W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530
ODPOWIEDŹ:
Różne są zdania. To mieszkańcy chcieli komunikację miejską. Myślę, że trzeba czasu, by do niej się przyzwyczaić. Otrzymuję też dużo podziękowań, szczególnie od emerytów.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyt
ODPOWIEDŹ:
Zapewnienie prawidłowej dystrybucji biletów spoczywa na operatorze publicznego transportu zbiorowego w gminie Strzegom - firmie POLBUS PKS Sp. z o. o. we Wrocławiu. W przypadku biletu miesięcznego pierwszy zakup musi być dokonany w kasie biletowej ze względu na konieczność wprowadzenia danych pasażera do systemu informatycznego operatora. Stacjonarny punkt sprzedaży biletów znajduje się na dworcu autobusowym przy ul. Dworcowej. Natomiast zakup biletu miesięcznego w kolejnych miesiącach może być realizowany bezpośrednio u kierowców. Aby usprawnić ten proces, polecono operatorowi, firmie POLBUS PKS Sp. z o. o. we Wrocławiu, dokonać ponownego przeszkolenia kierowców oraz pań pracujących na dworcu w zakresie obsługi kas fiskalnych. Takie przeszkolenie odbędzie się w przyszłym tygodniu.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Znam temat. Z informacji uzyskanych od dyrektora DSDiK - odcinek Rogoźnica jest przewidziany do remontu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Moje argumenty - m. in. brak chodnika do Dino nie przyniosły efektu. W ramach planowanego remontu odcinek Rogoźnica ma być gruntownie przebudowany.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Niestety, nie mam takich możliwości.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Projekt przebudowy ul. Dąbrowskiego w Strzegomiu właśnie został zakończony. Ul. Dąbrowskiego została zgłoszona do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg samorządowych. W chwili obecnej są rozpatrywane wnioski. Natomiast ul. św. Anny oraz ul. Kościelna będą brane pod uwagę do przebudowy w następnych latach. Odnośnie drugiego pytania - prace w ramach utrzymania czystości i pielęgnacji zieleni spółka ZUK realizuje zarówno przy zaangażowaniu sprzętu mechanicznego, jak i w tradycyjny sposób. Spółka dysponuje nowoczesnym sprzętem, niemniej nie we wszystkich lokalizacjach możliwe jest jego zastosowanie. Nie każdy rodzaj nawierzchni można utrzymywać przy użyciu sprzętu mechanicznego. Ze względu na ułożenie terenu, a także uciążliwości (hałas) oraz ryzyko uszkodzenia np. zaparkowanych samochodów, konieczna jest praca ludzkich rąk, którą w spółce uznaję za wartościową. Wspomniana trawka w kostce jest rzeczywiście uciążliwa, ponieważ względy bezpieczeństwa oraz priorytety skierowane na ochronę środowiska zdecydowały o tym, że nie używa się chemicznych środków chwastobójczych. Pozostaje zatem praca ręczna. Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Pani Krystyno! W budżecie na rok 2020 zostały zaplanowane środki finansowe na przebudowę 4 studni (2 na cmentarzu św. Mikołaja i na początek 2 na ul. Olszowej). Co do naszych nekropolii, to chciałbym zauważyć, że przez ostatnie lata wybrukowaliśmy kostką cały cmentarz przy ul. Olszowej i rozpoczęliśmy brukowanie cmentarza św. Mikołaja. Chciałbym przypomnieć, że pierwszą inwestycją, którą realizowałem to budowa cmentarza na ul. Wałbrzyskiej. Ludzie, którzy przyjeżdżają do miasta zauważają te fakty. Przypomnę także, że wygląd wewnętrzny zmieniła także kaplica. Obecnie przygotowujemy projekt remontu kaplicy i kaplicy pomocniczej, której stan jest - delikatnie mówiąc - zły. Będą tam usytuowane dwie toalety w wysokim standardzie - realizacja w 2021 r. Pani Krystyno, proszę pochodzić po mieście i zobaczyć, ile jest otwartych toalet w centrum miasta. Ja już pani to wyjaśniałem, a panie swoje. Zlikwidowano śmierdzące szalety, a udostępniono chyba z sześć toalet w wysokim standardzie w Centrum Aktywności Społecznej "Karmel". Szalety były otwarte od godz. 10.00 do godz. 18.00 i tak też otwarte Centrum Aktywności. W godzinach pracy urzędu na parterze - po prawej stronie - jest udostępniona toaleta dla mieszkańców, gdzie jest także przewijak dla dzieci. Dla turystów wykonano toaletę koło Wieży Targowej w Rynku. I jeszcze jedno, przez 24 godziny czynne są toalety w centrum na ul. Leśnej, w tym dla niepełnosprawnych. Nie wspomnę o dworcu autobusowym, gdzie toalety czynne są od godz. 05.15 do godz. 22.00. Myślę, że warto pospacerować po Strzegomiu i zapoznać się jak to jest. Kiedyś zarzucała mi pani, że nie ma witaczy, kiedy dumnie stały już na wjeździe od Świdnicy i Jeleniej Góry. Od poniedziałku będą stały na cmentarzach toi toie.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Pytanie to zamieściłem na wewnętrznej stronie internetowej urzędu "intranet". Tę uwagę i
swoje zdanie przekazałem na naradzie naczelników do realizacji.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Teren byłych ogrodów jest sprzedany prywatnym właścicielom pod budownictwo. Będziemy budować mały parking na 1 terenu podwórka policji od strony sklepu meblowego Amal. Teren ten przekazał wojewoda gminie na usługi.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Panie Krzysztofie, utrzymaniem plantów zajmuje się ogrodnik miejski, a czasami wspomagają go pracownicy interwencyjni. Planty wyglądają rewelacyjnie, za co dziękuję. Nie zawsze konieczne jest używanie chemii, a zwłaszcza tam, gdzie spacerują ludzie, gdzie są krzewy, które przyciągają motyle i są ule. Nie posiadamy maszyny do czyszczenia kostki. Nowa zamiatarka sprząta miasto zgodnie z harmonogramem. Moim zdaniem jest dobrze.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
W obecnej chwili nie planujemy budowy nowej kaplicy przy ul. Wałbrzyskiej. Trwa wykonanie projektu na remont obecnej kaplicy przy ul. Olszowej oraz mniejszej kaplicy zastępczej, której stan ma wiele zastrzeżeń. Po wykonaniu projektu rozpoczniemy remont dachu, elewacji zewnętrznej i wnętrz obu obiektów.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta