Pytania kategoria: Inne

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Iza

Opublikowano: 16-09-2022
Dzień dobry. Czy w Strzegomiu, tak samo jak w Krakowie, można by było postawić ławeczki dla karmiących matek? Uważam to za bardzo przydatną i fajną sprawę.

ODPOWIEDŹ:

Po programie, który został wyemitowany w jednej ze stacji telewizyjnych, były już takie sygnały. Sprawę przedstawię na zebraniu sołectwa Strzegom, by przeznaczyć na ten cel środki z funduszu sołeckiego na 2023 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Bogusław

Opublikowano: 08-07-2022
Panie burmistrzu, czy można prosić o uprzątnięcie tego złomowiska przy ul. 3 Maja 29 lub o zmuszenie wspólnoty. Tam się bawią dzieci, a pełno tam złomu, opiłków, starych telewizorów i nie tylko, a to jest podwórko, do tego gminne. Uwagi były zwracane i echo.

 

ODPOWIEDŹ:

Byłem, widziałem i ręce mi opadły. Przecież to siatka z byłego ogrodzenia, której nie przyniósł nikt obcy, podobnie śmieci (plastiki - posegregowane). Droga Wspólnoto, może warto byłoby uporządkować to we własnym zakresie. Śmieci do pojemników, a siatka do PSZOK-u lub jako gabaryt można też sprzedać. Te zabawki przy drzwiach chyba nie przeszkadzają, ale walizka czyja - to ja nie wiem.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Marek

Opublikowano: 15-04-2022
Panie burmistrzu, dlaczego podczas remontu podwórka między ulicami Dąbrowskiego - Szkolną - Świętej Anny - Kościelną tak bezmyślnie i po barbarzyńsku po kolei wycina się wszystkie drzewa? Wycięto już wszystkie rosnące tam od lat piękne brzozy, wycięto rosnącego z boku koło śmietnika dużego orzecha (notabene najpierw go przycięto - ok, a po kilku dniach bezmyślnie całkiem wycięto). Rozumiem remont, rozumiem, że czasami wycięcie czegoś jest konieczne, ale nie tak, że się tnie po kolei wszystkie drzewa z całkowitym brakiem poszanowania dla przyrody. Mentalnie to jest podejście z minionej epoki. Przecież, aby ewentualnie nowo posadzone drzewa odrosły do takiej postaci, jak tam były, potrzeba kilkudziesięciu lat. Obecnie (stan na 12.03.2022r.) ostały się już tylko dwa drzewa, które pewnie też lada moment zostaną wycięte. My mieszkający przy tym podwórku ludzie chcemy oddychać tlenem, a nie wyłącznie spalinami z mieszczącego się tam dużego miejskiego parkingu. I jeszcze pytanie dodatkowe. Co się dzieje z drewnem z wyciętych drzew? Gmina je komuś sprzedaje, czy ktoś sobie je bierze za darmo?

ODPOWIEDŹ:

Wycięto brzozy, które miały odsłonięty system korzeniowy. Rosły na skarpie i w każdej chwili mogły przewrócić się na budynek mieszkańców. Będą wykonane nowe nasadzenia. Nie zgadzam się ze słowami: "bezmyślnie", "barbarzyńsko", bo kiedy przygotowywano projekt, sprawy były szczegółowo analizowane. Drewno jest przekazywane na opał osobom, które korzystają z opieki Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Manfred:

Opublikowano: 18-02-2022
Z jakiego powodu na stronie BIP nie są zamieszczane protokoły z sesji od 2018 r. do nadal?

 

ODPOWIEDŹ:

Protokoły z sesji Rady Miejskiej są dostępne w Biurze Rady w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Ponadto dostęp do informacji publicznej realizowany jest poprzez transmisje z obrad w kanale gminy Strzegom w serwisie YOUTUBE. Zachęcam do oglądania transmisji na żywo i z odtworzenia.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Przemysław

Opublikowano: 18-02-2022
Kiedy pojawi się harmonogram odbioru odpadów dla gminy Strzegom?

 

ODPOWIEDŹ:

Harmonogramy wywozu odpadów w gminie Strzegom zostały udostępnione na poniższych stronach internetowych:

1. https://strzegom.pl w zakładce "Aktualności" w dniu 31.12.2021 r.
link do harmonogramów: https://strzegom.pl/aktualnosci/n,240646,nowe-harmonogramy-wywozu-odpadow.html

2. http://czysty.strzegom.pl w zakładce "Wywóz odpadów" w dniu 04.01.2022 r.
link do harmonogramów: http://czysty.strzegom.pl/harmonogram-odbioru-odpadow

Ponadto harmonogramy ukazały się w lokalnej prasie "Gminne Wiadomości STRZEGOM" nr 232 z dnia 21.01.2022 r. oraz zostały dostarczone w styczniu 2022 r. w formie ulotek do skrzynek pocztowych na terenie gminy.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Rafał

Opublikowano: 18-02-2022
Witam, czy to prawda, że ma być uruchomiony pociąg ze Strzegomia do Wrocławia? Jeśli tak, to kiedy?

 

ODPOWIEDŹ:

Z informacji, które posiadam w chwili uruchomienia linii Świdnica-Wrocław ma być uruchomiony pociąg relacji Jawor-Strzegom-Świdnica-Wrocław. Odjazd ze Strzegomia do Wrocławia nastąpi o godz. 5:44. Do Wrocławia pociąg przyjedzie o godz. 07:21 (całkowity czas podróży 1h:37m, 0 przesiadek). Pociąg powrotny z Wrocławia do Strzegomia wyruszy o godz. 16:35. W naszym mieście będzie o godz. 18:06 (czas podróży 1h:31 m, 0 przesiadek).

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Monika

Opublikowano: 23-12-2021
Panie burmistrzu, cieszę się, że w planach jest budowa tak wielu mieszkań m.in. ulice Parkowa, Konopnickiej. Moje pytanie dotyczy jednak dojazdów do tych miejsc. Obecnie cała ul. Parkowa i ul. Krótka to już jedno wielkie wąskie gardło. Wiadomo, że w tym rejonie duża cześć mieszkańców posiada garaże, co zwiększa nasilenie ruchu. Dodatkowo dochodzą projekty w realizacji lub zaplanowane. Konkretnie: - duży blok ul. Parkowa/Dolna, - duży blok ul. Parkowa po "barakach", - nowe osiedle ul. Parkowa TBS - Konopnicka "socjalne". Czy w zawiązku z tym planowane są jakieś rozbudowy lub remonty tych ulic? Jeśli tak, to proszę o konkretną odpowiedź lub link np. do projektów, wizualizacji.

 

ODPOWIEDŹ:

Tak. Będzie wykonywana w pierwszej kolejności kanalizacja deszczowa, by nie zalać ul. Dolnej. Wykonujemy projekt przebudowy ul. Parkowej i ul. Krótkiej. W 2022 r. wybudujemy ul. Konopnickiej, są także przygotowywane projekty ulic wokół trzech budynków TBS. Wąskim gardłem będzie odcinek skrzyżowania od ul. Konopnickiej do ul. Dolnej i będzie to droga jednokierunkowa na tym odcinku do ul. Dolnej.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Zbulwersowany

Opublikowano: 23-12-2021
Witam, 6 grudnia mimo złej pogody udaliśmy się z 2-letnim dzieckiem na spotkanie ze św. Mikołajem, na które zaproszone były wszystkie dzieci. Wybiła godz. 16.00 i wszystkie maluchy zaczęły płakać, bo potężny i nieustający ryk motorów był tak silny. Brawo za organizację... Super impreza. Mam nadzieję, że pan tam był, słyszał ten ryk i widział uciekające dzieci.

 

ODPOWIEDŹ:

Nie, nie byłem. Jest to jedyna taka krytyka, ale oczywiście weźmiemy ją pod uwagę.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Elka

Opublikowano: 26-11-2021
Czy komunikacja gminna przynosi jakiś zysk? Do których linii trzeba dopłacać, a które są rentowne?

 

ODPOWIEDŹ:

Komunikacja gminna nie przynosi zysku, ale też jest finansowana z kilku źródeł. Pierwsze - najważniejsze - to 2,60 zł dopłaty do kilometra z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Drugie źródło to połączenie dowozu uczniów do szkół z transportem zbiorowym i niewielki zysk (z biletów miesięcznych) - dwie linie są dochodowe. Komunikacja gminna to wniosek nr 1 w Strategii Rozwoju Gminy Strzegom, którą konsultowaliśmy na wielu zebraniach i to mieszkańcy wystawili takie zadanie do realizacji - szczególnie mieszkańcy 22 wiosek. I jeszcze jedno, nie znam miasta czy gminy, gdzie komunikacja byłaby dochodowa.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Andrzej

Opublikowano: 03-09-2021
Dzień dobry. Kto i na jakiej podstawie zezwolił na znakowanie prywatnych koszów na śmieci jakimiś chipami? Która ustawa/uchwała/regulamin wymaga/zezwala na takie znakowanie prywatnych koszy na śmieci? Niestety wydział ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim nie jest w stanie odpowiedzieć na to proste pytanie.

 

ODPOWIEDŹ:

Jednym z warunków umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych jest punkt, który mówi, że wykonawca zobowiązany jest na własny koszt oznakować pojemniki do gromadzenia odpadów należących do właściciela nieruchomości przeznaczonych na odpady mieszane, tworzywa sztuczne i metale, elektronicznymi znacznikami w technologii RFID oraz ich prawidłowe (co do zawartości) zaewidencjonowanie w elektronicznej i analogowej ewidencji pojemników do gromadzenia odpadów komunalnych. Jest to potrzebne do prowadzenia kontroli ilości odebranych odpadów oraz zgodności z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych przez wykonawcę.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Poprzednia strona 1 2 3 4 ... 8 Następna strona