Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Goczałków

Opublikowano: 20-01-2023
Witam panie burmistrzu. Czy autobus, który jeździ i dowozi dzieci do szkoły w Goczałkowie mógłby zabierać dzieci z osiedla tzw. Manhattan? Mają one kawałek do szkoły, a rodzice są pracujący, więc trochę strach puszczać dzieci same, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdzie po godz. 7:00 rano jest jeszcze ciemnawo trochę.

 

ODPOWIEDŹ:

W 2023 r. nie ma możliwości zorganizowania takiego dowozu ze względu na uzyskanie dofinansowania od wojewody dolnośląskiego na zorganizowane linie autobusowe. Aktualnie gmina Strzegom zorganizowała dowóz uczniów do szkół zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe, które nakłada na organizatora transportu zbiorowego obowiązek dowiezienia ucznia do szkoły i zapewnienia mu opieki transportu w przypadku, gdy uczeń ten mieszka w odległości 3 km (uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej) lub 4 km (uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej). Zorganizowanie dodatkowego dowozu możliwe będzie dopiero po 1 stycznia 2024 r., po uwzględnieniu przebiegu linii autobusowej przez osiedle.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Romek

Opublikowano: 23-12-2022
Dzień dobry, czy planowana jest w najbliższym czasie naprawa nawierzchni ul. Starzyńskiego? Jej stan, zwłaszcza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brzozową do nowo powstającego osiedla, to tragedia. Zwracam się z prośbą o interwencję w tym temacie. Z góry dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Na ul. Starzyńskiego i ul. Brzozowej występują ubytki, które zostaną uzupełnione w okresie wiosennym. Jednocześnie informuję, że po zakończeniu prac budowlanych zw. z nowym osiedlem zostaną podjęte decyzje o możliwości przebudowy ulicy i wykonania nowej nawierzchni. W chwili obecnej jest to nieuzasadnione ze względu na poruszające się pojazdy obsługujące prace.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Fred

Opublikowano: 23-12-2022
Od tygodnia są informacje że będzie śnieżyca a strzegomscy drogowcy zaskoczeni! Drogi i chodniki są nieodśnieżone, nieposypane!

 

ODPOWIEDŹ:

Za odśnieżanie dróg odpowiada Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Strzegomiu. Koszty odśnieżania pokrywane są z budżetu gminy Strzegom. W tym numerze naszej gazety podajemy zarządców dróg i numery telefonów, pod które należy zadzwonić, aby zgłosić konieczność odśnieżania drogi. Przypominam jeszcze, że to właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Beata

Opublikowano: 23-12-2022
Czy planowane jest zrobienie oświetlenia chodnika pomiędzy Strzegomiem a Wieśnicą?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie, nie planujemy. Jest to teren Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, i gmina nie może tam inwestować.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Anna

Opublikowano: 23-12-2022
Panie Burmistrzu. Ul. Dąbrowskiego przed remontem: drzewka, klomby, żywopłoty bukszpanowe. Ul. Dąbrowskiego po remoncie: zero drzewek, zero klombów, zero żywopłotów. Granitoza! Co to ma być?

 

ODPOWIEDŹ:

Drzewek to ja na tej ulicy nie widziałem. Proszę poczekać do wiosny. Będzie zieleń. Nie chcieliśmy robić nic na zimę, bo szkoda pieniędzy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 23-12-2022
Panie burmistrzu, czy na alejkach obok przystanku mogą powstać miejsca parkingowe dla ludzi, którzy czekają na autobus na strefy typu Mercedes lub Amazon? Niedługo będą nam parkować na klatkach, bo stają jak im się podoba, nie patrząc na bramki czy zastawianie bram.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie rozumiem, o które miejsce chodzi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Michał

Opublikowano: 30-09-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu. Czy jest możliwość oświetlenia drogi między Międzyrzeczem a ul. 3Maja? Głównie przy przejściu nad rzeką wieczorami jest bardzo ciemno i niebezpiecznie. Miałbym wielką prośbę - czy istnieje możliwość poinformowania kolei o poprawienie drogi, ponieważ kopali światłowód i zostawili pozapadane wykopy i kamienie, a na telefony prywatne nie reagują. Jest to jedyna droga dla osób z Międzyrzecza, aby pójść na pieszo. Nie każdy ma samochód.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawę uporządkowania terenu przekażę do PKP. Oświetlenie terenu nad rzeką jest niemożliwe, bo to nie jest nasz teren, tylko Wód Polskich.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 05-08-2022
Panie burmistrzu, chcielibyśmy się zapytać, kiedy zacznie się kolejny etap prac związany z remontem dróg w Rusku?

 

ODPOWIEDŹ:

Zacznę od innej sprawy. Szanowni państwo, co się dzieje z przyłączami kanalizacyjnymi? Znikoma ilość wykonanych we wsi Rusko. Inwestycja, której domagali się mieszkańcy - bardzo kosztowna i co? Jeśli chodzi o drogi, kończymy projekt i dopiero wtedy, kiedy będzie gotowy - będziemy szukać źródeł finansowania. W piątek 5 sierpnia zapraszam na zebranie wiejskie, na którym będę.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 05-08-2022
Panie burmistrzu, chciałbym się przypomnieć z pytaniem, które zadałem kilka miesięcy temu dotyczącym załatania dziur na drodze wyjazdowej z Ruska w stronę Gościsławia. Dziury są coraz większe i jest ich coraz więcej. Dziur nie widać, bo są na wzniesieniu i można stracić koło lub spowodować wypadek. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Ubytki w drodze zostały naprawione, jednak ze względu na zły stan techniczny nawierzchni będą powstawać nowe. Wszelkie naprawy proszę zgłaszać bezpośrednio pod numerem telefonu 74 8560 536.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 05-08-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu. Od czasu nawałnicy na początku lipca nie działa w ogóle oświetlenie na ul. Kochanowskiego. Kiedy zostanie to naprawione? Mamy tutaj egipskie ciemności. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Oświetlenie na ul. Kochanowskiego zostało naprawione przez firmę Tauron. Bardzo proszę o zgłaszanie podobnych awarii do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu pod numerem telefonu 74 8560 532.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 11 Następna strona