Pytania kategoria: Bezpieczeństwo

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Gosia

Opublikowano: 08-07-2022
Witam, panie burmistrzu. Moje pytanie dotyczy bezpieczeństwa na drogach w Goczałkowie. Czy jest możliwość żeby powstały dodatkowe pasy (zebry), żeby móc w niektórych miejscach bezpiecznie przejść przez drogę? Druga moja sugestia dotyczy progów zwalniających - czy jest opcja żeby takie powstały? Na tak duża wioskę z takim natężeniem ruchu nie mamy żadnych progów. Samochody jeżdżą bardzo szybko, a my boimy się o bezpieczeństwo nasze, naszych dzieci i wszystkich mieszkańców. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Proszę o wskazanie konkretnych miejsc, gdzie powinny pojawić się przejścia dla pieszych.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Zbigniew

Opublikowano: 18-02-2022
Zwracam się z prośbą-pytaniem do pana burmistrza w następującej sprawie. Kto położył - i dlaczego - płyty polerowane obok fontanny w Rynku. Można powybijać sobie zęby i połamać nogi. Z poważaniem.

 

ODPOWIEDŹ:

Płyty te były kładzione kilkanaście lat temu i nie wiem dlaczego tak zrobiono.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Robert

Opublikowano: 12-11-2021
Witam pana. Widzę, że trudne pytania pozostawia pan bez odpowiedzi bądź ich w ogóle unika. Pytam po raz kolejny, dlaczego gmina nie ma podpisanej żadnej umowy jak inne miasta w powiecie dot. zabierania bezpańskich psów. Wiem, że w godzinach urzędowania UM pani po wielkich wymianach zdań psa zabiera przez kogoś tam. Po zamknięciu UM psy mogą biegać swobodnie. Nie oczekuję tu odpowiedzi, że proszę dzwonić na policję, gdyż wiem, że policjanci nie są od psów. Do nikogo nie zadzwonią, ponieważ nikt nie ma podpisanej umowy z urzędem. Do siebie też nie zabiorą, bo nie mogą, nie ma Straży Miejskiej. Więc pytanie, do kogo dzwonić w takim przypadku. Również wyprzedzam pana odpowiedź, ze schroniska też przyjmują, a nikt takiego psa nie będzie przewoził swoim samochodem. Na takie rzeczy UM posiada finanse. Może tym razem pan coś odpowie.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina ma podpisaną umowę ze schroniskiem AZYL w Dzierżoniowie na wyłapywanie i przetrzymanie w schronisku bezdomnych zwierząt. Gmina ma również podpisaną umowę z lekarzem weterynarii na opiekę weterynaryjną w przypadku zdarzeń drogowych i losowych z udziałem zwierząt. W godzinach popołudniowych i w święta Komisariat Policji w Strzegomiu przejmuje dyżur w sprawach związanych z bezdomnymi zwierzętami zgodnie z przepisami prawa. Szczegółowo temat opieki nad bezdomnymi zwierzętami i zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Strzegom przedstawia uchwała nr 29/21 Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 24 marca 2021 r. - dostępna na stronie internetowej BIP.STRZEGOM.PL (zakładka Uchwały 2021).

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paweł

Opublikowano: 03-09-2021
Poczekalnia na ul. Leśnej czynna jest niby od poniedziałku do piątku do 22.00. A wczoraj nie było wstępu już o 18.00.

 

ODPOWIEDŹ:

W związku z ograniczaniem ilości kursów wykonywanych przez  przewoźników z przystanku przy ul. Leśnej oraz z dworca autobusowego przy ul. Dworcowej, wynikającym z trwającej epidemii Covid-19, od marca br. obiekty te były czynne od poniedziałku do piątku do godz. 21. Informacja o zmianach pojawiła w „Gminnych Wiadomościach Strzegom” (wydanie z 5 marca 2021r.), w mediach społecznościowych oraz w tych obiektach. W okresie wakacyjnym obiekty dworcowe były czynne w dni powszednie do godziny 20:00, a informacja na drzwiach tych obiektów zaktualizowana. Od 1 września obiekty dworcowe będą czynne: poczekalnia przy ul. Leśnej poniedziałek - piątek 5:00-21:00, dworzec autobusowy poniedziałek - piątek 5:30-21:00. Fakt zamknięcia poczekalni przed godziną 21:00 w piątek 11 czerwca br. nie znalazł potwierdzenia. Pracownicy dworca wykonują swoje obowiązki sumiennie, a do tej pory nie zdarzały się tego typu skargi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Iza

Opublikowano: 03-09-2021
Panie burmistrzu, czy pan zdaje sobie sprawę…

 

ODPOWIEDŹ:

Pytanie w sprawie uzależnień przekazałem odpowiednim instytucjom.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mama z Piłsudskiego

Opublikowano: 03-09-2021
Dzień dobry panie burmistrzu. Moje pytanie dotyczy chodnika przy ul. Bema, a konkretnie odcinka łączącego ul. Piłsudskiego z il. Bema (pomiędzy działkami nr 2413 a 2416). Przy działce nr 2416 jest pas wyznaczony na chodnik, jednak właściciel posesji posadził sobie na nim żywopłot i aby pójść z dziećmi na plac zabaw, trzeba iść po ulicy, na której nawet nie widać, czy coś może jechać za zakrętem. Prosimy o interwencję w tej sprawie. Tam idealna nawierzchnia nie jest potrzebna, aczkolwiek na pewno poprawiłaby jakość przejścia, ale już sam pas wyznaczony dla pieszych poprawi bezpieczeństwo przy ul. Piłsudskiego-Bema. Pozdrawiam.

ODPOWIEDŹ:

Informuję, że żywopłot rośnie w pasie drogi gminnej. Ze względu na poprawę bezpieczeństwa pieszych żywopłot zostanie usunięty w terminie do 15 września br.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: IZA

Opublikowano: 03-09-2021
Witam, informuję, że od tegorocznej zimy przy Al. Wojska Polskiego 49 stoi samochód niewiadomego pochodzenia. Proszę o sprawdzenie i ewentualne usunięcie.

 

ODPOWIEDŹ:

Dziękuję za informację. Sprawę przekazałem do komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marcin

Opublikowano: 03-09-2021
Witam. Na basenie Delfinek pojawiła się informacja mówiąca o tym, że osoby zaszczepione przeciw Covid-19 obsługiwane są bez kolejki. Pytania są takie: jaka jest podstawa prawna, która upoważnia władze miasta do traktowania osób zaszczepionych jako uprzywilejowanych? Czemu to ma służyć? Takie decyzje powinny mieć podstawę prawną.

 

ODPOWIEDŹ:

Ja widziałem napis, że zaszczepieni nie są wliczani w limit klientów, który obowiązuje na basenie. Zgodnie z rozporządzeniem jest tak, że jeśli limit został wykorzystany, to każdy kto ma paszport covidowy ma prawo wejść. Kto nie ma, musi czekać. Ten kto wchodzi na paszport, nie liczy się w limicie. Jest to zgodne z prawem. Tak w ogóle, często jestem na Delfinku i myślę, że niezaszczepieni to dla nas - zaszczepionych to wielkie zagrożenie, szczególnie w saunach.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 03-09-2021
Witam panie burmistrzu, czy temat szkodliwych smrodów ze Słodowni został zakończony? Czy będziemy już całe życie w Strzegomiu w tym smrodem żyć? Wychodzi na to, że z tego Strzegom słynie i trzeba będzie się najlepiej wyprowadzić, bo zdrowie jest najważniejsze niż zatrudnienie kilku osób. Mieli wypuszczać dym w nocy, robią co chcą.

 

ODPOWIEDŹ:

Już wiele razy pisałem, że dla jednych to jest smród, a dla drugich przyjemny chlebowy zapach. Nie stwierdzono żadnych szkodliwych substancji w parze wodnej, która uchodzi kominami. Firma wydała wiele milionów na poprawę sytuacji i moim zdaniem jest znacznie lepiej, choć zdaję sobie sprawę, że nie dla wszystkich. Firma istnieje w Strzegomiu już ponad 100 lat i nie widzę żadnych szans na jej zamknięcie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 03-09-2021
Panie burmistrzu, rozumiemy że współpraca z sołtysami wsi układa się bardzo dobrze, ale niekoniecznie sołtysów z mieszkańcami…

 

ODPOWIEDŹ:

Współpraca z sołtysami układa się bardzo dobrze. Państwa uwagi przekazałem do Wydziału Komunalnego. Rozpocząłem już wizyty na wsiach w czasie zebrań wiejskich. Z chęcią wstąpię także do państwa, bo jest o czym rozmawiać.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta