Pytania kategoria: Drogi i oświetlenie

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 03-03-2023
Witam. Panie burmistrzu, widziałem ostatnio ładny artykuł o kolejnych remontach dróg w naszej gminie. Chciałbym zapytać - na jakim etapie jest remont drogi w miejscowości Rusko? Czy temat jest nadal aktualny?

 

ODPOWIEDŹ:

Temat jest aktualny - do końca kwietnia oczekujemy na wyniki naboru dróg, w którym złożony został wniosek o remont dróg w Rusku.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Bartek

Opublikowano: 03-03-2023
Witam panie burmistrzu, chciałbym się dowiedzieć, czy nasza gmina jest na tyle bogata, że może sobie pozwolić na utwardzanie placu kamieniarza? Chodzi o sytuację przy markecie Dino, gdzie na chodnikach stoją płyty granitowe, na trawnikach stare auta, bo jeśli to nie gmina utwardza temu panu plac, to dlaczego się na to zgadza, przecież tylko czekać aż kogoś potrąci auto, z powodu tego, że gmina nie ma czasu/ chęci zająć się tym tematem.

 

ODPOWIEDŹ:

Zajmujemy się tym tematem na razie bez powodzenia. Proszę poczekać jeszcze trochę na załatwienie tej sprawy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec kierowca

Opublikowano: 03-02-2023
Szanowny panie burmistrzu. Nasze miasto ponownie zostało pobłogosławione awarią sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic Świdnickiej i Kasztelańskiej. Wczoraj (poniedziałek 23 stycznia) przejeżdżałem tamtędy kilka razy o różnych porach. Żadnego korka, brak sznura aut z każdej strony (od Rynku także - o dziwo), ruch płynny. Dziś rano (wtorek godzina UWAGA! 7:50) dokładnie to samo. Co się dzieje? Dlaczego tak uparcie trzyma się pan tezy o bezpieczeństwie i utrzymaniu tego szaleństwa, jakim są te "światła", blokujące ruch o każdej możliwej porze? Proszę wziąć pod uwagę, że gros aut to tranzyt ciężarowy na Legnicę, a jedynie część osobowych kieruje się od ronda do Rynku - zaczekają tę chwilę, jeśli będzie potrzeba. Po co na siłę tamować ruch takiej arterii?

 

ODPOWIEDŹ:

To nie ja trzymam się uparcie, że te światła mają działać. Mam podobne zdanie jak pan.

To światła na drodze wojewódzkiej, którymi zarządza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która ma siedzibę we Wrocławiu. Skieruję pana sugestie do DSDiK. W rozmowach otrzymywałem informację, że zależy to od natężenia ruchu, które jest mierzone przez właściciela drogi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Goczałków

Opublikowano: 20-01-2023
Witam panie burmistrzu. Czy autobus, który jeździ i dowozi dzieci do szkoły w Goczałkowie mógłby zabierać dzieci z osiedla tzw. Manhattan? Mają one kawałek do szkoły, a rodzice są pracujący, więc trochę strach puszczać dzieci same, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdzie po godz. 7:00 rano jest jeszcze ciemnawo trochę.

 

ODPOWIEDŹ:

W 2023 r. nie ma możliwości zorganizowania takiego dowozu ze względu na uzyskanie dofinansowania od wojewody dolnośląskiego na zorganizowane linie autobusowe. Aktualnie gmina Strzegom zorganizowała dowóz uczniów do szkół zgodnie z ustawą Prawo Oświatowe, które nakłada na organizatora transportu zbiorowego obowiązek dowiezienia ucznia do szkoły i zapewnienia mu opieki transportu w przypadku, gdy uczeń ten mieszka w odległości 3 km (uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej) lub 4 km (uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej). Zorganizowanie dodatkowego dowozu możliwe będzie dopiero po 1 stycznia 2024 r., po uwzględnieniu przebiegu linii autobusowej przez osiedle.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Romek

Opublikowano: 23-12-2022
Dzień dobry, czy planowana jest w najbliższym czasie naprawa nawierzchni ul. Starzyńskiego? Jej stan, zwłaszcza na odcinku od skrzyżowania z ulicą Brzozową do nowo powstającego osiedla, to tragedia. Zwracam się z prośbą o interwencję w tym temacie. Z góry dziękuję.

 

ODPOWIEDŹ:

Na ul. Starzyńskiego i ul. Brzozowej występują ubytki, które zostaną uzupełnione w okresie wiosennym. Jednocześnie informuję, że po zakończeniu prac budowlanych zw. z nowym osiedlem zostaną podjęte decyzje o możliwości przebudowy ulicy i wykonania nowej nawierzchni. W chwili obecnej jest to nieuzasadnione ze względu na poruszające się pojazdy obsługujące prace.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Fred

Opublikowano: 23-12-2022
Od tygodnia są informacje że będzie śnieżyca a strzegomscy drogowcy zaskoczeni! Drogi i chodniki są nieodśnieżone, nieposypane!

 

ODPOWIEDŹ:

Za odśnieżanie dróg odpowiada Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Strzegomiu. Koszty odśnieżania pokrywane są z budżetu gminy Strzegom. W tym numerze naszej gazety podajemy zarządców dróg i numery telefonów, pod które należy zadzwonić, aby zgłosić konieczność odśnieżania drogi. Przypominam jeszcze, że to właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Beata

Opublikowano: 23-12-2022
Czy planowane jest zrobienie oświetlenia chodnika pomiędzy Strzegomiem a Wieśnicą?

 

ODPOWIEDŹ:

Nie, nie planujemy. Jest to teren Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, i gmina nie może tam inwestować.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Anna

Opublikowano: 23-12-2022
Panie Burmistrzu. Ul. Dąbrowskiego przed remontem: drzewka, klomby, żywopłoty bukszpanowe. Ul. Dąbrowskiego po remoncie: zero drzewek, zero klombów, zero żywopłotów. Granitoza! Co to ma być?

 

ODPOWIEDŹ:

Drzewek to ja na tej ulicy nie widziałem. Proszę poczekać do wiosny. Będzie zieleń. Nie chcieliśmy robić nic na zimę, bo szkoda pieniędzy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Mieszkaniec

Opublikowano: 23-12-2022
Panie burmistrzu, czy na alejkach obok przystanku mogą powstać miejsca parkingowe dla ludzi, którzy czekają na autobus na strefy typu Mercedes lub Amazon? Niedługo będą nam parkować na klatkach, bo stają jak im się podoba, nie patrząc na bramki czy zastawianie bram.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie rozumiem, o które miejsce chodzi.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Michał

Opublikowano: 30-09-2022
Dzień dobry, panie burmistrzu. Czy jest możliwość oświetlenia drogi między Międzyrzeczem a ul. 3Maja? Głównie przy przejściu nad rzeką wieczorami jest bardzo ciemno i niebezpiecznie. Miałbym wielką prośbę - czy istnieje możliwość poinformowania kolei o poprawienie drogi, ponieważ kopali światłowód i zostawili pozapadane wykopy i kamienie, a na telefony prywatne nie reagują. Jest to jedyna droga dla osób z Międzyrzecza, aby pójść na pieszo. Nie każdy ma samochód.

 

ODPOWIEDŹ:

Sprawę uporządkowania terenu przekażę do PKP. Oświetlenie terenu nad rzeką jest niemożliwe, bo to nie jest nasz teren, tylko Wód Polskich.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta