Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Pytania kategoria: Oświata i Kultura

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Natalia

Opublikowano: 29-03-2024
Panie burmistrzu, nawiązując do pana wypowiedzi w związku ze szkołą w Goczałkowie mam wrażenie, że mówimy o dwóch innych placówkach. Kiedy pan odwiedził szkołę ostatni raz? Tam nic nie jest nowoczesne. Ławki i krzesła nie są dostosowane do wyższych dzieci. No chyba, że ma pan na myśli rzutniki w klasach, ale to już standard w szkołach. Ogólnie mam wrażenie, że Goczałków jest pominięty we wszystkich inwestycjach gminy Strzegom.

 

ODPOWIEDŹ: 

Wśród wielu inwestycji przeprowadzonych w Goczałkowie są: kanalizacja, drogi, 3 place zabaw, świetlica, dotacje do kościoła, lampy hybrydowe. No i cudo, którego wszyscy zazdroszczą. A będzie w przyszłym roku Orlik koło hali, rozpoczynamy rewitalizację parku w części zadrzewionej, kolejny projekt remontu drogi przy zakładzie, odgałęzienie do plebanii, termomodernizacja dwóch obiektów szkolnych. To pewne i na to nas stać. Szkoda, że nie było Pani na spotkaniu w dniu 20.03.2024 r. Pani Dyrektor super opowiedziała uczestnikom o wyposażeniu szkoły.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec Ruska

Opublikowano: 28-04-2023
Witam panie burmistrzu. Jeszcze ostatnio pisał pan, że jeśli mieszkańcy zaakceptują lokalizację placu zabaw na blokach, to zaczniecie projekt. A w kolejnym komentarzu czytamy, że już miejsce na plac przy blokach jest, że tak powiem klepnięte, bo nie macie innego miejsca. A to było jakieś zebranie? Ktoś z nami ustalał? Podawał nową propozycje lokalizacji placu? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Zebrań w Rusku w ostatnim roku było tak dużo jak nigdy. Byłem na tych spotkaniach i o tym mówiłem. Widocznie pana nie było.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marzena

Opublikowano: 20-01-2023
Panie burmistrzu, moje pytanie dotyczy dowozu dzieci do szkół. Mianowicie chodzi mi o szkołę w Goczałkowie. Wiem, że autobus dowozi dzieci z Górnego Goczałkowa, ale w tym wszystkim zostały pominięte dzieci z osiedla tzw. Manhattan. Dzieci mieszkające na tym osiedlu mają prawie kilometr do szkoły. Większość rodziców nie ma możliwości dowozu osobistego i dzieci chodzą same. Szczególnie teraz, kiedy rano jest jeszcze ciemno, te dzieci chodzą same. Może jest możliwość, aby autobus odbierał dzieci z tego osiedla?

 

ODPOWIEDŹ:

W 2023 r. nie ma możliwości zorganizowania takiego dowozu ze względu na uzyskanie dofinansowania od wojewody dolnośląskiego na zorganizowane linie autobusowe. Aktualnie gmina Strzegom zorganizowała dowóz uczniów do szkół zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe, które nakłada na organizatora transportu zbiorowego obowiązek dowiezienia ucznia do szkoły i zapewnienia mu opieki transportu w przypadku, gdy uczeń ten mieszka w odległości 3 km (uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej) lub 4 km (uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej). Zorganizowanie dodatkowego dowozu możliwe będzie dopiero po 1 stycznia 2024 r., po uwzględnieniu przebiegu linii autobusowej przez osiedle.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ola

Opublikowano: 14-10-2022
Panie Burmistrzu, dlaczego w naszym mieście przedszkola czy żłobki nie są otwarte od 5:30 - tak jak w sąsiednich miastach? Przecież większość rodziców pracuje od godz. 6:00 i mają problem, co z tym dzieckiem zrobić.

 

ODPOWIEDŹ:

Na podstawie informacji otrzymanych od dyrektorów szkół, przedszkoli oraz żłobka informuję, że godziny pracy w wymienionych placówkach zostały ustalone według deklaracji/wniosków dot. godzin przebywania dziecka w przedszkolu składanych przez rodziców. W roku szkolnym 2022/2023 rodzice nie deklarowali potrzeby objęcia opieką dzieci przed godziną 6:00 rano.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mania

Opublikowano: 30-09-2022
Jak długo trwa weryfikacja wniosków dotyczących grantów PPGR w związku z laptopami? W jaki sposób beneficjenci dostaną decyzję?

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawa jest już załatwiona. Gmina rozpatrzyła 480 wniosków i pozytywnie zweryfikowała 371. W chwili obecnej trwa szybki, dodatkowy nabór.

Terminarz:

  • do końca września br. - trwa nabór;
  • do końca października br. - rozpatrywanie wniosków (okres może zostać wydłużony o 1-2 tygodnie w zależności od informacji spływających z KOWR);
  • w listopadzie br. - ogłoszenie w bazie konkurencyjności (wybór wykonawcy);
  • w grudniu br. - przekazanie sprzętu beneficjentom.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jolka

Opublikowano: 30-09-2022
Panie burmistrzu, bardzo proszę o informację, w jaki sposób została ustalona kolejność wydawania laptopów z grantu PPGR, bo ani po dacie złożenia wniosku, ani alfabetycznie. Rozmawiałam ze znajomymi, którzy złożyli wniosek później niż ja, a już ich dzieci cieszą się sprzętem, a ich nazwiska są na późniejsza literę alfabetu. Czyżby w pierwszej kolejności laptopy otrzymali wszyscy znajomi i urzędnicy, a reszta niech sobie czeka? Druga sprawa - czy pana, jako człowieka, tym bardziej że na stanowisku, nie obowiązują jakieś zasady kultury osobistej? Byłam w urzędzie i czy nie wydaje się panu, że "uzewnętrznianie" się na pół urzędu na pracownika jest raczej nie na miejscu? Gabinetu pan nie ma?ODPOWIEDŹ:

Nie było ustalonej kolejności. Decydowała data rozpatrzenia wniosku - i co ważne otrzymywania kolejnych dostaw - a nie złożenia wniosku. Druga sprawa. Była to zwykła informacja dot. braku reakcji na sprawę, która w tym dniu była realizowana. Ani poufna, ani tajna. Szkoda, że nie zapytała się pani o kolejność przekazywania komputerów, bo te osoby były obok pani, tylko pyta pani mnie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Strzegomianin

Opublikowano: 16-09-2022
Panie burmistrzu, mam pytanie. Dlaczego baseny w sezonie nie mogły być otwarte do 22:00?

ODPOWIEDŹ:

Po pierwsze, frekwencja była znikoma, kiedy baseny były otwarte dłużej. Po drugie, są to olbrzymie koszty związane z obsługą garstki klientów.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jerzy

Opublikowano: 08-07-2022
Dzień dobry. Chciałbym zapytać, czy w tym roku planowane jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem? A jeżeli tak, to od kiedy? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Niedzielne spacery z przewodnikiem są realizowane w okresie 19 czerwca do 25 września br.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ola

Opublikowano: 13-05-2022
Panie burmistrzu, dlaczego jest tak mało miejsc w naszych przedszkolach? Oboje z mężem pracujemy i to dla nas jedyne wyjście, aby dziecko uczęszczało do przedszkola. Niestety w tamtym roku się nie dostało i tym razem też. Ciekawa jestem, ile dzieci dostało się po znajomości, bo znam osobiście takie przypadki. Dla dzieci z Ukrainy pewnie też są wolne miejsca. I gdzie ta sprawiedliwość?

 

ODPOWIEDŹ:

W przyszłym roku, kiedy zakończy się remont Publicznego Przedszkola nr 3 i dzieci zostaną przeniesione do swojego przedszkola, w szkole nr 3 pozostanie przedszkole z co najmniej 4 oddziałami, co zwiększy liczbę miejsc o 100 osób. Co do znajomości. Nabór jest jawny, więc proszę o odwołanie bądź informację, że ta osoba jest przyjęta po znajomości. Wiem, że są takie osoby, nieliczne, które nie zawsze składają oświadczenia i zaświadczenia zgodne z prawdą i one są brane pod uwagę w naborze. Jest to nie fair, szczególnie kiedy mama nie pracuje, a zaświadcza, że pracuje. Wszystkie dzieci w gminie Strzegom mają zapewnioną opiekę przedszkolną. Jeśli nie w przedszkolu, to w oddziałach przedszkolnych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mama

Opublikowano: 18-02-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu. Proszę o podpowiedź - czy mamy w naszej gminie organizowane kursy i egzaminy na kartę rowerową dla uczniów szkół ponadpodstawowych? Z góry dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Tak. Kursy i egzaminy organizowane są w szkołach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 Następna strona