Pytania kategoria: Nieruchomości

ODSŁUCHAJ

Imię/nick: jw1969

Opublikowano: 28-02-2020
Witam panie burmistrzu. Kiedy nastąpi wypłata dotacji związanych z wnioskami o dofinansowanie kosztów wymiany pieców, złożonych w 2019 r.? Pozdrawiam.

 

ODPOWIEDŹ:

W grudniu 2019 r. zostały wypłacone pierwsze transze dotacji, które obejmowały realizację wymiany pieców do czerwca 2019 r. Pozostałe inwestycje obejmujące realizację wymiany pieców w okresie od lipca do grudnia 2019 r., zostały ujęte we wniosku o dofinansowanie "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego poprzez wymianę źródeł ciepła w gminie Strzegom w 2019 r. - Etap II" złożonym do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Oddział w Wałbrzychu. W chwili obecnej oczekujemy na ocenę wniosku. W przypadku pozytywnej oceny wniosku przewidywany termin wypłaty kolejnych transzy dotacji to maj/ czerwiec 2020 r.

Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta

Imię/nick: Paulina

Opublikowano: 17-08-2018
PYTANIE z dnia: 2018-08-07

Kategoria pytania: Nieruchomości 

Panie burmistrzu, w nawiązaniu do informacji z 6 lipca 2018 r. odnośnie realizacji ewentualnej inwestycji mieszkaniowej wspólnie ze Spółdzielnią ze Świebodzic - czy to będą tylko i wyłącznie mieszkania komunalne/socjalne, które są praktycznie niedostępne dla rodzin o zarobkach pomiędzy najniższą a średnią krajową? 

 

ODPOWIEDŹ:

Będą takie i takie. Czynsz mieszkaniowy w tych mieszkaniach nie może przekraczać 15 zł za m kw. W następnym numerze biuletynu szczegółowo opiszemy ten temat.

Pozdrawiam - Zbigniew Suchyta