Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 05-08-2022
Panie burmistrzu, chcielibyśmy się zapytać, kiedy zacznie się kolejny etap prac związany z remontem dróg w Rusku?

 

ODPOWIEDŹ:

Zacznę od innej sprawy. Szanowni państwo, co się dzieje z przyłączami kanalizacyjnymi? Znikoma ilość wykonanych we wsi Rusko. Inwestycja, której domagali się mieszkańcy - bardzo kosztowna i co? Jeśli chodzi o drogi, kończymy projekt i dopiero wtedy, kiedy będzie gotowy - będziemy szukać źródeł finansowania. W piątek 5 sierpnia zapraszam na zebranie wiejskie, na którym będę.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 05-08-2022
Panie burmistrzu, chciałbym się przypomnieć z pytaniem, które zadałem kilka miesięcy temu dotyczącym załatania dziur na drodze wyjazdowej z Ruska w stronę Gościsławia. Dziury są coraz większe i jest ich coraz więcej. Dziur nie widać, bo są na wzniesieniu i można stracić koło lub spowodować wypadek. Proszę o interwencję.

 

ODPOWIEDŹ:

Ubytki w drodze zostały naprawione, jednak ze względu na zły stan techniczny nawierzchni będą powstawać nowe. Wszelkie naprawy proszę zgłaszać bezpośrednio pod numerem telefonu 74 8560 536.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 05-08-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu. Od czasu nawałnicy na początku lipca nie działa w ogóle oświetlenie na ul. Kochanowskiego. Kiedy zostanie to naprawione? Mamy tutaj egipskie ciemności. Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

Oświetlenie na ul. Kochanowskiego zostało naprawione przez firmę Tauron. Bardzo proszę o zgłaszanie podobnych awarii do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu pod numerem telefonu 74 8560 532.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jarek

Opublikowano: 08-07-2022
Dzień dobry. Czy na ul. Wodnej jest przewidziane oznakowanie do 3.5 tony? Dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie, nie jest przewidziane.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 13-05-2022
Panie burmistrzu, czy jest możliwość, aby zakleić kilka dziur w drodze przy wyjeździe z Ruska w kierunku Gościsławia? Chodzi o fragment drogi asfaltowej, która łączy się ze skrzyżowaniem krajowej 5. Dziury znajdują się na wzniesieniu, przez co ich nie widać, a nie są małe i można stracić koło.

 

ODPOWIEDŹ:

 Od 15 maja rozpoczyna się naprawa dróg. Na pewno ta część ulic zostanie załatana.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jarosław

Opublikowano: 13-05-2022
Witam serdecznie, czy jest przewidziany remont ul. Brzozowej w Strzegomiu? Droga jest zdewastowana przez ciężki sprzęt dojeżdżający do nowo powstającego osiedla - dziura na dziurze.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina Strzegom nie posiada kompleksowego projektu na przebudowę ul. Brzozowej w Strzegomiu. Dodam, że w skład dokumentacji na przebudowę ul. Andersa wchodzi także częściowa przebudowa ul. Brzozowej na odcinku od nr 52 do końca. Co do realizacji, to szukamy sposobów dofinansowania.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 15-04-2022
Mam pomysł na usprawnienie przejścia dla pieszych naprzeciwko komisariatu Policji. Otóż codziennie rano autobusy dowożą ludzi do pracy i do szkół. Piesi chodzą pojedynczo i przez to co chwilę tamuje się ruch samochodowy . Gdyby w tym miejscu zrobić światła z przyciskiem dla ludzi (tak jak w dużych miastach) - pieszy naciska guzik, zbiera się grupka i dopiero dostają zielone światło do przechodzenia przez ulicę. Czy to dobry pomysł ? Przekaże go pan do odpowiednich ludzi w urzędzie, żeby to zrealizować?

ODPOWIEDŹ:

Pomysł świetny - gorzej z realizacją. Jest to droga pod zarządem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, i niestety nie ma takiej zgody. Jest to inwestycja, która kosztowałaby ok. 200 tys. i nie ma na nią zgody. Dziękuję za pomysł.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Tomek O.

Opublikowano: 15-04-2022
Mam prośbę o załatanie dziur i spękanego asfaltu na skrzyżowaniu ulic Widokowa - Parkowa.

ODPOWIEDŹ:

Już niedługo rozpocznie się wiosenna naprawa, w trakcie której połatane zostaną także te fragmenty dróg.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Asunta

Opublikowano: 15-04-2022
Panie burmistrzu. Niedawno została oddana do użytku wyremontowana ul. Olszowa, przystosowana do ruchu ciężkich pojazdów. Niestety nie wszyscy z niej korzystają. Na przedłużeniu ul. Starzyńskiego powstaje nowe osiedle domów jednorodzinnych i obecnie tą ulicą oraz ul. Lipową codziennie przejeżdża kilka lub kilkanaście ciężkich pojazdów przewożących materiały. Najgorsze są "gruszki" z betonem, ważące kilkadziesiąt ton. Ul. Lipowa przy cmentarzu już teraz nie nadaje się praktycznie do przejechania samochodem osobowym, dziura na dziurze, a czekamy aż na ulicy Starzyńskiego zaczną pękać domy i ulegnie zniszczeniu wiekowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Poza tym jest to ulica wąska, bez chodników i pobocza, a samochody ciężarowe jadą bez zwracania uwagi na idących nią mieszkańców, często dzieci, i na zaparkowane przy posesjach aura osobowe. Czy nie należy rozpatrzyć postawienia znaków ograniczających tonaż wjeżdżających już z drogi krajowej 5 na ul. Lipową i ul. Starzyńskiego pojazdów? I czy można chociaż trochę połatać ul. Lipową? Jeżeli ktoś z mieszkańców uszkodzi przez stan drogi auto, będziemy żądać od miasta odszkodowań. Prosimy o szybką reakcję, bo będziemy musieli sami zacząć blokować przejazd dla ciężkich pojazdów.

ODPOWIEDŹ:

Droga zostanie naprawiona w ramach wiosennego remontu dróg. Ja się bardzo cieszę, że miasto się rozwija i powstają nowe budynki. Jest kłopot w czasie budowy, ale nie ma innego wyjścia, żeby wybudować dom. Fundament musi wylać tzw. "gruszka". Materiał też trzeba dowieźć.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Włodzimierz

Opublikowano: 15-04-2022
Dzień dobry panie burmistrzu, proszę o odpowiedź, jak mieszkańcy Międzyrzecza mają przedostać się w sposób bezpieczny do Strzegomia? Główna droga w ogóle nie jest oświetlona, co nie jest bezpieczne dla osób starszych. Przy moście, idąc w kierunku ul. 3 Maja, brak jest utwardzonego przejścia. Po deszczach wielkie błoto i bardzo ślisko. Ja rozumiem, że są busy do Strzegomia, ale do lekarza, kościoła czy na zakupy trzeba się dostać i nie zawsze starsza osoba może czekać godzinę na busa, a w dodatku kończąc remont drogi na ul. 3 Maja, został postawiony znak zakazu przejścia w kierunku Międzyrzecza, co jest absurdem!

ODPOWIEDŹ:

W ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji złożyliśmy fiszkę zakładającą budowę ścieżki rowerowej Strzegom - Międzyrzecze - Morawa - Jaworzyna Śl. z odgałęzieniem w Morawie do Jaroszowa. Co z tego wyjdzie, nie wiem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta