Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Krzysztof

Opublikowano: 11-06-2021
Panie burmistrzu, dziękuję za kanalizację w Modlęcinie Małym, ale niestety jest problem, bo wodociągi zrobiły straszne dziury w drodze, topimy się w błocie. Sąsiadom błoto leci na ogrodzenie i podwórko z kostki. Dzieci nie mogą przejść bezpiecznie, bo kałuże są jak jeziora. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Do 15 czerwca br. pracownicy WiK Sp. z o. o. dokonają przeglądu nawierzchni drogi, na trasie wykonanych sieci wod-kan. W przypadku stwierdzonych uszkodzeń nawierzchni drogi gruntowej, na trasie tych rurociągów, uszkodzenia zostaną usunięte.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick:Jan III Wspaniały

Opublikowano: 11-06-2021
W związku z planami budowy obwodnicy miejscowości Graniczna, która ma odciążyć ruch tranzytowy pojazdów ciężarowych dla mieszkańców pobliskich okolic, mam pytanie. Czy istnieje szansa na rewitalizację małego odcinka linii kolejowej nr 302 Malczyce-Marciszów, która akurat przebiega przez planowaną budowę wspomnianej obwodnicy Granicznej? Linia ta znajduje się zaraz przy pobliskich kamieniołomach, niszczeje od około 30 lat, wcześniej była również wykorzystywana m.in. do wywożenia granitu. Linia jest połączona ze stacją Strzegom Miasto - rewitalizując kawałek tej linii, utworzyłoby się "bocznicę" do stacji Strzegom Miasto i powstałby dodatkowy kanał dystrybucji granitu, odciążając przy tym duży już ruch drogowy w tej okolicy, zwiększajac bezpieczeństwo. Remont estakady i wznowienie ruchu pociągów towarowych z Grabiny jest dobrym przykładem na powodzenie tego typu działań. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to dobry pomysł, ale o takie inwestycje muszą starać się przedsiębiorcy. Nie wiem na ile PKP chciałoby inwestować w ten krótki odcinek na tzw. bocznicę. Nie są to tanie sprawy. Inicjatywa jest po stronie firm kamieniarskich. My mamy inną inicjatywę, by linię 302 zmienić w ścieżkę rowerową Strzegom-Malczyce, by do Odry dojechać rowerem. Czynimy w tym temacie starania, ale to nie przeszkadza bocznicy, bo przy drodze tzw. "Obwodnicy Granicznej" planujemy ciąg pieszo-rowerowy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 28-05-2021
Witam. Na temat remontu na ul. Piłsudskiego przez 1 niezabudowaną działkę, która w dodatku prawdopodobnie już nie będzie zabudowana, cały projekt ma przepaść? Drogą nie będzie robiona z powodu działki, która prawdopodobnie nie zostanie zabudowana?

 

ODPOWIEDŹ:

Poleciłem sprawdzić pana informację.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec ulicy

Opublikowano: 28-05-2021
Dzień dobry. Pytanie jakie do pana kieruję, dotyczy ul. Bukowej. W kampanii wyborczej obiecywał pan remont ulicy, wymianę nawierzchni drogi, oświetlenia i chodników. Dwa lata temu miałem przyjemność już zapytać pana o tą sprawę. Uzyskałem odpowiedź, w której prosi pan o cierpliwość. Wiem, że problemem mogą być chodniki, które niejednokrotnie są uszczuplone przez posesje mieszkańców, ale zaznaczam, że na ul. Klonowej nie było to problemem. Chodniki zostały wyremontowane tak jak istniały i nikt do tego żalu nie miał. Jako osoba mieszkająca na terenie tej ulicy wielokrotnie myślałem o remoncie chodnika przy swojej posesji we własnym zakresie, ale ze względu na tragiczny stan krawężników zapał ten szybko tracił na sile. Proszę w imieniu własnym, jak również wszystkich mieszkańców o rozważenie remontu tej drogi, jest to najgorsze osiedle domków jednorodzinnych pod tym względem, wystarczy przejechać się po sąsiednich osiedlach i szybko wyciągnie się wnioski. Osiedla są wyremontowane i zagospodarowane, być może dlatego, że mieszkają tam bardziej wpływowi mieszkańcy. Pozdrawiam i czekam na pana odpowiedź.

 

ODPOWIEDŹ:

Jeszcze w tym roku zostanie wykonane okazanie granic celem wyeliminowania lub potwierdzenia problemu zajęcia przez osoby prywatne terenu gminy poprzez zagospodarowanie go ogrodzeniami bądź chodnikami. Wtedy zobaczymy, co dalej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krystyna

Opublikowano: 14-05-2021
Dzień dobry panie burmistrzu. Mam pytanie (stare, bo już się tu pojawiało nie raz). Czy kiedykolwiek Urząd Miejski planuje remont ul. Morskiej od ul. Szarych Szeregów do drogi krajowej nr 5? Czy 35 lat czekania to mało? Na ul. Wodnej mieszkańcy nie musieli czekać aż tyle. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

A ja kolejny raz odpowiadam, że w 2020 r. projektant zrezygnował z wykonania projektu ul. Morskiej. Nawet nie mogłem zastosować kar w związku z COVID-19 - miał taką możliwość. Powrócimy do tematu w 2022 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 14-05-2021
Witam. Jak wygląda sprawa z remontem na ul. Piłsudskiego? Droga miała być robiona, 2 z 4 zostały wyremontowane, a co z resztą?

 

ODPOWIEDŹ:

Były już, panie Mariuszu, odpowiedzi. Zaktualizowaliśmy projekty na wszystkie cztery zatoki. Niestety dwie, które nie zostały wykonane, nie będą robione, bo nie są w pełni zagospodarowane. Przecież prowadziliśmy z państwem konsultacje, rozmowy i niestety nie osiągnęliśmy konsensusu. Nie będziemy robić inwestycji, by za kilka miesięcy ją rozbierać, bo idzie nowe przyłącze gazowe, energetyczne, wodne, zjazd. Nie stać nas na takie luksusy. Uważam, że to państwo/społeczeństwo obywatelskie powinniście się dogadać, by te wszystkie elementy wykonać i wtedy gmina zrobi swoje. Taka jest nasza decyzja. Szkoda pieniędzy na projekt, bo straci ważność.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Haneczka17

Opublikowano: 29-04-2021
Witam, mam pytanie. Czy jest możliwość założenia monitoringu na ul. Promenada w stronę drogi na Górę Krzyżową, gdzie kończy się ścieżka rowerowa? Młodzi się tam zbierają, imprezują, a później okradają działki i też dodatkowo, żeby patrol tam jeździł. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawę patrolu przekazałem do Komisariatu Policji w Strzegomiu. Jeśli założymy kamerę w jednym miejscu, grupa ta przeniesie się w drugie – tak to wygląda w wielu miejscach w gminie. Mógłbym je wskazać na długiej liście. Kultura, szacunek do mienia wspólnego, do ludzi, którzy są na swoich posesjach to kierunek w wychowaniu kolejnych pokoleń. W tym temacie potrzebna jest praca moja, pani, rodziców, rówieśników i szkoły. Czy dożyjemy takich czasów, że będziemy się wzajemnie szanować. Mam nadzieję, że tak.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Spacerowicz

Opublikowano: 29-04-2021
Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć, co dzieje się z drogami gruntowymi między polami. Z niektórych zostały smętne, wąziutkie ścieżki, inne zniknęły całkowicie zaorane przez użytkowników pól. Drzewa i krzewy rosnące przy tych drogach są podorane do samych korzeni. Kto jest odpowiedzialny za sieć gruntowych dróg polnych?

 

ODPOWIEDŹ:

Jest to duży problem, z którym szybko sobie nie poradzimy. Nagminnym stało się podorywanie przez rolników dróg dojazdowych do gruntów rolnych. By wyegzekwować szerokość drogi zgodnie z dokumentacją geodezyjną, gmina musi wziąć geodetę – a nie jest to tanie – i na nowo wyznaczyć granicę. Faktem jest, że jeśli rolnik naruszył granicę, płaci za geodetę. Jednak czynności takie wykonujemy tylko na wniosek mieszkańców. Inaczej jest na terenie wiosek poscaleniowych, gdzie w procesie scalania wyznaczono granice nowych dróg. Mimo to widziałem już, że właściciele gruntów podorywują te granice. Chciałem dodać, że naruszenie granic i zniszczenie znaczników jest karalne.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 02-04-2021
Witam panie burmistrzu. Chciałbym zapytać, czy po zakończeniu budowy kanalizacji w Rusku planowana jest nowa nawierzchnia dróg? Jeśli tak, to czy jest możliwość przedłużenia wylania asfaltu o około 80 m w kierunku wyjazdu z Ruska, w stronę pana sołtysa. Znacznie poprawi to komfort życia mieszkańców okolicznych domów. Podczas wjazdu ciężkiego samochodu na tę kostkę domy aż się trzęsą, że nie wspomnę o nadmiernym hałasie.

ODPOWIEDŹ:

Po zakończeniu kanalizacji drogi, które nie będą odtworzone lub ich stan będzie zły, ujmiemy w kolejnych latach w budżecie gminy Strzegom. Na etapie projektowania będą prowadzone konsultacje społeczne i wtedy zadecydujemy o zakresie remontu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Edek

Opublikowano: 05-03-2021
Witam. Skrzyżowanie Rybna/3 Maja - jest problem z odwodnieniem. Na ul. 3 Maja wykonano remont, ale podniesiono chodnik, przez co woda nie spływa do rowu. Projektant tego nie przewidział? Idąc do miasta nowym chodnikiem, wejdziemy po kolana w wodę.

 

ODPOWIEDŹ:

Zakres opracowanej dokumentacji i wykonanych robót budowlanych dot. tylko ul. 3 Maja wraz z włączeniem jezdni do drogi ul. Rybnej. Chodnik został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową i zakończony. Obecna sytuacja, jaką pan opisuje, wynika ze złego stanu technicznego ul. Rybnej – braku jednolitych spadków poprzecznych i podłużnych jezdni, które wpływają na poprawne odprowadzanie wody opadowej z jezdni. Pragnę nadmienić, że woda w tym miejscu zawsze się zbierała w wyniku opadów deszczu. Problem będzie można rozwiązać w chwili przebudowy ul. Rybnej, dostosowując wysokość przebudowanej jezdni i innych elementów pasa drogowego do nowych rzędnych wysokościowych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 7 Następna strona