do bezpieczeństwa dzieci, to złożyliśmy dwa wnioski o dofinansowanie przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową (aktywne przejścia dla pieszych). Czekamy na decyzje o dofinansowanie. Nie udrożni to jednak poruszania się samochodem. Pełna sygnalizacja świetlna utrudniłaby jeszcze bardziej ruch samochodów.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krystyna

Opublikowano: 31-03-2023
Dzień dobry, mam kilka pytań. Czy mieszkańcy ul. Morskiej doczekają się normalnej drogi? Czy prawdziwym powodem niezajmowania się naszym problemem jest niewielka ilość potencjalnych wyborców? Już tak zaczynamy myśleć. Czy my jesteśmy mieszkańcami gorszej kategorii? Zawsze ta ulica traktowana była po macoszemu. Dla władz miasta nie jest ważne, że ludzie na działki chodzą, jak niegdyś na wsiach środkiem tej ulicy, nierzadko po błocie. Nieważne, że ta ulica jest dziurawa, jak ser szwajcarski. Nieważne jest też, że ta ulica jest bezpośrednim dojazdem do K 5. Śmiem twierdzić, że jest nas po prostu za mało, no i przy wyborach mało będzie od nas głosów. Władze miasta chwalą się od lat pozyskiwanymi na inwestycje pieniędzmi. Oczywiście widać te inwestycje i chwała władzom za to, ale niestety na zmianę na lepsze w naszym rejonie już zbyt długo czekamy. Ulica Wodna nie musiała 40 lat czekać. Za każdym razem Morska jest pomijana. Mimo wszystko pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Ja też pozdrawiam i znam problem ul. Morskiej. Niestety, musi poczekać jak wiele innych. Problem jest taki, że droga ta nie spełnia parametrów do żadnego dofinansowania, a te robimy w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 12 Następna strona