Newsletter

Zapisz się do newslettera aby znać najnowsze informacje inwestycyjne.
Akcpetuję Regulamin Newslettera

zapisz się

Mieszkańcy pytają Burmistrz odpowiada

W każdy wtorek w godz
8:00 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530

Projekty Unijne

Projekty Unijne

Pytania kategoria: Działalność gospodarcza

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: Barbara

Opublikowano: 14-05-2021
Witam, proszę o informację na temat działki w miejscowości…

 

ODPOWIEDŹ:

 dpowiedzi udzieliła naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Robert

Opublikowano: 24-04-2020
Czy gmina zamierza wesprzeć małych przedsiębiorców, jeśli tak to w jaki sposób?

 

ODPOWIEDŹ:

Wszystkie sprawy umorzeń, zwolnień będą traktowane indywidualnie. Zachęcam do zapoznania się z uchwałami, które przedstawię Radzie Miejskiej na sesji w dniu 29 kwietnia 2020 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Adam

Opublikowano: 29-10-2019
Kamieniołom Barcz ma nagminne przekroczone normy hałasu. O 6.00 rano wyrzucany jest gruz do metalowej koleby. Czy my mieszkańcy osiedla pod Górą Krzyżową nie mamy prawa się wysypiać? Kto wydał zgodę na pracę w stronę osiedla? Czy ktoś kontroluje pracę i rozrost okolicznych kamieniołomów w nieodpowiednim kierunku? Praca palnika wrębowego jest już od dawna zabroniona. Nawet te zakazy są nagminnie łamane. Idzie zima, zamknę okno i po temacie. Ale nie o to chodzi, aby przy osiedlu wydać zgodę na pracę emitująca tak znaczny i długotrwały hałas. Pozdrawiam Adam.


ODPOWIEDŹ:

Nadzór nad zakładami górniczymi pełni Urząd Górniczy we Wrocławiu lub Delegatura Urzędu Górniczego w Wałbrzychu. Natomiast nadzór nad emisją hałasu do środowiska pełni Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu. W celu wysłania zgłoszenia do tych instytucji należy dokładnie doprecyzować problem kontroli.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta