Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Kamil

Opublikowano: 16-08-2019
Szanowny panie Zbigniewie! Jakiś czas temu starałem się uzyskać informację na temat mojego zapytania, jednak niestety nieskuteczne. Z tego też względu ponawiam pytanie: jakie plany ma gmina na drogę gminną przy ul. Świdnickiej 54 oraz 52 w Strzegomiu? Od niemal 30 lat prowadzone są tam działalności gospodarcze, a w chwili obecnej mają zostać zrealizowane roboty ziemne związane z modernizacją sieci gazociągowej. Po przeprowadzonych pracach infrastruktura w najbliższym otoczeniu ul. Świdnickiej 54 i 52 będzie bardzo utrudniała okolicznym przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Czy na tle rewitalizacji gminy Strzegom i po upływie 30 lat ma pan możliwość podjęcia jakiegokolwiek działania związanego z przystosowaniem drogi gminnej przy ul. Świdnickiej 54 i 52 do normalnego użytku i prowadzenia działalności gospodarczej? Pozostaję w poważaniu.


ODPOWIEDŹ:

Nie wszystko można zrobić od razu. Odcinek drogi prowadzący do państwa działalności niestety nie jest przewidziany do przebudowy w najbliższym czasie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 16-08-2019
Witam. Panie burmistrzu, chciałem zadać pytanie w sprawie dróg dojazdowych do pól. Czy dzieje się coś w sprawie poprawy /utwardzenia drogi polnej pomiędzy Ruskiem a Mielęcinem? Wiem, że pismo wpłynęło za czasów byłego sołtysa. Dodatkowo powiem, że gmina Żarów jakieś prace już poczyniła, ponieważ do granicy gmin droga jest poszerzona i wyrównana.


ODPOWIEDŹ:

Równolegle do drogi gruntowej relacji Rusko - Mielęcin przebiega droga o nawierzchni mineralno-bitumicznej i remont drogi gruntowej według naszej oceny jest nieuzasadniony ekonomicznie. Naddatek w odległości jaki trzeba dołożyć do przejazdu drogą utwardzoną wynosi 1,1 km. Gmina Strzegom na chwilę obecną nie przewiduje przebudowy przedmiotowej drogi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kierowca

Opublikowano: 16-08-2019
Dzień dobry! Trzeba pilnie załatać dużą dziurę na ul. Leśnej - pomiędzy przystankiem a halami papierni. Jest dość duża i niebezpieczna, bo znajduje się w zacienionym miejscu.


ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za informację. Sprawa załatwiona.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: mieszkańcy

Opublikowano: 17-08-2018
PYTANIE z dnia: 2018-08-01

Kategoria pytania: Drogi i oświetlenie 

Witam. Czy nasza gmina zapomniała o drodze gminnej Jaroszów – Skarżyce? Nadmienię, że trochę wstyd! Nawigacja prowadzi samochody - obce rejestracje na zawody konne do Morawy, a drogi nie ma. Tak zaorana, że rowerem nie można przejechać. Jest to droga gminna - zapomniana. 

 

ODPOWIEDŹ:

Nie jest zapomniana, ale nie planujemy jej remontować. Dojazd do Morawy jest bardzo dobry od ul. Gronowskiej. Koncentrujemy się na remontach dróg i chodników – tam gdzie mieszkają ludzie i chodzą po klepisku od 73 lat. Przykładem w roku 2018 jest Rogoźnica, gdzie na Osiedlu wybudowaliśmy całą infrastrukturę drogową. W 2019 r. jest plan na Osiedle w Goczałkowie i projektowanie dróg w Stanowicach.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta 

Poprzednia strona 1 ... 11 12 Następna strona