Pytania kategoria: Sprawy obywatelskie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Schronisko w Świdnicy

Opublikowano: 26-11-2021
Dzień dobry panie burmistrzu. Piszę w imieniu Fundacji Mam Pomysł, która jest operatorem Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Jako pracownicy schroniska poczuwamy się społecznie odpowiedzialni za bezdomne zwierzęta domowe i egzotyczne. Jesteśmy bardzo blisko Strzegomia, niemalże po sąsiedzku i chętnie chcielibyśmy pomóc w zapobieganiu bezdomności zwierząt z gminy Strzegom. Jako Schronisko mamy już duży kontakt z mieszkańcami gminy. Wizytujemy szkoły i przedszkola, gdzie przeprowadzamy pogadanki dla najmłodszych. Mieszkańcy gminy Strzegom są naszymi wolontariuszami, darczyńcami i adoptującymi zwierzęta. Moglibyśmy być uzupełnieniem we współpracy gminy z weterynarzami, którzy obsługują interwencje i wypadki. Pragniemy realizować program opieki nad bezdomnymi zwierzętami z gminy Strzegom. Chętnie spotkamy się celem omówienia naszej propozycji i przedstawimy ofertę.

 

ODPOWIEDŹ:

Chętnie spotkam się z Fundacją Mam Pomysł w kontekście ewentualnej współpracy w najbliższych latach. Aktualnie mamy podpisaną umowę z innym schroniskiem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec Ruska

Opublikowano: 15-10-2021
Panie burmistrzu, niech ktoś się w końcu zlituje nad naszą wioską. Nie możemy patrzeć, jak nasza miejscowości idzie w zapomnienie. Wiemy, że czas w Rusku się zatrzymał, ale tu się cofa. Z niecierpliwością czekamy na nowy asfalt i na obiecane boisko przy placu zabaw.

 

ODPOWIEDŹ: 

Szkoda, że mieszkaniec nie zauważył, że wydano w ostatnim czasie 5 mln zł na kanalizację, do której mieszkańcy nie chcą się przyłączać. Aktualnie za ok. 115 tys. zł wykonywany jest projekt remontów dróg gminnych, budowa chodnika świetlica - przystanek PKS - kościół. W budżecie na 2022 rok znajdzie się projekt na wykonanie boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową. Odbędą się także rozmowy z prezesem RSP, by przejąć niewielki kawałek ziemi i tam urządzić plac zabaw. Taka kolej rzeczy, najpierw trzeba wybudować kanalizację, a później infrastrukturę. Tak jak obiecałem, tak czynię. Firma Eneris dalej podtrzymuje chęć pomocy w budowie boiska i placu zabaw. Pozdrawiam zniecierpliwionego mieszkańca i rozumiem pana, bo to długo trwa, ale w naszej pięknej gminie są 22 wsie, a 3 jeszcze nie mają kanalizacji.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 01-10-2021
Panie burmistrzu, piszę do pana w sprawie wybiegu/parku/placu zabaw dla psów. Czy taki park kiedykolwiek powstanie w Strzegomiu? Jeśli chodzi o miejsce, to wydaje mi się, że dawny teren placu zabaw przy ul. Agatowej byłby dobrym miejscem na taką inwestycję.

 

ODPOWIEDŹ:

W lipcu br. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę wybiegu i parku zabaw dla psów na działce nr 1120 obr. Krzyżowa Góra – teren za halą sportową przy ul. św. Jana. Zgodnie z projektem powstanie ogrodzony wybieg wraz z oświetleniem i monitoringiem o powierzchni ok. 800 m kw. Termin wykonania dokumentacji to 30.11.2021 r. O tym, czy realizacja zadania rozpocznie się już w przyszłym roku, zadecyduje Rada Miejska.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Renia

Opublikowano: 03-09-2021
Panie burmistrzu Minęło już 6 miesięcy, kiedy prosiłam pana o interwencję w sprawie pojemnika KP-7 na odpady postawionego na chodniku przy ul. Świdnickiej i ul. Kościelnej (opublikowano 22.01.202 r.; a cała sprawa ciągnie się ok. 2 lat). Zgodnie z pana odpowiedzią "wspólnoty mieszkaniowe mają wyznaczone miejsca na boksy i obecnie są w trakcie projektu” (opuścił pan budynek przy Kościelnej 27). Nie wmówi mi pan, że projekt na boksy na odpady jest tak skomplikowany, iż jego wykonanie musi trwać tak długo. Obawiam się, że biorąc pod uwagę pana chęć rozwiązania problemu postawienia boksów będzie to trwało tak długo, jak budowa Tadź Mahal. W tym czasie nie będzie pan już sprawował swojego urzędu i cały problem dostanie w spadku Pana następca. Zauważyłam, jak w trakcie pana kadencji wypiękniało nasze miasto i szkoda, aby problem, o którym piszę, był "kleksem" pana rządów w mieście; przynajmniej z mojego punktu widzenia. Mam jednak wiarę, że mnie pan zaskoczy i problem zostanie rozwiązany niezwłocznie.

 

ODPOWIEDŹ:

Ze względu na brak boksów śmietnikowych w dalszym ciągu pojemnik na odpady dla mieszkańców ul. Kościelnej od nr 17 do 27 obecnie musi być użytkowany, ale nie znaczy to, że odpady trzeba pozostawiać w miejscach innych niż w ustawionym pojemniku. Wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Kościelnej pomimo, że mają wyznaczone miejsca na boksy śmietnikowe, w dalszym ciągu ich nie wybudowały. Ustawienie boksów jest po stronie wspólnot mieszkaniowych ze środków własnych, także czekamy na ich wybudowanie. Mieszkańcy ul. Świdnickiej, której zarządcą jest Spółdzielnia Mieszkaniowa posiadają boks śmietnikowy i powinny zbierać odpady w miejscu do tego przeznaczonym. Po wybudowaniu boksów przez wspólnoty mieszkaniowe pojemnik Kp-7 znajdujący się przy ul. Kościelnej zostanie usunięty.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marcin

Opublikowano: 03-09-2021
Witam, mam pytanie dotyczące wraków pozostawionych na parkingach i ulicach Strzegomia. Zabierają miejsca parkingowe, z których powinni mieć możliwość korzystać mieszkańcy. W obrębie samego Rynku czy Al. Wojska Polskiego takich wraków, pozostawionych aut, które obrósł już bluszcz naliczyłem 10. Jakie organy w naszej gminie powinny zajmować się takimi wrakami, ustaleniem właściciela i zmuszeniem go do zezłomowania bądź odholowania takiego pojazdu? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Szczegóły przekazujemy na Komisariat Policji w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Strzegomiak

Opublikowano: 03-09-2021
Witam. Zdecydował pan o zorganizowaniu Festiwalu Folkloru i Święta Granitu Strzegomskiego. Jak zamierza pan zapanować nad tymi tłumami ludzi, którzy przybędą na te imprezy, organizowane bądź co bądź w czasie pandemii. Myśli pan, że ci przybysze będą utrzymywać dystans i stosować maseczki? Czy raczej pójdzie to wszystko na żywioł. Na rozsądek ludzki bym tu nie liczył. Nie ma pan wyrzutów sumienia, że przyczyni się pan do wzrostu zachorowań? Panu i urzędnikom to raczej wzrost zachorowań nie będzie przeszkadzał. Co najwyżej znowu zamknięcie się w urzędzie przed ludźmi. Pozdrawiam i życzę mniej festiwalowych przemyśleń.

 

ODPOWIEDŹ:

Już informowałem pana na medium społecznościowym - impreza jest dla zaszczepionych i my się nie boimy. Niezaszczepieni niech się boją. Moim zdaniem nie powinni chodzić na imprezy i siedzieć w domu. Nawet jak przyjdzie czwarta fala, to urzędu nie zamkniemy. Pracownicy o tym wiedzą i ci, którzy się nie zaszczepili też wiedzą, że nie będzie żadnych ograniczeń w urzędzie. Inaczej było, jak nie było dostępu do szczepionek.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Robert

Opublikowano: 02-04-2021
Dlaczego pan wprowadza mieszkańców w błąd? Palenie w piecach odpadami nie zgłasza się na policję, gdyż nie posiadają środków ani wiedzy na temat palenia odpadami. Od tego jest Straż Miejska, o ile istnieje w danym mieście, lub pana pracownicy z UM z Wydziału Ochrony Środowiska.

ODPOWIEDŹ:

 Jeśli tak gdzieś napisałem, to przepraszam. Prawo ma straż miejska, której nie powołujemy po negatywnym odbiorze tego tematu przez mieszkańców oraz upoważniony pracownik Urzędu Miejskiego.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Kamyk

Opublikowano: 05-03-2021
Dlaczego pan zamyka obiekty sportowe? Proszę sie przejść na targ przy ul. Legnickiej - tysiąc ludzi bez maseczek, jeden przy drugim. To jest walka z pandemią w Strzegomiu?

 

ODPOWIEDŹ:

 Nic nie zamykam, stosuję się tylko do przepisów.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Obywatel

Opublikowano: 08-02-2021
Panie burmistrzu, gdzie można zgłaszać lub komu w gminie Strzegom ewidentne przypadki palenia odpadami plastikowymi w piecu CO?

 

ODPOWIEDŹ:

Przypadki palenia odpadami w piecu należy zgłaszać w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu oraz na Komisariat Policji w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Renia

Opublikowano: 22-01-2021
Witam panie burmistrzu, chciałam się dowiedzieć, jak długo jeszcze duży zielony pojemnik na odpady będzie szpecił chodnik przy ul. Świdnickiej 21-25 i Kościelnej ustawiony od strony wewnętrznej tych ulic. Z tego co zauważyłam swoje śmieci wrzucają do niego mieszkańcy ulicy Kościelnej nr: 17-19, 21,23,25,25A,27 oraz ul. Świdnickiej 21-25 i 29. Taka sytuacja trwa od dawna i najwyższy już czas, aby wreszcie została odpowiednio załatwiona. Nie może być tak, że pod bokiem Bazyliki i pomnika JPII znajdowało się wysypisko śmieci. Odpady te często pod postacią drzwi, gruzu, zużytego sprzętu gospodarstwa domowego podrzucane są pod osłoną nocy przez innych mieszkańców z całego Strzegomia. Powoduje to zakłócenia w ruchu pieszych, a nawet utrudnia dojazd do posesji przy ul. Świdnickiej 21-25. Proszę więc o załatwienie tej sprawy niezwłocznie, bo taki stan nie może i nie powinien trwać dłużej. Najwyższa pora, aby służby za to odpowiedzialne wyznaczyły miejsca do lokalizacji boksów na śmieci dla mieszkańców wymienionych przeze mnie ulic. Nie jest tym miejscem chyba środek chodnika? Z moich obserwacji wynika, że swoje odpady wrzucają to również nawet mieszkańcy, którzy mają już wybudowane boksy z ul. Ogrodowej i innych numerów Kościelnej, bo tak im jest wygodniej.

 

ODPOWIEDŹ:

Ze względu na brak boksów śmietnikowych pojemnik na odpady dla mieszkańców ul. Kościelnej od nr 17 do 27 obecnie musi być użytkowany, ale nie znaczy to, że odpady trzeba pozostawiać w miejscach innych niż w ustawionym pojemniku. Informuję, że wspólnota mieszkaniowa przy ul. Kościelnej 17-19 uzyskała zgodę spółdzielni mieszkaniowej wspólnego użytkowania boksu śmietnikowego. Obecnie oczekują na przesłanie stosownej umowy oraz kluczy dla mieszkańców. Wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Kościelnej 21, 23, 25, 25A mają wyznaczone miejsca na boksy i obecnie są w trakcie projektu. Mieszkańcy ul. Świdnickiej, której zarządcą jest spółdzielnia mieszkaniowa posiadają boks śmietnikowy i powinny zbierać odpady w miejscu do tego przeznaczonym. Po wybudowaniu boksów przez wspólnoty mieszkaniowe pojemnik Kp-7 znajdujący się przy ul. Kościelnej zostanie usunięty.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 Następna strona