Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Komunikaty

14.10.2019 r.

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH


14.10.2019 r.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA PIKNIK ORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM KULTURY

Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 13-05-2022
Panie burmistrzu, czy jest możliwość, aby zakleić kilka dziur w drodze przy wyjeździe z Ruska w kierunku Gościsławia? Chodzi o fragment drogi asfaltowej, która łączy się ze skrzyżowaniem krajowej 5. Dziury znajdują się na wzniesieniu, przez co ich nie widać, a nie są małe i można stracić koło.

 

ODPOWIEDŹ:

 Od 15 maja rozpoczyna się naprawa dróg. Na pewno ta część ulic zostanie załatana.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jarosław

Opublikowano: 13-05-2022
Witam serdecznie, czy jest przewidziany remont ul. Brzozowej w Strzegomiu? Droga jest zdewastowana przez ciężki sprzęt dojeżdżający do nowo powstającego osiedla - dziura na dziurze.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina Strzegom nie posiada kompleksowego projektu na przebudowę ul. Brzozowej w Strzegomiu. Dodam, że w skład dokumentacji na przebudowę ul. Andersa wchodzi także częściowa przebudowa ul. Brzozowej na odcinku od nr 52 do końca. Co do realizacji, to szukamy sposobów dofinansowania.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 15-04-2022
Mam pomysł na usprawnienie przejścia dla pieszych naprzeciwko komisariatu Policji. Otóż codziennie rano autobusy dowożą ludzi do pracy i do szkół. Piesi chodzą pojedynczo i przez to co chwilę tamuje się ruch samochodowy . Gdyby w tym miejscu zrobić światła z przyciskiem dla ludzi (tak jak w dużych miastach) - pieszy naciska guzik, zbiera się grupka i dopiero dostają zielone światło do przechodzenia przez ulicę. Czy to dobry pomysł ? Przekaże go pan do odpowiednich ludzi w urzędzie, żeby to zrealizować?

ODPOWIEDŹ:

Pomysł świetny - gorzej z realizacją. Jest to droga pod zarządem Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, i niestety nie ma takiej zgody. Jest to inwestycja, która kosztowałaby ok. 200 tys. i nie ma na nią zgody. Dziękuję za pomysł.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Tomek O.

Opublikowano: 15-04-2022
Mam prośbę o załatanie dziur i spękanego asfaltu na skrzyżowaniu ulic Widokowa - Parkowa.

ODPOWIEDŹ:

Już niedługo rozpocznie się wiosenna naprawa, w trakcie której połatane zostaną także te fragmenty dróg.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Asunta

Opublikowano: 15-04-2022
Panie burmistrzu. Niedawno została oddana do użytku wyremontowana ul. Olszowa, przystosowana do ruchu ciężkich pojazdów. Niestety nie wszyscy z niej korzystają. Na przedłużeniu ul. Starzyńskiego powstaje nowe osiedle domów jednorodzinnych i obecnie tą ulicą oraz ul. Lipową codziennie przejeżdża kilka lub kilkanaście ciężkich pojazdów przewożących materiały. Najgorsze są "gruszki" z betonem, ważące kilkadziesiąt ton. Ul. Lipowa przy cmentarzu już teraz nie nadaje się praktycznie do przejechania samochodem osobowym, dziura na dziurze, a czekamy aż na ulicy Starzyńskiego zaczną pękać domy i ulegnie zniszczeniu wiekowa sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Poza tym jest to ulica wąska, bez chodników i pobocza, a samochody ciężarowe jadą bez zwracania uwagi na idących nią mieszkańców, często dzieci, i na zaparkowane przy posesjach aura osobowe. Czy nie należy rozpatrzyć postawienia znaków ograniczających tonaż wjeżdżających już z drogi krajowej 5 na ul. Lipową i ul. Starzyńskiego pojazdów? I czy można chociaż trochę połatać ul. Lipową? Jeżeli ktoś z mieszkańców uszkodzi przez stan drogi auto, będziemy żądać od miasta odszkodowań. Prosimy o szybką reakcję, bo będziemy musieli sami zacząć blokować przejazd dla ciężkich pojazdów.

ODPOWIEDŹ:

Droga zostanie naprawiona w ramach wiosennego remontu dróg. Ja się bardzo cieszę, że miasto się rozwija i powstają nowe budynki. Jest kłopot w czasie budowy, ale nie ma innego wyjścia, żeby wybudować dom. Fundament musi wylać tzw. "gruszka". Materiał też trzeba dowieźć.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Włodzimierz

Opublikowano: 15-04-2022
Dzień dobry panie burmistrzu, proszę o odpowiedź, jak mieszkańcy Międzyrzecza mają przedostać się w sposób bezpieczny do Strzegomia? Główna droga w ogóle nie jest oświetlona, co nie jest bezpieczne dla osób starszych. Przy moście, idąc w kierunku ul. 3 Maja, brak jest utwardzonego przejścia. Po deszczach wielkie błoto i bardzo ślisko. Ja rozumiem, że są busy do Strzegomia, ale do lekarza, kościoła czy na zakupy trzeba się dostać i nie zawsze starsza osoba może czekać godzinę na busa, a w dodatku kończąc remont drogi na ul. 3 Maja, został postawiony znak zakazu przejścia w kierunku Międzyrzecza, co jest absurdem!

ODPOWIEDŹ:

W ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji złożyliśmy fiszkę zakładającą budowę ścieżki rowerowej Strzegom - Międzyrzecze - Morawa - Jaworzyna Śl. z odgałęzieniem w Morawie do Jaroszowa. Co z tego wyjdzie, nie wiem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Michu

Opublikowano: 18-02-2022
Witam, ogromna prośba o wymianę wszystkich niesprawnych żarówek w latarniach ulicznych na ul. Dworcowej. Nie świeci już chyba z 8-9 lamp.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina Strzegom zgłosiła konieczność wymiany żarówek do firmy Tauron. Jednocześnie informuję, że wymianę żarówek i nieprawidłowe działanie oświetlenia można zgłaszać na infolinię firmy Tauron pod nr telefonu 991.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkańcy Ruska

Opublikowano: 18-02-2022
Czy ZUK mógłby się zająć drzewami rosnącymi wzdłuż drogi w Rusku od placu zabaw w kierunku budynku nr 62? Są to drzewa niskie o rozłożystej koronie dziko rosnące (sumak octowiec). Drzewa wystają nad drogę. Zagraża to bezpieczeństwu, ponieważ idąc drogą nie ma miejsca na poboczu, aby się schować przed nadjeżdżającym samochodem.

 

ODPOWIEDŹ:

Gmina dokona przeglądu drzewostanu. Gdy zajdzie taka konieczność, przeprowadzi cięcia korekcyjne.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mariusz

Opublikowano: 18-02-2022
Witam. Ostatnio pisałem na temat 3 etapu remontu drogi na ul. Piłsudskiego. Do tej pory nie ma odpowiedzi. Przypominam tylko, że była to jedna z pańskich obietnic wyborczych, tymczasem nagle zrezygnowano z kolejnego etapu remontu tej drogi.

 

ODPOWIEDŹ:

Państwo wiecie, ze zrobiliśmy dwie zatoczki - pisałem o tym. Gdyby sprawy własności i budowlane byłyby załatwione, temat ten byłby zakończony. Niestety, sprawy przyłączy nie są uregulowane i nie będzie budowy. Przypominam, że już w poprzedniej zatoczce było wiele awantur o nic, a po wykonaniu jeden z awanturników przypomniał sobie o przyłączach gazu i trzeba było rozbierać nową nawierzchnię.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Jaroszowianin

Opublikowano: 18-02-2022
Witam serdecznie panie burmistrzu. Proszę o informację dotyczącą dojazdu samochodów ciężarowych do kopalni w Morawie. Z pewnych źródeł wiadomo mi, że kopalnia granitu w Morawie (Kopalnia Morstone - złoże Morów II) zmieniła właściciela, który z pewnością uruchomi proces wydobycia granitu z tej kopalni. Czy to prawda, że dojazd aut ciężarowych będzie odbywał się od strony Jaroszowa? Z drogi krajowej DK5 starą drogą wzdłuż kapliczek? Z tego co wiem, od strony Morawy jest ograniczenie dla aut ciężarowych. Czy ruch aut ciężarowy nie będzie miał negatywnego wpływu na bezpieczeństwo mieszkańców? Czy nie przyczyni się to do utrudnień na DK5 w rejonie skrzyżowania z drogą do kopalni?

 

ODPOWIEDŹ:

Jeśli ruch samochodów ciężarowych będzie odbywał się tą drogą, musi być zgodny z przepisami ruchu drogowego. W chwili obecnej nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta