W każdy wtorek w godz
11:30 - 14:00
burmistrz jest do Państwa dyspozycji pod numerem:
74 8560 530
ODPOWIEDŹ:
Lamp hybrydowych będzie więcej. Takiej nawierzchni chcieli mieszkańcy na zebraniach wiejskich i w czasie konsultacji. Nigdy nie padła propozycja innej nawierzchni. Było to zgodne z oczekiwaniami mieszkańców.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Temat jest zupełnie nowy. Moim zdaniem to usytuowanie targowiska jest świetne i nie wymaga żadnej zmiany. Są parkingi. Plac nie jest w całości wykorzystany. Moim zdaniem są ważniejsze sprawy do załatwienia. Temat strefy - nietrafiony, szczególnie dla ludzi starszych.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Ruszają pace przy parku w Goczałkowie, zgodnie z projektem zatwierdzonym przez konserwatora zabytków. Zaczynamy od mostka. W realizacji także wycinki, tylko te na które pozwala konserwator. Już w przyszłym roku będzie tak pięknie jak w Rogoźnicy.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Wśród wielu inwestycji przeprowadzonych w Goczałkowie są: kanalizacja, drogi, 3 place zabaw, świetlica, dotacje do kościoła, lampy hybrydowe. No i cudo, którego wszyscy zazdroszczą. A będzie w przyszłym roku Orlik koło hali, rozpoczynamy rewitalizację parku w części zadrzewionej, kolejny projekt remontu drogi przy zakładzie, odgałęzienie do plebanii, termomodernizacja dwóch obiektów szkolnych. To pewne i na to nas stać. Szkoda, że nie było Pani na spotkaniu w dniu 20.03.2024 r. Pani Dyrektor super opowiedziała uczestnikom o wyposażeniu szkoły.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Burmistrz: Dziś już powinno podwórko być posprzątane. Szczególnie źle wygląda sprawa butelek na wjeździe od strony ul. Świdnickiej. Monitoring jest konieczny.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Nie wiem jakie tematy są realizowane poza gminą, chyba że teren pod market byłby gminny, to wtedy bym wiedział. Na razie nie mam żadnych informacji.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Burmistrz: Panie Janie, nie odpowiem na Pana pytanie, dlatego że w końcowej części jest niegrzeczne wobec mojej osoby. Zapraszam do urzędu, z chęcią podyskutuję na tematy, które Pan porusza. Proszę zadzwonić pod numer: 74 856 05 00 i umówić się na spotkanie. Będę czekał na Pana.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Obie budowy zostały zakończone, co pozwoliło nam wystąpić do Starostwa o pozwolenie ustawienia spowalniaczy. Czekamy na odpowiedź, a Panią prosimy, by zaproponowała miejsce.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Część sprzedawców upatruje w tych miejscach lepsze i zauważalne miejsce do handlu. Przegadam temat, bo ma Pani rację i postaram się podjąć działania. Jest też drugie pytanie, bardzo podobne, więc traktuje tę odpowiedź także do tego pytania.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Młodzież szkolna korzysta każdego dnia z sali sportowej w godzinach popołudniowych
(w godzinach ok. 13:00-16:00 z rożnym natężeniem w poszczególnych dniach), uprawiając różnorodną aktywność sportową. Ale także sala sportowa w Goczałkowie jest dostępna dla mieszkańców. W poniedziałek w godzinach 18:00-20:30, w środę w godzinach 18:00-20:30 oraz w czwartek w godzinach 17:00-20:00. Istnieje także możliwość wynajmu sali sportowej dla grup zorganizowanych, wśród których: służby mundurowe korzystają we wtorki, grupa akrobatyczna w środy i piątki, Unia Jaroszów w poniedziałki i piątki. W sprawie wynajmu sali przez grupy zorganizowane proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły pod nr telefonu 74 855-95-90. Informacja dotycząca udostępniania sali znajduje się na szkolnej stronie internetowej http://pspgoczalkow.pl/ na stronie głównej, w zakładce Sala sportowa (prawa część strony). Rodzice uczniów szkoły w Goczałkowie oraz sołtys Goczałkowa byli informowani o dostępności sali sportowej. Podsumowując, cieszy mnie fakt, że sala sportowa w Goczałkowie tętni życiem i służy mieszkańcom do regularnej aktywności fizycznej, co przyczynia się do poprawy ogólnego zdrowia i kondycji fizycznej. To też miejsce sprzyjające budowaniu więzi społecznych, integracji oraz wspieraniu poczucia przynależności do społeczności lokalnej.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Nieprawda. Jest zadbaną szkołą i dobrze wyposażoną. Wadą są małe klasy. W której klasie są brzydkie ławki czy szafki? Mam dobrą wiadomość. Oba obiekty przejdą w najbliższych latach termomodernizację, która obejmie remont elewacji, docieplenie ścian, dachu, remont schodów i wejść, wymianą okien i drzwi, zmianę systemu ogrzewania, remont kotłowni oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, instalacji elektrycznej, a także wykonanie niezbędnej wentylacji oraz remont klatek schodowych i wszystkich pomieszczeń.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
W odpowiedzi na pytanie w sprawie naprawy dróg szutrowych w Jaroszowie proszę o podanie dokładnej lokalizacji wnioskowanej do naprawy drogi. Ostatnia naprawa dróg w Jaroszowie miała miejsce w grudniu 2023 r. Jednak ze względu na opady i zalegający śnieg w całej gminie Strzegom, drogi o nawierzchni szutrowej zostały wypłukane.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
W odpowiedzi na pytanie w sprawie ruchu okrężnego Rynku informuję, że gmina Strzegom przeanalizuje sprawę możliwości zmiany organizacji ruchu.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Ul. 3 Maja będzie miała wymienione oświetlenie na ledowe. Mamy w planie w nowej kadencji uruchomienie nad Strzegomką centrum aktywności i wtedy oświetlimy teren. Co do trasy Strzegom-Międzyrzecze, to koniecznie chcę wybudować ciąg pieszo-rowerowy z oświetleniem. W tej perspektywie projektowej środków z Unii Europejskiej mamy dużo pieniędzy na ścieżki rowerowe i jestem pewny, że to się uda.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Nie ma pozwolenia PKP, ale robimy projekt na ścieżkę rowerową na odcinku Jaroszów - Morawa, która będzie przebiegała drogą polną, później do ul. Gronowskiej, ul. Armii Krajowej, aż do ul. Szarych Szeregów. Są pieniądze, realizacja zajmie co najmniej 2 lata.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Ten teren zostanie oświetlony w ramach przetargu na wymianę oświetlenia na ledowe.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Tak. W poniedziałek 26 lutego podpisałem umowę na wykonanie dwóch terenów aktywności w Międzyrzeczu i Tomkowicach. Wykonawca ma 150 dni na realizację tych zadań.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Nie jest to wynik utajniony, gdyż zgodnie z ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, tylko wyniki naboru na wolne stanowisko urzędnicze, w tym wolne kierownicze stanowisko urzędnicze, wymagają upowszechniania przez umieszczenie na tablicy informacyjnej w jednostce, w której był przeprowadzony nabór, oraz opublikowanie w biuletynie. W związku z tym, że była to oferta pracy na czas określony (na zastępstwo), nie wymagała przeprowadzenia procedury naboru zgodnie z wyżej cytowaną ustawą, a tym samym nie wymagała ogłoszenia wyniku.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Bardzo przepraszam. Nie planowałem takiego powitania samochodów pożarniczych. Radość strażaków-ochotników zwyciężyła nad rozsądkiem. Zdawałem sobie sprawę z godzin, jakie były. Strażacy porozumieli się między sobą. Niezbyt miałem wpływ na tę sytuację. Jeszcze raz przepraszam.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Na tę chwilę nie widzę możliwości pokrycia kosztów wymiany pokrycia dachowego. Są programy dotyczące termomodernizacji takich obiektów, ale one nie mogą ograniczyć się tylko do wymiany okien. Informacja na ten temat pod nr tel. 740-8560-564.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Sprawa została przeanalizowana i przeprowadzono rozmowę z pracownikiem przez pana wskazanym.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Projekt wykonał specjalista z tego zakresu. Wszystkie instytucje uzgodniły projekt jako prawidłowy, więc jestem pewny, że wszystko będzie dobrze
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Zakończyliśmy projekt przebudowy drogi ul. Armii Krajowej na odcinku S5 – ul. Gronowska. W nim zawarty jest też projekt ścieżki rowerowej. W 2024 r. będziemy się starać o dofinansowanie z Rządowego Programu Przebudowy Dróg. Ponadto, po konsultacjach z zarządcą drogi krajowej, projektujemy przejście dla pieszych i przejazd rowerem przez krajową 5. Projekt wykonuje gmina, przejście - zarządca drogi. Planowany jest też montaż fotoradaru przy tym przejściu. Projekt będzie wykonany w 2024 r. (jest dużo uzgodnień i decyzji). Jeśli chodzi o wodę i kanalizację, to proszę określić dokładnie. Nie wykonujemy tych urządzeń na terenach, które zostały kupione od prywatnych właścicieli. W przygotowaniu jest projekt ul. Jagodowej.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Sprawdzę, jak jest z budową domów, które nie zostały na tamtą chwilę wybudowane.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Chce się odpowiadać, ale długo były tylko 2 pytania. Teraz ich przybyło, więc są odpowiedzi.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Prace porządkowe zostały już rozpoczęte. Nieznaczne zapadlisko w jezdni bitumicznej było poddane naprawie przy użyciu nakładki asfaltowej. Gmina Strzegom monitoruje stan zapadliska, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom ulicy. W razie stwierdzenia pogłębiania się zapadliska, które stworzyłoby niebezpieczeństwo dla pojazdów oraz pieszych, podejmiemy tymczasowe środki w celu zminimalizowania ryzyka dla użytkowników drogi do czasu, aż będzie możliwe przeprowadzenie pełnej naprawy.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Sprawa toczy się od wielu lat i nie mogła być załatwiona ani po dobroci, ani zgodnie z przepisami. Odcinek drogi, która była drogą wewnętrzną, został przekształcony w drogę publiczną i tu zastosowanie mają inne przepisy, które pozwalają mi na znacznie więcej, niż do tej pory. Został złożony wniosek na policję celem podjęcia działań w kierunku zagrożenia życia. Sprawa trafiła do prokuratury. Ponadto gmina wykonała projekt techniczny na wykonanie tej drogi jako łącznika ul. Sikorskiego z drogą wojewódzką 382. Koszt inwestycji to 3,7 mln zł, z czego 70% (2,6 mln zł) gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 r. Nie odnoszę się bezpośrednio do pana pytania, dlatego, że sprawy się toczą i obowiązuje mnie procedura i przestrzeganie przepisów. Ale idziemy do przodu!
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
W dniu 1 października 2023 r. w hali OSiR odbył się "Koncert charytatywny dla Marcelinki" połączony ze zbiórką pieniędzy na jej leczenie. W/w impreza poruszyła wiele "strzegomskich serc", które przyłączyły się do udziału w tym wydarzeniu i zebrania jak największych środków pieniężnych na leczenie chorego dziecka. Do imprezy przyłączyli się członkowie Strzegomskiej Grupy Miłośników Motoryzacji i Strzegomskiej Grupy Motocyklowej. Podczas wjazdu pojazdów na parking OSiR-u kilku członków w/w grup (z zachowaniem bezpieczeństwa) dało pokaz kontrolowanej jazdy z "efektem dymnym". Prezes OSiR w najbliższym czasie zobowiązał się do usunięcia z parkingu śladów opon.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Wszyscy właściciele sklepów zostali poinformowani o obowiązku wystawiania kartonów na dzień przed ich odbiorem lub w dniu odbioru. Odbiór tych odpadów odbywa się w każdy wtorek.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Informuję, że na chwilę obecną gmina Strzegom nie przewiduje wyznaczenia pasa drogowego ze względu na konieczność jego wyznaczenia geodezyjnego. W przypadku prac remontowych ruch zostanie uregulowany. Wszelkie blokowania ulicy należy zgłaszać na policję.
Działka, o której pan pisze, nie jest drogą (zakwalifikowana jest jak działka budowlana), lecz w naturalny sposób użytkowana jest jako dojazd do podwórek wewnętrznych. Oczywiście po zimie zostanie wykonana naprawa nawierzchni szutrowej, jednak posadowienie słupków jest niemożliwe, ponieważ ograniczałoby to w dużej mierze użytkowanie tej działki.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Wprowadzenie nowej częstotliwości odbioru odpadów miało na celu obniżenie kosztów realizacji usługi przez firmę wywozową, a tym samym zapewnienie jak najmniejszej stawki opłaty dla mieszkańca. Przepisy prawa uwzględniają możliwość zróżnicowania częstotliwości odbioru odpadów w zależności od ilości ich gromadzenia z podziałem na domki jednorodzinne oraz wielolokalowe oraz z podziałem na część miejską i wiejską. Nie ma więc tutaj mowy o żadnym dzieleniu mieszkańców gminy na kategorie, ale jest to najlepsza w tej chwili decyzja z punktu widzenia ekonomicznego - zgodna z przepisami prawa, która zmniejszyła cenę usługi odbioru odpadów i pozwoliła ustalić opłatę na poziomie 32 zł.
Opłata za odbiór odpadów komunalnych jest jednakowa dla każdego mieszkańca, zarówno dla mieszkańca wsi, mieszkańca domku jednorodzinnego oraz mieszkańca budynku wielolokalowego z jednego powodu: każdy mieszkaniec ponosi opłatę za potencjalnie wytworzoną ilość odpadów. Przyjmuje się, że każdy statystyczny mieszkaniec gminy wytwarza taką samą ilość odpadów. Oczywiście wytworzone odpady ze wsi i z domku jednorodzinnego będą odbierane rzadziej, ale nadal będzie to ta sama ilość odpadów. Należy tutaj podkreślić, że mieszkaniec, a potem gmina płaci za 1 tonę odebranych odpadów, a cena tej tony jest ceną średnią dla wszystkich mieszkańców. Cena ta ustalana jest w postępowaniu o zamówienie publiczne na usługę odbioru odpadów i uwzględnia szereg czynników, m.in. ilość punktów odbioru, ilość mieszkańców, ilość firm, odległości do poszczególnych wsi, częstotliwość odbioru itp. Jak wynika z powyższego nie ustala się ceny dla konkretnej miejscowości, np. dla Jaroszowa 5 zł, bo jest najbliżej składowiska odpadów, a dla Olszan 40 zł bo jest najdalej. Jest to cena średnia obowiązująca wszystkich w całej gminie.
Dostarczenie harmonogramów odbioru odpadów realizowane było w terminie od 17-31 marca br. Termin ten wynikał z daty podpisania umowy z firmą wywozową. Umowę podpisano w dniu 16 marca 2023 r. Harmonogramy dostarczane były w formie papierowej do wszystkich mieszkańców, natomiast w wersji elektronicznej pojawiły się na stronie strzegom.pl oraz czysty.strzegom.pl już w dniu 22 marca br.
W zakresie częstotliwości odbioru odpadów w innych miejscowościach oraz stawek tam obowiązujących informuję, że każda gmina posiada własną specyfikę. Każda gmina ma inną powierzchnię, ilość mieszkańców, itp. W poszczególnych gminach usługę odbioru odpadów realizują też inne firmy. Wszystkie gminy łączy jeden wspólny element: opłata za usługę wynika z ceny 1 tony odpadów zaoferowanej przez firmę wywozową. Natomiast opłatę dla mieszkańca wylicza się na podstawie przewidywanej ilości odpadów pomnożonej przez cenę 1 tony, którą następnie dzieli się na ilość mieszkańców - i w ten sposób ustala się opłatę dla mieszkańca, u nas w gminie 32 zł, w innych gminach inne stawki. Biorąc powyższe pod uwagę koszt 1 tony odpadów w gminie Strzegom na jednego mieszkańca jest niższy, niż np. we Wrocławiu. Jak już wspomniałem wcześniej częstotliwość odbioru jest jednym z wielu czynników wpływających na cenę. W analizowanych materiałach można znaleźć kilkanaście różnych wariantów odbioru odpadów w gminach, np. zmieszane i bio raz w tygodniu, a tworzywa raz na miesiąc itp. Natomiast nie spotkałem gminy, w której wszystkie odpady odbierane byłyby raz w tygodniu, tak jak do tej pory było w naszej gminie do dnia 31 marca 2023 r.
Informację o ilości zebranych odpadów w gminie Strzegom oraz o kosztach funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi znajdzie pan w "Analizie stanu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie gminy Strzegom" za poszczególne lata. Analiza znajduje się na stronie bip.strzegom.pl, w kolumnie "Karty usług", zakładka "Gospodarka odpadami".
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Moim zdaniem jest odwrotnie. To mieszkańcy parkują na parkingu Delfinka i placu za parkingiem. Myślę, że kolejne regulacje, tablice utrudnią funkcjonowanie i mieszkańców, i klientów Delfinka.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Centrum handlowe nie jest nasze, ale pomyślimy o ławeczce na zatoce parkingowej.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Musi się zakończyć cała ta inwestycja. Wtedy będziemy myśleć o spowalniaczach.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Niestety teraz nie ma takich planów.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Z nowej ceny maksymalnej, która ukazała się w tegorocznym rozporządzeniu. 41,23 było, a jest 44,99.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Zebrań w Rusku w ostatnim roku było tak dużo jak nigdy. Byłem na tych spotkaniach i o tym mówiłem. Widocznie pana nie było.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Dobry pomysł. Pomyślimy gdzie go postawić. Chyba, że pan nam podpowie.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Wszystkie drogi szutrowe będą naprawione po błotnym czasie wiosennym. W chwili obecnej trwają przeglądy dróg i ich klasyfikacja do równania.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Jest to droga powiatowa. Prośba o namalowanie pasów zostanie skierowana do Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Panie Kamilu, jestem sąsiadem z ulicy. Jeśli zamontuję jedno lustro, to będę musiał zamontować na całej ulicy. Takich oczekiwań w mieście jest bardzo dużo. Wyjeżdżam z naprzeciwka i wymaga to ode mnie dużej uwagi, ale muszę ją zachować. Co do luster, mam negatywne zdanie, bo trudno ocenić odległość samochodu. Wykonanie wszystkich wniosków uniemożliwiłoby realizację projektów, które mamy i o które mieszkańcy domagają się od lat, czasami powojennych.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
Mieszkanka:
Witam serdecznie, panie burmistrzu. Moje pytanie dotyczy wywozu nieczystości. Właśnie w "Gminnych Wiadomościach Strzegom" wyczytałam, że w zabudowach jednorodzinnych w mieście i na wioskach odpady komunalne będą zabieranie co dwa tygodnie. To jest kpina i żenada. Płacimy tyle samo za śmieci od osoby, co zabudowy wielorodzinne i dlaczego mamy mieć gorzej. Teraz w lecie będzie więcej odpadów bio i plastiku. Będzie skupisko szczurów i innych gryzoni. Mamy zaśmiecać odpadami własne podwórka do czasu, aż łaskawie Eneris odbierze odpady. Nie do pojęcia. Z poważaniem mieszkanka Modlęcina.
* * *
Józef:
Dziękujemy panu wszem i wobec panującemu burmistrzowi oraz wszystkim radnym durnej decyzji o wywozie śmieci dwa razy w miesiącu. Ludzie maja ogrody, trawa ścinana będzie śmierdzieć na ulicach naszego miasta. Śmieci będą się piętrzyć stosami, bo nie stać gminy na wywiezienie śmieci raz w tygodniu. Autobusy puste jeżdżą po gminie, może one by odbierały śmieci z naszych gospodarstw domowych. Oczywiście podwyżki szykować mieszkańcom to priorytet, ale już wywieźć śmieci to już nie. Dobrze, że mamy blisko park - będzie gdzie składować śmieci. Po co segregować? Teraz jak nam braknie miejsca w pojemnikach i będziemy umieszczać wszystko we wszystkim, szukacie oszczędności, tam gdzie nie trzeba. Pan mieszka sobie w bloku, a co mają zrobić ludzie mieszkający w domach jednorodzinnych? Mają sobie zrobić składnice śmieci?
* * *
Teresa:
Na stronie Strzegomia pokazano opłaty za nieczystości stałe od kwietnia 2023 r. Napisano na czerwono, że niby wśród innych miejscowości w Strzegomiu najmniej się płaci za osobę tj. 32,00 zł, ale nie pokazano, gdzie się płaci mniej np. Świebodzice 22,00 zł na osobę. To jest skandal! 5-osobowa rodzina płaci 160,00 zł miesięcznie więcej jak za zużycie prądu i gazu . Dla kogo te stawki? Na pewno nie dla rodzin rozwojowych.
* * *
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Zarząd spółki OSiR informuje, że otwarcie boiska do piłki koszykowej planowane jest już w piątek tj. 31.03.2023 r. Przeszkodą w planowanym otwarciu mogą być warunki atmosferyczne które uniemożliwiają prace rozbiórkowe oraz składowanie w magazynie mokrych części lodowiska. Pomoc zawsze jest mile widziana. Zapraszamy.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Jest w fazie projektowej. Większość uzgodnień już jest wykonanych. Jak tylko będzie gotowa do konsultacji, to je ogłosimy.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Ze względu na wzrost cen za energię elektryczną gmina wyłączyła częściowo oświetlenie uliczne - dokonano wyłączenia co drugiej lampy oświetlenia sodowego. Ze względów bezpieczeństwa wyłączeniami nie były objęte punkty oświetleniowe przy przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach, szkołach itp. Pracownik Urzędu Miejskiego w Strzegomiu przeprowadził oględziny wskazanych ulic w Strzegomiu, podczas których stwierdzono zasadę wyłączania lamp. W przypadku, gdy na ulicy nie świeci cały ciąg oświetlenia oznacza to, że prawdopodobnie doszło do awarii, którą prosimy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu pod numerem tel. 74 85 60 532. Odnośnie drugiej części pytania, sprawa została zgłoszona na policję.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Boisko już budujemy. Jedyna lokalizacja placu to za cmentarzem - naprzeciwko trzech bloków. Niestety, rozmowy na temat zamiany działki, o którą jest pytanie, zakończyły się fiaskiem. Obecnie zmieniamy plan przestrzenny, by zacząć projekt. Z mieszkańcami Ruska spotykam się bardzo często na zebraniach i informuję o podjętych działaniach.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Lokalizacja placu zabaw jest ustalona. Będzie naprzeciwko trzech bloków, jak się idzie w stronę - do niedawna - hali produkcji krzeseł. Trwa procedura zmiany planu i rozpoczniemy projektowanie. Każda decyzja rodzi kontrowersje. Myślę, że po wybudowaniu boiska będziecie państwo zadowoleni, a dzieci bezpiecznie będą się na nim czuły.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Co do bezpieczeństwa dzieci, to złożyliśmy dwa wnioski o dofinansowanie przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową (aktywne przejścia dla pieszych). Czekamy na decyzje o dofinansowanie. Nie udrożni to jednak poruszania się samochodem. Pełna sygnalizacja świetlna utrudniłaby jeszcze bardziej ruch samochodów.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Ja też pozdrawiam i znam problem ul. Morskiej. Niestety, musi poczekać jak wiele innych. Problem jest taki, że droga ta nie spełnia parametrów do żadnego dofinansowania, a te robimy w pierwszej kolejności.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta
ODPOWIEDŹ:
Lampy sodowe zostały wyłączone co druga. Wszystkie ciągi, gdzie się nie świeci więcej lamp należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu pod numerem telefonu 74 85 60 532.
Pozdrawiam
Zbigniew Suchyta