Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Pytania kategoria: Inwestycje

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Adrian

Opublikowano: 16-08-2019
Panie burmistrzu! Coraz ładniej wyglądają remontowane parki. Nie wiem czy jest planowane, ale fajnym uzupełnieniem inwestycji byłaby iluminacja remontowanych obiektów w pewnych miejscach. Podświetlenie wyremontowanych murów czy wiaduktu byłoby wspaniałym uzupełnieniem. Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina planuje wykonanie w przyszłości podświetlenia odrestaurowanych murów obronnych i bastei, jak również wykonanie nowych ścieżek do bastei oraz fontanny w miejscach tzw. "przedeptów". Wiadukt leży na terenie należącym do PKP, w związku z czym podejmiemy starania, aby został podświetlony.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 16-08-2019
Dzień dobry, szanowny panie burmistrzu, mam pytanie związane z remontem balustrady kolejowej. Czy ma pan informację na temat odnowienia linii kolejowej Marciszów-Malczyce i wznowienia ruchu kolejowego? Czy jest szansa o połączenia kolejowe relacji Strzegom-Wrocław? Czy gmina mogłaby o to zabiegać? Pozdrawiam.


ODPOWIEDŹ:

Gmina cały czas zabiega o remont i wznowienie połączeń kolejowych, jednak jest to jeszcze odległa perspektywa. Pozdrawiam.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Joseph

Opublikowano: 02-08-2019
Szanowny panie burmistrzu! Kanalizacja ściekowa w Skarżycach. Kiedy? Najwyższa pora z obietnicą i terminami unijnymi. Czy kolejny raz przesuną termin bez konsekwencji karnych? Tych terminów było już kilka... Z poważaniem.

 

ODPOWIEDŹ:

Robiona jest dokumentacja dla Skarżyc i są duże kłopoty, bo teren wsi jest bardzo zróżnicowany wysokościowo, a także występują tereny zalewowe przy rzece Strzegomce. Termin realizacji projektu został określony do 31 lipca 2019 r. Co do realizacji, to informuję, że w tym roku spółka Wodociągi i Kanalizacja kończy Modlęcin. W 2020 r. planujemy Rusko, a w 2021 r. - Skarżyce i Stawiska.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Barbara

Opublikowano: 02-08-2019
Panie burmistrzu, z wielką przyjemnością od lat przyglądam się, jak bardzo zmienia się nasze miasto, oczywiście na plus. Jest to niemałą zasługą gospodarzy miasta. Nowe tereny wzdłuż murów (koło Netto), nowe ławki ... a wokół ławek jak dawniej wysypisko butelek i puszek po piwie. Kosze na śmieci jeszcze nierozpakowane, a już pełne pamiątek po libacjach. Wygląda to przerażająco, że zamiast alei spacerowej wybudowano nową "meliniarnię" dla rodzimych pijaków i nierobów, którzy przenieśli się z murku koło Syreny na świeże ławeczki… Czy nie powinno się karać za takie "dbanie " o nasze dobro wspólne? Czy zakaz picia w miejscach publicznych i niszczenie tego, co powinno być pozytywną wizytówką naszego miasta, jest dozwolone? Ostatnio chciałam pochwalić się moim gościom zmianami w naszym mieście, ale było mi po prostu wstyd za te widoki. Pozdrawiam serdecznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Myślę, że sytuacja się zmieniła odkąd włączyliśmy monitoring. Byłem ostatnio z wnukami i nikogo nie było.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jan

Opublikowano: 06-07-2018
PYTANIE z dnia: 2018-06-21

Kategoria pytania: Inwestycje 

Panie burmistrzu, kto wymyślił lokalizację tej mini-elektrowni na Górze Krzyżowej? Czy nie można było zamontować ją z boku lub pociągnąć prąd z latarni? Ile kosztowała ta nietrafiona inwestycja? 

 

ODPOWIEDŹ:

Wymyślił projektant. Lokalizację uzgadniano z Nadleśnictwem. Poczekajmy na efekty, kiedy zostanie uruchomione oświetlenie.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta 

Imię/nick: Kacper

Opublikowano: 06-07-2018
PYTANIE z dnia: 2018-06-20
Kategoria pytania: Inwestycje 

Bardzo dobry pomysł z tymi rowerami miejskimi. Mam pytanie, kiedy dokładnie by to miało wejść? 

 

ODPOWIEDŹ:

Na pytania rowerowe odpowiedziałem w Internecie. Co do terminu, to w tym roku przetarg, a na wiosnę komunikacja rowerowa. Wcześniej połączenie ścieżek w sieć, która spowoduje, że z jednej ścieżki w drugą będzie można bezpiecznie przejechać.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta 

Poprzednia strona 1 2 3 Następna strona