Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Rychu

Opublikowano: 13-09-2019
Kiedy będziecie robić chodniki w miejscach przedeptów w parkach?

 

ODPOWIEDŹ:

Na razie mamy tyle remontów chodników w całej gminie, że nie planujemy robić chodników na przedeptach. Jest to uzasadnione, ale niestety aktualnie trzeba chodzić chodnikami, które są.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Lecreusot

Opublikowano: 13-09-2019
Szanowny panie burmistrzu! Przed ostatnimi wyborami do samorządów, kandydat na radnego … obiecał, że postara się, że zostanie zamontowane oświetlenie solarne w Skarżycach, w miejscu niedostępnym dla energii elektrycznej, tak jak to się wykonuje w innych rejonach naszej gminy. Zaznaczam, że ten punkt świetlny był już zgłaszany do wykonania. Z poważaniem!

 

ODPOWIEDŹ:

Robimy lustrację tych miejsc. Projekt zaczniemy w tym roku, realizacja w 2020 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: mieszkaniec

Opublikowano: 30-08-2019
Jak długo chodnik we wsi Granica przy lokalu nr 28 będzie służył za prywatny parking tego pana? Świetna inwestycja gminy w naszej wsi, szkoda tylko, że nie da się z niej swobodnie skorzystać. Liczę, że jest pan w stanie ten problem rozwiązać, nim konieczna będzie wymiana wyjeżdżonego fragmentu chodnika z kieszeni podatników.

 

ODPOWIEDŹ:

Pytania i uwagi w temacie bezpieczeństwa, patroli policji, spożywania alkoholu w miejscach publicznych przekazałem komendantowi policji. Pozdrawiam. 

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Krzysztof

Opublikowano: 30-08-2019
Witam, jestem mieszkańcem gminy Strzegom i ostatnio Panie Burmistrzu będąc w Strzegomiu, przypomniałem sobie, że obok Bazyliki jest wykonany nowy parking. Moje pytanie jest następujące. Od której strony można do niego dojechać, czy od ulicy Kościelnej czy od ulicy Dąbrowskiego? Panie Burmistrzu czekam na odpowiedź. Pozdrawiam, Krzysztof.

 

ODPOWIEDŹ:

Można dojechać od ul. Dąbrowskiego poprzez ul. Prałata Stanisława Siwca.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 16-08-2019
Czy woda deszczowa musi płynąć od Barcza II asfaltem aż do studzienki naprzeciwko hali sportowej? Może tam trzeba coś zrobić, abyśmy nie byli ochlapywani przez samochody.



ODPOWIEDŹ:

Przy sporządzaniu nowego budżetu na 2020 r. rozważymy wprowadzenie pieniędzy na to zadanie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Ania

Opublikowano: 16-08-2019
Witam! Od 19 lipca br. wracam z pracy ul. Dworcową po godz. 22.00 i zauważyłam, że ulica ta jest nieoświetlona, nie świeci tam nawet jedna lampa. Chciałam zapytać, dlaczego tak się dzieje. Czy ta ulica będzie oświetlona i od kiedy? Pozdrawiam!

 

ODPOWIEDŹ:

Od 19 lipca na ul. Dworcowej faktycznie dwa razy doszło do awarii oświetlenia ulicznego. Pracownik urzędu również zauważył te awarie i natychmiast przekazywał sprawy do Tauron Dystrybucja Serwis S.A. Po zgłoszeniach dokonywano naprawy oświetlenia. Przypominam, że awarię oświetlenia ulicznego można zgłaszać w godzinach pracy UM pod numerem tel. 74-8560-532 lub całodobowo pod numerem 991.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kamil

Opublikowano: 16-08-2019
Szanowny panie Zbigniewie! Jakiś czas temu starałem się uzyskać informację na temat mojego zapytania, jednak niestety nieskuteczne. Z tego też względu ponawiam pytanie: jakie plany ma gmina na drogę gminną przy ul. Świdnickiej 54 oraz 52 w Strzegomiu? Od niemal 30 lat prowadzone są tam działalności gospodarcze, a w chwili obecnej mają zostać zrealizowane roboty ziemne związane z modernizacją sieci gazociągowej. Po przeprowadzonych pracach infrastruktura w najbliższym otoczeniu ul. Świdnickiej 54 i 52 będzie bardzo utrudniała okolicznym przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Czy na tle rewitalizacji gminy Strzegom i po upływie 30 lat ma pan możliwość podjęcia jakiegokolwiek działania związanego z przystosowaniem drogi gminnej przy ul. Świdnickiej 54 i 52 do normalnego użytku i prowadzenia działalności gospodarczej? Pozostaję w poważaniu.


ODPOWIEDŹ:

Nie wszystko można zrobić od razu. Odcinek drogi prowadzący do państwa działalności niestety nie jest przewidziany do przebudowy w najbliższym czasie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 16-08-2019
Witam. Panie burmistrzu, chciałem zadać pytanie w sprawie dróg dojazdowych do pól. Czy dzieje się coś w sprawie poprawy /utwardzenia drogi polnej pomiędzy Ruskiem a Mielęcinem? Wiem, że pismo wpłynęło za czasów byłego sołtysa. Dodatkowo powiem, że gmina Żarów jakieś prace już poczyniła, ponieważ do granicy gmin droga jest poszerzona i wyrównana.


ODPOWIEDŹ:

Równolegle do drogi gruntowej relacji Rusko - Mielęcin przebiega droga o nawierzchni mineralno-bitumicznej i remont drogi gruntowej według naszej oceny jest nieuzasadniony ekonomicznie. Naddatek w odległości jaki trzeba dołożyć do przejazdu drogą utwardzoną wynosi 1,1 km. Gmina Strzegom na chwilę obecną nie przewiduje przebudowy przedmiotowej drogi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kierowca

Opublikowano: 16-08-2019
Dzień dobry! Trzeba pilnie załatać dużą dziurę na ul. Leśnej - pomiędzy przystankiem a halami papierni. Jest dość duża i niebezpieczna, bo znajduje się w zacienionym miejscu.


ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za informację. Sprawa załatwiona.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: mieszkańcy

Opublikowano: 17-08-2018
PYTANIE z dnia: 2018-08-01

Kategoria pytania: Drogi i oświetlenie 

Witam. Czy nasza gmina zapomniała o drodze gminnej Jaroszów – Skarżyce? Nadmienię, że trochę wstyd! Nawigacja prowadzi samochody - obce rejestracje na zawody konne do Morawy, a drogi nie ma. Tak zaorana, że rowerem nie można przejechać. Jest to droga gminna - zapomniana. 

 

ODPOWIEDŹ:

Nie jest zapomniana, ale nie planujemy jej remontować. Dojazd do Morawy jest bardzo dobry od ul. Gronowskiej. Koncentrujemy się na remontach dróg i chodników – tam gdzie mieszkają ludzie i chodzą po klepisku od 73 lat. Przykładem w roku 2018 jest Rogoźnica, gdzie na Osiedlu wybudowaliśmy całą infrastrukturę drogową. W 2019 r. jest plan na Osiedle w Goczałkowie i projektowanie dróg w Stanowicach.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta 

Poprzednia strona 1 ... 9 10 11 12 Następna strona